Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  PTÁCI: Vzhůru za pelikány (Lumír O.Hanuš)
 
26.10.
O pamlscích kocoura Jofoura (Helena Heissigerová)
25.10.
Chutě mých miláčků / Neobyčejná Lízinka (Ivana Jirková)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000 a 2001


O pamlscích kocoura Jofoura

Jak bych se tam jenom dostal (7 kB) Tímto bych se chtěla připojit k anketě o pamlscích našich kočičích miláčků.

Náš kocour Jofour, o kterém jsem již trochu napsala, totiž vyniká zvláštními chutěmi, které jsou hodny zaznamenání...
Jako všechny kočky i Jofour samozřejmě miluje maso a to v jakékoli podobě, ať už jsou to kočičí konzervy, nebo maso syrové, vařené, dušené, uzené, nezhrdne ani smaženým řízkem. Co se týče druhu masa, dává přednost drůbežímu včetně vnitřností, ale rád si pochutná i rybách a to i třeba na rybičkách v tomatě. Hovězí a vepřové baští taky, ale netkne se jater či jiných vnitřností.
Na tom, že Jofour má rád maso, věru není nic pozoruhodného. Ale náš kocour, veden láskou k naší rodině, s námi stoluje a vyžaduje svůj příděl z každého jídla, kterého se dotkneme...
A tak ráno dostane na talířek trochu másla, bez této úlitby bychom se vklidu nenasnídali :-). Během dne naštěstí nebývá nikdo doma a tak kocour v poklidu zažívá.
To pravé potěšení přijde v okamžiku, kdy se rodina začne postupně trousit domů, každý si dá něco na zub a Jofour u toho samozřejmě nesmí chybět :-). A tak mlsá pomazánkové máslo, jogurt, kousek koláče, plátek sýra či salámu, ale dojde třeba i na kyselou okurku. Onehdá dokonce vylízal talířek s trochou vylité kávy.
Pak ještě obejduje u večeře.
Mezi jeho pochoutky patří v prvé řadě kousek masa, dále pak přílohy jako je bramborová kaše, kousek knedlíku s omáčkou či pár hrášků i s nálevem. Naposledy mne velice překvapil, když zhrdnul uzeným masem, které mu nabízela maminka, a vrhl se na kyselé zelí a smaženou cibulku ode mne.
No a den bývá úspěšně završen trochou smažených bramborových lupínků :-).
Teď to vypadá, že náš kocour nedělá vlastně nic jiného než že jí a díky tomu zákonitě tloustne. Ale protože to je kocour nelenivý a běhací a má doma svou malou olši, na kterou rád leze, tak všechny výše uvedené dobroty vždy vyběhá a je stále štíhlý a mrštný.

Helena Heissigerová          

P.S.: Protože tentokrát fotky černého kocoura Jofoura nedorazily, přidávám zbytek fotek Myšáka, které mám od Laďky Kudláčkové - Rekové - je mourovatý a místo po olši šplhá po dveřích :-).

Nech toho focení a pojď si se mnou hrát (20 kB)


Upozornění: Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete
posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové, pátý od Heleny Heissigerové a další budou následovat.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení a měření najdete hned 15.října 2001, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

PSOZ Vás zve na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
4.10.2001 od 15:00 do 19:00 v Útulku pro zvířata v krajní nouzi - Radlická 108, Praha 5.
Akce bude trvat od středy 3.10.2001 vždy v pondělí, středu a sobotu (od 17:00) do konce října. Bližší informace na stránkách PSOZ nebo u jednatelky Petry Ondráčkové.
Prosba o pomoc při pozorování koček
Jsem studentka zoologie a pro svoji diplomovou práci o volně žijících kočkách ve městech, bych chtěla poprosit všechny, kteří by mi mohli poskytnout nějaké informace k tomuto tématu. Zajímaly by mě především změny ve složení populací v průběhu několika let, ale budu velice ráda i za jakékoliv jiné zajimavé informace. Mimo to hledám dobře přístupné lokality koček pro pozorování. Jednalo by se pouze o vnejší sledování bez narušení populace!
Všem moc děkuji, Šárka
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci