Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  PSI: Rolfíček aneb výchova foxteriéra (Renata Žaludová)
 
3.10.
Vzpomínka na Maxi Marysko (Ferda) / Pamlsky mých kocourků (Maxi Marysko)
2.10.
Aninka byla na kastraci (M.Šmídová)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000 a 2001


Vzpomínka na Maxi Marysko

Je to už přes rok, co nás navždy opustila Maxi Marysko. O třech kocourech, které sdíleli s Maxi společnou domácnost jste si mohli přečíst od přátel, kteří se jich ujali, letos v únoru v Dumce.

Rád bych jako vzpomínku na Maxi jeden, dosud nepubikovaný dopis a pár fotek Dumky. Budu rád stejně, jako by byla i Maxi za podobné zážitky, popisující mlsný jazýček vašich chlupatců.
Ferda          


Pamlsky mých kocourků

... nemám zkušenosti se stykem s veřejností. Napadá mě jen oficielní sdělení typu Vážení přátelé kočkofilové, po úspěšném ohlasu měření koček, které jistě zdaleka nekončí, vám dávám k úvaze, zda byste se nechtěli podělit o zkušenosti s oblíbenými pamlsky svých miláčků. Dumka si drápky přidržije moji ruku s olivou (11 kB)
Dumka si přitahuje ruku Berušky s olivou (12 kB)

Z doslechu vím, že kočičí chutě dokážou být neuvěřitelně kuriosní (viz Dumka a olivy, to mě tedy šokovalo). My jsme v tomto ohledu vyloženě konvenční, Bardínek, Šintilínek a Bazilínek upřednostňují ze všeho syrového masa nejvíc ledvinky, nevím proč, ale kdykoli se jim krájejí a proplachují, mohou všichni zešílet, s řevem se vrhají na stůl, dobývají se do nádoby a ze všech stran kolem mne bleskurychle vystřelují pacinky s vytaženými drápy, na nichž zpravidla vždy kousek připravované delikatesy zůstane viset.
Dumka si dává olivu (8 kB)
Bardínek dává přednost vytrvalému cílevědomému tlaku hlavičkou do ruky, až se k cíli doslava procpe. Stejnou taktiku používá při dobývání talířů a hrnců se zbytky čehokoli, protože vylizování nádobí je jeho vášeň, zřejmě si myslí, bůhví co ti lidi nemají za extra krmení.
Ostatní druhy živočišných mrtvol milují samozřejmě také, Šintilím je posedlý po syrových rybách, které pokud vím by zrovna moc jíst neměl, ale ty ledviny je všechny fascinují snad nejvíc.
Zbytečné je dodávat, že veškeré přílohy (rýže, těstoviny, granule a pod.) pečlivě vytřídí a nechají za případné zlé časy :-). O mléko valně nestojí, tvarohem, jogurtem a pod. stejně jako koláči a pečivem opovrhují, vejce neradi, konzervy jedí z nouze s výjimkou pytlíků Misha, které mají rádi. Jsou to holt stoprocentní šelmy :-).
Takže tedy Bardínek, Šintilínek a Bazilínek jednoznačně syrové ledvinky. Přidá se někdo další se svými zkušenostmi?
Mimochodem, já jsem přesvědčením taky vegetarián, kanibalismu se dopouštím jen na návštěvách a pod., kde nechci budit pozornost. Doma velice zřídka, jen aby se neřeklo, a na stole za talířem už stejně vždycky chtivě čeká Bardínek, aby se příslušné části jídla zmocnil. Ale doneslo se mi, že prý nějaká vegetariánská rodina měla kočku vegetariána (nedobrovolného).
Kolika let se to nebohé zvíře dožilo, nevím. (Už tady v práci rozšiřuju po oddělení, že Dumka papá olivy. Lid žasne :-))).)

Maxi Marysko, 29.6.2000          

Nechybí někomu z Prahy kocour?
Z Prahy 3 - Jarova, odvezen 12.9.2001. Černobílý, velký, kastrovaný, mladý, s čeníškem obzvláště špičatým a ocáskem obzvláště dlouhým, mohutný, ale s drobnou hlavičkou, jako "líznutý" orientálkou nebo hodně brzy kastrovaný, nemá "kocouří tváře".
Je přítulný, mazlivý, vypadá, že žil v bytě, ale teď už chvíli chodil venku (podle pacek atd.) Nastěhoval se známé na balkon a tvářil se, že nutně musí bydlet v bytě, spal tam několik dnů (venku) a žral hladově i máčené sušenky. Ona má vlastní kočky, ale kocour je kastrovaný, na námluvy nepřišel. Je smutný a poněkud "ukecaný". Nevyskočil někomu z okna?
P.S. Bydlí u mě, ale ze spousty koťat okolo je poněkud "nenaložený". Dle původní teorie měl být Šárka, nyní tedy čeká pod pseudonymem Šaryk.
Bára, tel. 0603/363315, email: utulek-pod-brdy@email.cz
Hledám hodné lidi,
kteří poskytnou nový domov několika kocourkům a kočičkám (i jednotlivě). Vzhledem ke svému věku se nemohu o všechny dále starat. Bližší informace na tel. 02/81-97-23-57.
PSOZ Vás zve na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
4.10.2001 od 15:00 do 19:00 v Útulku pro zvířata v krajní nouzi - Radlická 108, Praha 5.
Akce bude trvat od středy 3.10.2001 vždy v pondělí, středu a sobotu (od 17:00) do konce října. Bližší informace na stránkách PSOZ nebo u jednatelky Petry Ondráčkové.
PSOZ Váz také zve na
13. umisťovací výstavu opuštěných koček
,
která se koná v neděli 14.10.2001 od 10:00 do 17:00 na Pankráci, Pujmanové 1219, Praha 4. Vstupné: 1 kočičí konzerva.
Bližší informace na stránkách PSOZ nebo u jednatelky Petry Ondráčkové.
Prosba o pomoc při pozorování koček
Jsem studentka zoologie a pro svoji diplomovou práci o volně žijících kočkách ve městech, bych chtěla poprosit všechny, kteří by mi mohli poskytnout nějaké informace k tomuto tématu. Zajímaly by mě především změny ve složení populací v průběhu několika let, ale budu velice ráda i za jakékoliv jiné zajimavé informace. Mimo to hledám dobře přístupné lokality koček pro pozorování. Jednalo by se pouze o vnejší sledování bez narušení populace!
Všem moc děkuji, Šárka
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko.


Upozornění: Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení a měření najdete hned 1.října 2001, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.
 
 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci