Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  KRABI: Krab podkovový - Horseshoe crab, část 1. (Marie Crossette)
 
19.11.
Oblíbené pochoutky Mr. Wilsona (Eva Vinšová) / Co mají rády naše kočky (Eva Polincová) / Felinčiny choutky (Rajnyšovi)
16.11.
Jak to dopadlo s Alenkou (Ferda, Petra Ondráčková, Ivana, Veronika Gybasová)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000 a 2001


Oblíbené pochoutky Mr. Wilsona

Wilda na mém raměni (8 kB) Myslím, že všichni majitelé kočiček a kocourků mají pocit, že právě ten jejich mazlíček je tím nejchytřejším, nejkrásnějším, nejvtipnějším, nejšikovnějším kocourem či kočkou na světě. Je to pravda, i já mám pocit, že náš Wilson je právě ten NEJ!

S velkým zájmem jsem si pročítala oblíbené kočičí pochoutky.
Náš kocour je velmi vybíravý a zmlsaný (a to je mu teprve 7 měsíců!). Z klasické kočičí stravy si vyžaduje nejčastěji pytlíčky, z konzerv si velmi pečlivě vybírá a běda nám, když je na jeho misce konzerva stejné chuti k snídani i k večeři!
Jinak ale samozřejmě musí ochutnat vše, co si jeho smečka dává. Miluje syrové kuřecí maso, ale jede mu i vegetariánská strava - konzervovaná kukuřice, hrášek a fazole jsou v jeho velké oblibě (samozřejmě to ale musí být pouze určité značky výrobců!).
Kočičí šílení po olivách musím potvrdit, i Wilson je do nic úplný blázen! Nejenom že se jimi Wilda nacpává, on se v nich i válí (asi tuší, že olivový olej je dobrý na pleť :-) - tedy spíš na srst).
Nejoblíbenějším moučníkem je v současnosti zmrzlina - příchuť capuccino. Nepohrdne karamelovou zmrzkou či jogurtem, ale capuccino je capuccino!
Tak to jsou zhruba chutě, které uspokojují naši malou šelmu.
Wilson - portrét našeho kočičáka (9 kB)
Samozřejmě se stará o svoji štíhlou linii. S tělocvikem začíná okolo jedenácté hodiny večerní, končí okolo druhé, aby se na tři hodinky prospal a mohl nás od pěti opět obšťastňovat svojí přítomností!
A přesto je to náš miláček a je nejchytřejší, nejkrásnější a asi i nejrozmazlenější!

Eva Vinšová          


Co mají rády naše kočky

Žádné lidské jídlo, ale zásadně všechno, co nechá náš 10ti měsíční Adámek. Pěkně rozňamtané knedle s omáčkou, brambory s mrkví či kuřecím a pod... Máslo pouze hezky rozetřené na chlebě - umyjí čistě k dalšímu použití a britka Cassey tatarskou omáčku nebo majonézu. Tu před ní neukryjeme nikde.

Samozřejmě jídla s tím spojená jako krabí salát, bramborový salát a tak.
Jinak smutná zpráva - přišly jsme o Rokýška - tak dlouho se toulal, až na to doplatil. Po ukousnutém ocase, který přežil celkem dobře, přišel s roztrženou tváří a obrovským otokem. Ránu jsem mu vyčistila a ošetřila, ale druhý den jsem odjížděla na dovolenou.
Syn dostal instrukce, jak má v léčení pokračovat, ale kocourek hned po mém odjezdu odešl z domova a už se nevrátil :-(.
Tak mám pocit, že se se mnou přišel jen rozloučit...

Eva Polincová          

Felinčiny choutky

Chtěla bych reagovat na téma kočičích pamlsků. Felinka je totiž dost vybíravá číča :-)), ale to už jsem psala v příspěvcích. Totiž, že zaručeně pozná, jestli jí nešidíme. Sleduje asi TV reklamy a nejraději má Whiskas a nyní jejich novinku: Whiskas pytlíček s jednou porcí.
Wilda šplhá po Josefově rameni (6 kB)

Potom ještě paštičky Sheba. To dokáže sníst na posezení a misku tak vylízat, že je jako nová :-). Na ostatních značkách si pochutnává tak normálně, ale běda kdybychom ji koupili nějakou obyčejnou neznačkovou konzervu. Nechá ji v mističce válet tak dlouho dokud ji nevyhodíme.
Zbytky konzervy potom nosíme venkovním kočičkám a Felince se pak snažím mluvit do svědomí, jaká je mlsounka, co by za to chudé kočičky daly kdyby se měli jako ona :-)).
Jinak musí očuchat všechno co si dáme my a často také ochutnat, má ráda čokoládu, štrůdl a také bramborové lupínky. Já se snažím odolávat jejímu žebrání jak jen to jde, ale manžel bohužel neodolá a Felince vždycky kousek dá...
Nadávám jim potom, že nemají rozum, jak je to nezdravé a jaká z ní bude kočka Koule (ta byla myslím kdysi v nějakém Večerníčku) :-)).
No a Felča? Ta už má 4,4 kg, když jsem posílala její rozměry po kastraci, tak měla jen 3,2 kg. Jestli to tak půjde dál...

Rajnyšovi a Felinka, Štětí          

P.S.: Fotky Dumce z dnešních příspevků poslala jen Eva Vinšová, proto je dnes na obrázcích její kocour Wilson.


Upozornění: Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové, pátý od Heleny Heissigerové, šestý od Veroniky Gybasové, sedmý od Apoleny, osmý od Marie Crossette, devátý od Tomáše Luhana, desáty od Lindy BX, jedenáctý od Evy Vinšové, dvanáctý od Evy Polincové, třináctý od Rajnyšových a další budou následovat.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení a měření najdete hned 15.října 2001, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Hledáme nový domov
pro dva siamské kocourky seal point (hnědé odznaky, modré oči) 4 měsíce staré, přítulné, čistotné, dále pro bílou, krémovou a želvovinovou perskou (dlouhosrstou) kočku, čistokrevné, bez PP kastrované a staršího modrého perského kocoura. Tel.: 0603/22 9 48 nebo e-mail psoz@kocici-utulek.cz, www.kocici-utulek.cz.
Ztratilo se koťátko v Trutnově
Dne 4.112001 se mi ztratilo nádherné černé koťátko. Ztratilo se v Trutnově, v ulici Za Úpou u garáží. Mohli byste mi pomoci v hledání? Třeba ho někdo našel a chtěl by ho vrátit a já bych byla moc šťastná. Chybí mi hrozně moc! Telefonní číslo, na které by se mohl případný nálezce mého koťátka ozvat: 0606/436383. Děkuji Diana
V Janských Lázních
jsem našla zřejmě omylem ztracenou černobílou kočičku. Týden přebývala před školou a uháněla ke každému člověku, který šel okolo a sháněla svého pána. Určitě po ní truchlí rodina, protože je zvyklá přebývat v bytě a je moc přítulná. Je zvyklá jezdit v autě. Způsobně leží na zadním sedadla a vystupuje až po vypnutí motoru a odevření zadních dveří.
Má nádhernou udržovanou strst, zelené obrovské oči. Nechce chodit ven, má strach, že zase přijde o lidskou společnost. Rádi bychom ji vrátili původním majitelům, které tak úporně v Janských Lázních hledala. Kontant na telefonu 0737 306 605
Prosba o pomoc při pozorování koček
Jsem studentka zoologie a pro svoji diplomovou práci o volně žijících kočkách ve městech, bych chtěla poprosit všechny, kteří by mi mohli poskytnout nějaké informace k tomuto tématu. Zajímaly by mě především změny ve složení populací v průběhu několika let, ale budu velice ráda i za jakékoliv jiné zajimavé informace. Mimo to hledám dobře přístupné lokality koček pro pozorování. Jednalo by se pouze o vnejší sledování bez narušení populace!
Všem moc děkuji, Šárka
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci