Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  PSI: Betynčiny rituály (Pavel Doktor)
 
13.6.
OverCat - 4. díl (Jana Müllerová)
12.6.
OverCat - 3. díl (Jana Müllerová)
Archiv kočičí rubriky
Dumka 1998 a 1999


OverCat - 4. díl

Mourinka trhá papírovou roli (6 kB) První díl o stěhování se kočky Mourinky z Dánska do Spojeného království jste si mohli přečíst úterý a druhý ve středu a třetí včera. Dnes celý příběh dokončíme.

V pondeli byl v Britanii statni svatek.

Rano jsem zavolala veterinari do Hillerodu. Bezradne se zeptal: "A jakou dobu platnosti tam mam napsat, aby byli spokojeny?" Navrhla jsem pul roku.
Zavolala jsem Larsenovym a poprosila je, aby vyzvedli certifikat od veterinare a poslali mi ho via DHL do prace. Pak jsem zavolala veterinari v Runnymeade, ktery ma smlouvu s ARC. Mel tam jit az odpoledne, ale oproti planu uz byl na odchodu. Domluvila jsem s nim, ze Mourinku osetri proti tasemnici a cervum.
Moura se zajímá o kytičku na okně (8 kB)
Zavolalal jsem do ARC. Kocka je v poradku a oni shaneji doma ministerske uredniky, jestli by misto chybneho certifikatu nestacil fax. Podekovala jsem jim a ujistila jsem je, ze original uz je na ceste a dorazi zitra.
Situace uz byla mnohem lepsi, ale zase se dalo jen cekat. Doma jsem instalovala Mouri splhaci sloup, vybrala misto pro ovci kuzi, umyla kocici misky a pripravila kocici zachod. Vecer jsem zavolala do ARC. Moura je v poradku, veterinar ji osetril proti tasemnici a cervum, druhy den v 11 bude moci domu. Ale spis pozdji - az mi DHL doruci certifikat z Danska.
Utery byl pracovni den a zase se dalo jen cekat. V praci jsem dost odbihala k nasemu jedinemu internetovemu pocitadlu - na webove strance DHL jsem sledovala postup Mourincina certifikatu. Ve 12:17 dorazil na Heathrow. V 15:17 dorazil k nam na vratnici.
Podívejte se, jakou práci jsem odvedla (8 kB)
Vzala jsem si taxika do ARC. Neotevrenou zasilku DHL jsem predala jedne z osetrovatelek, ta ji otevrela, odvedla me do kancelare vedouciho ARC, podala mu novy original, on se na nej letmo podival, rekl "To je v poradku", osetrovatelka se zeptala "Urcite je to v poradku?", on odpovedel "Ano", z hromady papiru na zemi vzal Mourincinu dokumentaci, rekl mi, ze jeste musim ziskat celni potvrzeni od British Midland, odvezl me sluzebnim autem k cargo recepci BM (tu bych byla sama sotva nasla), odvezl me zpatky, naramne jsme si popovidali, a pak mi prinesli Mouru v prepravce a zavolali taxika a Mourinka a ja jsme odjely domu.
Mourinka zacala zkoumat nove obydli, lezt a skakat po nabytku a likvidovat kvetenu a ja jsem padla do postele, jak jsem Vam napsala hned ve stredu.
Pokud vim, ted uz Mourinka v byte prolezla vsechno. Dneska rano se prochazela po pradelnich snurach v koupelne.
Mourinka ochutnává kytičku na okně (8 kB)
Zaverem dobra zprava, vsechno to bude jednodussi.
Po nekolika pripadech chybnych ci chybejicich dokumentu britske Ministerstvo zemedelstvi upustilo od paranoidni politiky utajovani dokumentu pred verejnosti. Asi uz ted se daji stahnout z webove stranky MAFF.
Aerolinky a jine dopravni spolecnosti postupne informuji personal, dokonce i slecny u prepazek. Tudiz se nebude stavat, ze slecna u prepazky nebo pani v kancelari Vam s usmevem zapre moznost letet se zviretem treba z Frankfurtu.

Jana Müllerová          

P.S.: Musim hlidat Mourinku, aby nezpychla, kdyz byla a je v techto dnech hvezdou prvni stranky :-))))) Jinak jsem rada, ze komplikovane cestovani ji nepoznamenalo. Minuly tyden jsem ji trikrat povzbudila chut k jidlu steakem dusenym na olivovem oleji, a uz je to v pohode. A nastesti ji chutna kocici jidlo od Markse & Spencera.

V noci na dnesek mi predla do ucha nekolik hodin, na nejvyssi hlasitost :-).


Podle návodu v únorové Dumce čekáme s Dumkou na míry Vašich koček a kocourů (případně i s obrázky v JPEG) - momentálně mám míry na :-) 83 koček a 82 kocourů :-). (Míry a váha kočičky PTI převážila plichtu zase těsně na stranu koček :-).)
Děkuji všem, kteří délku koček již zaslali, i všem, kteří připojili k rozměrům nějaký mini-příběh či fotku. Těším se na další míry, váhy i obrázky nebo jejich zpřesnění, které postupně, jak se budou objevovat v Dumce, doplním do tabulky na speciální stránce. Kromě první části měření a čtvrtečního komentáře paní Crossette máme také druhý, třetí, čtvrtý, pátý, šestý, sedmý, osmý, devátý díl, povídání O Cirdovi, Quincy a Peggy a upřesnění Jak se měří kočky - ve velkém :-), desátý, jedenácty, dvanáctý, speciál 13-ti venkovních koček paní Janelové, čtrnáctý, patnáctý díl, doplněný poznámkami k měření koček, šestnáctý díl, doplněný návodem jak měřit kočky v koutku, sedmnáctý, osmnáctý, devatenáctý, dvacátý, jednadvacátý, dvaadvacátý, třiadvacátý díl, poznámka k měření a vážení od paní Crossette, čtyřiadvacátý, pětadvacátý díl a pak poznámka k Dumce a její váze. Jako poslední zatím vyšly míry a váha Micíka z Vinohrad.
Kdo v tabulce nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-).
Na další várku měr a vah se těší
Ferda          
Tabulka měr a vah vašich koček a kocourů.

 
 
Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo

Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci