Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  PET: Kuny a houba (Ivana Jirková)
 
25.10.
Druhá zpráva dobrá 3 (Alena Hanusová)
24.10.
Mauglí a jeho útěky - slavné útěky III (A.Hammerová)
Archiv kočičí rubriky
Dumka 1998 a 1999


Druhá zpráva dobrá 3

Morinka zkoumá domácí 'zeleninu' (10 kB) Jak už jsem psala o sžívání s útulkovou kočičkou, jde to stále pomalu, ale vždycky nastane po čase pokrok.

Minda se po deseti týdnech doma už tak moc nebojí, neuskakuje, a už si začíná i hrát na strach a utíkání. Vždycky přede mnou utíká tam, kam jdu, třeba k ledničce, pak odskočí a uteče nazpátek, a když zareaguji "kšc", šťastně zdrhne třeba do předsíně a pak zase zpět. Už "adoptovala" celý byt včetně ložnice, ale stále spí buď v křesle nebo na sedačce.
Do koupelny utíká pod vanu pouze v případě tvrdého teroru z mé strany (vysávání). Už jí ale plynulé vklouznutí pod vanu nejde, musí se těžce propracovávat, protože už nemá ten vosí pas, je pěkně zakulacená. Když pere pračka (při otevřených dveřích do koupelny), a Minda leží na sedačce, tak už jen špicuje uši, co se to tam děje, ale pod vanu neuteče. Taky jí už nevadí, když ráno okupuji "její" koupelnu, přijde se mi vždycky otřít o nohy - "kdy už mi dáš to moje jídlo?".
Miluje játra, mohla by mít "játrovou" dietu, ale samozřejmě je dostává jen občas. Játra slupne okamžitě, ostatní papání z konzervy si nechává na víckrát, asi doufá, že ze mě vyrazí něco lepšího J. Zato jí vůbec nejedou granule.
Stále nemňouká, takže to asi opravdu bude nějakým zažitým šokem, jak mi psala paní Wastlová, která má také nemňoukavou kočičku po úrazu z brněnského útulku.
Pro zábavu a procvičení má několik míčků, klubíček, myš, zavěšený zvoneček, ale když si může ukradnout z pytlíku třeba bramboru, nebo cibuli, kterou okamžitě vybalí, to je něco J !!!
Moura leží a pozoruje u televize (9 kB)
Jinak je to kočka těžce televizní. Kvůli ní se dívám na přírodopisné filmy. Jak slyší ptačí křik, okamžitě přiběhne, sedne pod stolek a zírá. Přitom se pomalu posunuje pod televizi, až má vyvrácenou hlavičku, oči stále přilepené na televizi. Reaguje i na jiné pořady, na pohyb nebo zajímavý hlas. Asi bude na bulvár, při některých zprávách o zločinech pozorně sleduje dění. A asi má i smysl pro spravedlnost, protože sleduje i zprávy o soudních řízeních a trestech pro pachatele 8-).
Už víc než měsíc ji učím, aby mně přivítala při příchodu z práce. Vždycky odemknu, odložím věci a zazpívám: Mindulko, pojď přivítat paničku! A čekám. Minda se zvedne, pak seskočí na zem, protáhne zadní nožičky, protáhne přední nožičky, pak se posadí, olíže nějakou část těla a pak teprve milostivě přijde do předsíně a nechá se pomazlit. Prostě je to holka na úrovni, žádnej plebejec, kterej se může přerazit vítáním páníčka 8-). Včera ale už asi čekala, protože se přišla pomazlit hned, jak jsem zavřela dveře.
Je to velký mazel, motorek zapíná vždycky na nejvyšší obrátky, ale do náruče stále ne a ne. Říkávám jí, že bych chtěla vědět, co se v té její makovičce děje. Doma je spokojená, nemá žádnou snahu utíkat, spíš má asi strach z dalších prostor.

Alena Hanusová a Minda IV.          

P.S.: Dnešní příběh doplnila svými obrázky Mourinka Jany Müllerové.

To mám misek, co :-) ! (13 kB)

Prosba - kašlající kocour
Paní Petra Sovová prosí o rady, co má dělat s kašlajícím kocourem: V poslední době jsem si všimla, ze Heřmánek čas od času jakoby "pokašlává". Uděla ze sebe "myš", natáhne hlavu dopředu a kašle. Dokonce se mi zdá, že mu v krku i něco "přeskakuje". Ze začátku se to dělo tak jednou za 1-2 dny. Teď se mu to podaří i dvakrát denně. Nepokašlává dlouho, jen pár vteřin.
Více informací se dozvíte v jejim pátečním dotazu. Rady zasilejte pošlete prosím Dumce, která je pošle paní Sovové a také uveřejní.
Našel se Mourovatý kocourek
Se zpožděním cca 3 měsíců, kdy byl kocourek před našim domem (Vajdova ul. v Praze) nalezen, resp. se tam nastěhoval, oznamujeme, že by se mohlo jednat o kocourka, kterého hledali formou létáčku na zastávce tramvaje č. 11 ve Strašnicích. Mourovatý je a na jméno "Honzíku" se dívá dost vykuleně!
Kocour je pěkný, má neobvykle silný hlas, a je i hezky zbarvený (žihaný mourek, asi kolem 1-1,5 roční), i když naše "péče" co se týče stravy je dostatečná, (krmí ho několik nájemníků), bohužel mu nemůžeme poskytnout klidnější místo, všichni máme již nějaké to zvěřstvo doma (já např. kočičí tým 2 holky + 1 kocoura).
Kontakt pro dotaz na nalezenečka je tel. 02/24412027
nebo mail irena.vitaskova@cnb.cz
Ztratila se černá kočička
(umístěná z jarní výstavy PSOZ) slyšící na jméno TERINKA, a to z adresy: Tryskovická 5, Praha 9, majitelka pí Pavla Motyčková, tel. 0602 54 72 64.
Kočka je dle informace kastrovaná, má v boltci levého ucha cvik (vykrojení) - označení kastrovaných koček, je velmi plachá.
Ztratila se cca před 15.9.2000 - po přestěhování majitelky na uvedenou adresu. Prvních deset dní se na novém místě chovala dobře, dokonce odháněla ze zahrady cizí kočky.
Prosíme každého, kdo by mohl podat nějakou informaci, aby se přihlásil, už s ohledem na nekonečnou práci pracovnic Pražského spolku ochránců zvířat.
DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
v Útulku pro zvířata v krajní nouzi pořádá pod heslem "Soucit je k ničemu, je třeba pomáhat" Pražský spolek ochránců zvířat. Více informací najdete v přiloženém obrázku (25 kB). Akce je pořádána k Mezinárodnímu dni zvířat - 4.10.2000 (středa) a bude probíhat po celý říjen - vždy v pondělí, středu a sobotu.
Mourovatá koťátka
Jsme dvě krásná mourovatá koťátka. Hledáme hodného člověka, který by se s láskou o nás postaral (i jednotlivě). K odběru ihned.
Kontakt   Tara: 0603-993-074,
Pavel: 0608-909-089
Ztratil se bílošedý perský kocourek
Na sloupu u zastávky před našim ústavem (Brno - Žabovresky - sídliště u Královopolské ulice) se objevil následující inzerát:
V Brně se ztratil bílošedý perský kocourek. Nalezci odměna! Kainarova 72, tel. Brno 757131.
Jiste o něho pláčí, a jestli chcete udělat dobrý skutek a dát to do Dumky, bylo by to fajn, i kdyz ty lidi vubec neznam...
Renata
Nabídka
Miša Hejná nabízí v Dumce strašilky. Více se o strašilkách dozvíte ze článků, uveřejněných vloni - Pakobylky a strašilka a Jak se žije... strašilce a pakobylkám. Oba články jsou od Renaty Žaludové, která vzkazuje: Kdyby chtěl někdo pakobylky (zájemce z Brna), jsou u mne k dispozici (napište si o ně na adresu PETs). Opravdu se strašně rychle množí....
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi píše v Dumce pan M. Marysko.
Matýsek sedící (3 kB) Matýsek ležící (3 kB)
Ztratil se zrzavý kocourek
Ve stredu 21.6. se v lokalite Prahy 8 - Kobylis (konkretne bydlime Brezineveska 12) ztratil zrzavy kocourek. Matýsek je tri roky stary (23.6. jsme slavili treti narozeniny nasich kocicek, buhuzel uz bez Matyska) zrzavy mourek, zeleno zlute oci, kastrovany, velice dobre ziveny - mel skoro 8 kg.
Jelikoz mame baracek, byl zvykly chodit ven, ale skoro tyden se neukazat to nikdy neudelal! Se svou sestrou Anickou meli sve teritorium na nasi a sousedovic zahradce a dal se jit neodvazili. Byl moc hodny az hloupy a tak mame podezreni, ze ho asi nekdo odnesl.
Kontaktovala jsem vsechny veterinrni stanice, utulky, atd. nic platne. Moc dekuji za pomoc a prosim o zaslani jakekoli informace o Matyskovi.
Marcela, e-mail: marcela.matouskova@mccann.cz
telefon: 0604/51 51 01

Hledá se kocourek !!!
Dne 8.června se v Brně na Kraví hoře (Masarykova čtvrť, Žabovřesky) ztratil roční hnědomourovaný, velmi přítulný kastrovaný kocourek. Případnou zprávu o něm prosím podejte na telefonní číslo 05/43249953, nebo e-mail renatazal@atlas.cz
Prosba
Ráda bych našla hodné lidi kteří by si vzali dvě dvouměsíční zdravá koťata nebo asi desetiměsíčního černobílého kocourka s delší srstí - více viz čtvrteční Dumka.
Pokud by se někdo hodný našel, zatelefonujte mi kdykoliv domů na tel. číslo (02) 35353561 a já vám zařídím ostatní.


Upozornění: Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se specielně vážení a měření najdete 21.září, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.
 
 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci