Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  PET: Díváte se nahoru? - 3b.díl (Lumír O.Hanuš)
 
30.10.
Jak se k nám do rodiny dostal Filip (Štěpánka Mudrová)
29.10.
Když se panička vrátí (Marie Crossette)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000 a 2001


Jak se k nám do rodiny dostal Filip

Na lovu v posteli - a mám velký uši, co (7 kB) Už dlouho jsem žebrala na manželovi kočičku a pomalými krůčky jsem ho několik měsíců připravovala na to, že bychom si nějakou pořídili...

Letos v červenci jsem tedy dospěla do bodu, že s tím "výhledově" souhlasil.
A do toho se vrátil můj šéf z dovolené a sebou přivezl tři koťata - kocourky. Vracel se z Chorvatska přes Slovinsko, kde u jakési horské vesničky jim do silnice vkročilo kotě.
Vykulený Filipek pózuje (10 kB)
Šéf jako velký zvířátkomil zabrzdil a jeho přítelkyně vyskočila z auta, aby se podívala, co se stalo. Pak se rozhodovali co s koťaty udělat. Asi každý soudný člověk by je nechal být, nebo je přenesl někam do vesnice, ne tak šéf. Rozhodl se, že koťata přiveze do České republiky...
Zařídil jim veškera potřebná razítka od veterináře a tak se ocitla u nás na firmě. Ovšem tím nastal problém kam s nimi, protože on si je nechat nemohl, už má doma dva obrovské hafany, kteří velmi toužili po tom dát si kočky k večeři...
A tak moje dušička nevydržela a rozhodla jsem se, že si jedno koťátko vezmu. Jen jsem nevěděla, jak to vysvětlím doma...
No ale dopadlo to dobře, manžel nevydržel a tak jsem hned druhý den kocourka převezla domů, kde už měl záchůdek i mističky. Manžel dal kocourkovi jméno Filip, i když mu spíš říkáme Filísku (to když sladce spinká), Fildo nebo Filouši když řádí ale nic nevyvádí no a pro ten poslední případ existují mnohá označení jako potvorojednatosetrochunestydíš a tak podobně :-).
Důvěrně mu říkáme slovinská stromová kočka, protože je neuvěřitelný šplhavec. Bez odrazu z místa skáče metr vysoko, drápe jako šílenec a hryže tak, že ani lecjaká šelma by se nemusela za takový výkon stydět.
Spící Filipek - nevinnost sama (8 kB)
Ale to dělá jen když spolu řádíme, jinak je to mazílek a nejraději spí v posteli pod peřinou. Jen mám trochu obavy, abychom ve zdraví přežili do doby, než se bude moct vykastrovat.
Teď mu je asi pět měsíců, takže zatím neznačkuje a je úzkostně čistotný, ale za pár měsíců asi bude hůř :-/. Bydlíme v dvoupokojovém městském bytě ve 4. patře, takže vycházky ven nepřicházejí v úvahu a náš kocour je striktně pokojové zvířátko.
Musela jsem se ale rozloučit se svými kytičkami :-(, protože těm nedá pokoj, okusuje je a vyhrabává hlínu ven - je to nejbáječnější hračka, kterou zná. Pinkat si s hrudkou hlíny po bytě - co může být krásnějšího, že.
Posílám pár fotek našeho miláčka, kterého jsme v té době měli dva dny, teď už je z něj pořádný macek - ty snad pošlu někdy příště.

Štěpánka Mudrová          


Upozornění: Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete
posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové, pátý od Heleny Heissigerové a další budou následovat.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení a měření najdete hned 15.října 2001, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

V Janských Lázních
jsem našla zřejmě omylem ztracenou černobílou kočičku. Týden přebývala před školou a uháněla ke každému člověku, který šel okolo a sháněla svého pána. Určitě po ní truchlí rodina, protože je zvyklá přebývat v bytě a je moc přítulná. Je zvyklá jezdit v autě. Způsobně leží na zadním sedadla a vystupuje až po vypnutí motoru a odevření zadních dveří.
Má nádhernou udržovanou strst, zelené obrovské oči. Nechce chodit ven, má strach, že zase přijde o lidskou společnost. Rádi bychom ji vrátili původním majitelům, které tak úporně v Janských Lázních hledala. Kontant na telefonu 0737 306 605
PSOZ Vás zve na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
4.10.2001 od 15:00 do 19:00 v Útulku pro zvířata v krajní nouzi - Radlická 108, Praha 5.
Akce bude trvat od středy 3.10.2001 vždy v pondělí, středu a sobotu (od 17:00) do konce října. Bližší informace na stránkách PSOZ nebo u jednatelky Petry Ondráčkové.
Prosba o pomoc při pozorování koček
Jsem studentka zoologie a pro svoji diplomovou práci o volně žijících kočkách ve městech, bych chtěla poprosit všechny, kteří by mi mohli poskytnout nějaké informace k tomuto tématu. Zajímaly by mě především změny ve složení populací v průběhu několika let, ale budu velice ráda i za jakékoliv jiné zajimavé informace. Mimo to hledám dobře přístupné lokality koček pro pozorování. Jednalo by se pouze o vnejší sledování bez narušení populace!
Všem moc děkuji, Šárka
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci