Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  KŘEČCI: Křeččí svatba podruhé (Mikeš III. + Kikinka), část 2 (Eva Fadrná)
 
15.11.
Chutě Žofky a Sněhuláka (Linda BX)
14.11.
Ještě o šáchoru a jedovatých rostlinách (Marie Crossette)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000 a 2001


Chutě Žofky a Sněhuláka

Žofka a Sněhulák pózují pro fotografa (7 kB) Zaujalo mě vyprávění paní Jirkové. Já mám taky kocoura a kočku, a kocour také není na syrové maso a miluje sladké. Žofinka právě naopak.

Žofka navíc miluje olivy (na stránkách Dumky jsem zjistila, že tím není nijak výjimečná) - ty ji dokážou tak rozdovádět, že rozpohybuje své ofaldované tělíčko a hopsá jako koník se všema čtyřma ve vzduchu :-))) (to vlastně koně bez drezúry neumějí) a olivu "zabíjí" a pak si s ní kutálí a pinká, dokud není patřičně zasviněná, a pak ji s děsným mlaskotem zblajzne :-))). Oči má celou dobu zaujatě rozšířené a celé kulaté.
Konec přehlídky, Sněhulák odchází (8 kB)
S Žofinkou si v tomhle vyhovíme, protože já je nejím. Žofka taky miluje konzervovanou kukuřici (ne kyselou), po té se může utlouct. V bobkách pak je vidět, že ta zrnka prošla trávicím traktem nedotčena, ale Žofka si aspoň užila :-).
Navíc miluje konzervované rybičky, ale s těmi má utrum. Ne že bych jí je nepřála, ale když si je párkrát dala, za nějakou chvilku se ozval vyloženě lidský alt zřetelně naříkající "ajajaj", a rybičky byly zase mezi námi :-(. Takže rybu jenom vařenou, ta taky "ujde" a navíc v břiše vydrží.
Žofka taky miluje, když jím rýžový nákyp se švestkami. Obvykle na stůl při jídle nesmí, ale v tomto případě se tvářila tak děsně nenápadně, že jsem byla zvědava, co má za lubem, a nechala ji trůnit asi metr od sebe. Žofinka dělala, že ji zajímá obraz na protější stěně, ale sotva jsem vylovila pecku z úst a položila ji vedle talíře, Žofce se bojovně natrčily fousy a rozšířily oči, a najednou se ke mně přes celý stůl soukala packa jako od Saxany (asi abych si jí nevšimla).
Nechtěla jsem se smát nahlas, když ta pracka uchmatla pecku zpod mé ruky a Žofka vítězně i s úlovkem vyrazila pryč. Vzápětí si dala pod stolem menší fotbálek, když už to nebylo k žrádlu :-).
Vystrašený Sněhulák u svého jídla (5 kB)
Co se týče masa, tak nejradši má zvěřinu - to je k nezadržení, nejradši by mi vlezla na stůl k prkýnku, ale nejpodivnější jsou ty zvuky, které vydává. Skutečně vrká jako holoubek, není to předení. U jiného masa si takto nepočíná, to pouze drží hlídku těsně za mými patami, jestli něco neupadne (to víte, že "upadne").
Kocour Sněhulák si na syrové maso tolik nepotrpí, naučil se ho žrát spíš proto, že napodobuje ve všem Žofku, ale stejně ho dostává, protože "mokré" krmení je pro kocoura žádoucí a aspoň má změnu. Dá si pár soust a nakonec třepne packou a odejde se umýt (je jako z cukru).
Ovšem piškot nebo kus buchty, to si Sněhulák dá s chutí, až jsem tomu nemohla věřit. Čokoládu jsem nezkoušela a radši ani zkoušet nebudu, Sněhulák už tak má zuby jako noty na buben a občas se mu obnovuje zánět dásní (pak mažeme mastičkou, šklíbí se u toho jako Šklíba).
Tak tolik k chutím naší silné dvojky. A to, že Žofinka má ráda čerstvé okurky (jemně nastrouhané), to už jsem kdysi psala. S čerstvou paštičkou je to delikatesa, viď, Žofinko? :-)

Linda BX          

Přikrčený Sněhulák bere do zaječích (7 kB)


Upozornění: Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete
posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové, pátý od Heleny Heissigerové, šestý od Veroniky Gybasové, sedmý od Apoleny, osmý od Marie Crossette, devátý od Tomáše Luhana, desáty od Lindy BX a další budou následovat.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení a měření najdete hned 15.října 2001, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Ztratilo se koťátko v Trutnově
Dne 4.112001 se mi ztratilo nádherné černé koťátko. Ztratilo se v Trutnově, v ulici Za Úpou u garáží. Mohli byste mi pomoci v hledání? Třeba ho někdo našel a chtěl by ho vrátit a já bych byla moc šťastná. Chybí mi hrozně moc! Telefonní číslo, na které by se mohl případný nálezce mého koťátka ozvat: 0606/436383. Děkuji Diana
V Janských Lázních
jsem našla zřejmě omylem ztracenou černobílou kočičku. Týden přebývala před školou a uháněla ke každému člověku, který šel okolo a sháněla svého pána. Určitě po ní truchlí rodina, protože je zvyklá přebývat v bytě a je moc přítulná. Je zvyklá jezdit v autě. Způsobně leží na zadním sedadla a vystupuje až po vypnutí motoru a odevření zadních dveří.
Má nádhernou udržovanou strst, zelené obrovské oči. Nechce chodit ven, má strach, že zase přijde o lidskou společnost. Rádi bychom ji vrátili původním majitelům, které tak úporně v Janských Lázních hledala. Kontant na telefonu 0737 306 605
Prosba o pomoc při pozorování koček
Jsem studentka zoologie a pro svoji diplomovou práci o volně žijících kočkách ve městech, bych chtěla poprosit všechny, kteří by mi mohli poskytnout nějaké informace k tomuto tématu. Zajímaly by mě především změny ve složení populací v průběhu několika let, ale budu velice ráda i za jakékoliv jiné zajimavé informace. Mimo to hledám dobře přístupné lokality koček pro pozorování. Jednalo by se pouze o vnejší sledování bez narušení populace!
Všem moc děkuji, Šárka
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci