Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  PSI: Háčkovaný pudl (Marie Crossette)
 
22.11.
Mlsná Runy (Helena Minaříková)
21.11.
Nemocné ledviny naší Kačenky [42] (Mirka Červenková)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000 a 2001


Mlsná Runy

Runy - hodná kočička (8 kB)

Nezbývá mi než naprosto souhlasit s paní Milatovou.

My máme sice jen jednu kočku, ale pokud jde o chutě, hravě vydá za tři :-))).
Ten kratší seznam, co Runy nerada, dáme na začátek - nerada česnek, čokoládu, mléko a jednotvárnou stravu :-).
Zato miluje všechny mléčné výrobky od kefíru, tvarohu a jogurtů, až po jakýkoliv druh sýra, u nichž se řídí zásadou, čím smradlavější, tím lepší J. Ona vůbec je to kočka "ochutnávačka".
Runy - pozoruje (8 kB)
Samozřejmě miluje i olivy. Pokud je necháte na stole spolu se šunkou a sýrem, než se otočíte, zmizí ze všeho nejdřív právě olivy. Je i velkou milovnicí nakládaných kyselých okurek, vařené mrkve a hrášku, tu a tam i kousku syrového rajčete. S chutí si dá čočku na kyselo (nejraději se špekáčkem), nudle s tvarohem nebo rizoto (ze kterého vybere všechno včetně hub - pouze rýži ujídá velmi opatrně).
Má velice ráda ryby - syrové i pečené a úplně nejraději uzené. Pokud okolo propluje několik molekul pachu uzené makrely, propadá kočičí verzi hysterického záchvatu, ječí, škrábe a nervózně poškubává ocáskem. Velmi oblíbenou večeří jsou sardinky míchané s tvarohem. Ovšem nic nepřekoná syrové maso, zvlášť hovězí a játra. Potud by to docela šlo.
Runy - v krabici (7 kB)
Ovšem šok jsme zažili, když jsme zjistili, že se kočička prokousala do čerstvě upečeného perníku, následovalo ochutnávání makového závinu a tvarohových koláčů. Runy je velice decentní kočičí dáma a všechna sousta, která jí dáváme, bere do tlamičky obezřetně a s gracií, ale v případě piškotové bábovky je ochotná chovat se jako piraňa a pokusit se ji sežrat i s rukou. Upozorňuji, že se nejedná o žádné ďobnutí a ochutnání, dá si pořádnou porci.
Runy - 'na truně' (6 kB)
Při ranním snídacím rituálu dostává konzervu, večer granule. Všechny pochoutky, které jsem tu popsala, si dopřává mezitím přes den nebo pokud se dostane do spíže, tak přes nocJ. Proto jsme docela překvapení, že pořád váží pouze cca 3,3 kg.
Smířila jsem se i s okusováním palem, ale musím přiznat, že s obavami hledím do budoucnosti, co všechno se našemu domácímu štěstí ještě podaří spucovat.

Helena Minaříková          


Upozornění: Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete
posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové, pátý od Heleny Heissigerové, šestý od Veroniky Gybasové, sedmý od Apoleny, osmý od Marie Crossette, devátý od Tomáše Luhana, desáty od Lindy BX, jedenáctý od Evy Vinšové, dvanáctý od Evy Polincové, třináctý od Rajnyšových, čtrnáctý (smutný - upozorňuje na úskalí pamlsků) od Mirky Červenkové, patnáctý od Heleny Minaříkové a další budou následovat.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení a měření najdete hned 20.listopadu 2001, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Hledáme nový domov
pro dva siamské kocourky seal point (hnědé odznaky, modré oči) 4 měsíce staré, přítulné, čistotné, dále pro bílou, krémovou a želvovinovou perskou (dlouhosrstou) kočku, čistokrevné, bez PP kastrované a staršího modrého perského kocoura. Tel.: 0603/22 59 48 nebo e-mail psoz@kocici-utulek.cz, www.kocici-utulek.cz.
Ztratilo se koťátko v Trutnově
Dne 4.112001 se mi ztratilo nádherné černé koťátko. Ztratilo se v Trutnově, v ulici Za Úpou u garáží. Mohli byste mi pomoci v hledání? Třeba ho někdo našel a chtěl by ho vrátit a já bych byla moc šťastná. Chybí mi hrozně moc! Telefonní číslo, na které by se mohl případný nálezce mého koťátka ozvat: 0606/436383. Děkuji Diana
V Janských Lázních
jsem našla zřejmě omylem ztracenou černobílou kočičku. Týden přebývala před školou a uháněla ke každému člověku, který šel okolo a sháněla svého pána. Určitě po ní truchlí rodina, protože je zvyklá přebývat v bytě a je moc přítulná. Je zvyklá jezdit v autě. Způsobně leží na zadním sedadla a vystupuje až po vypnutí motoru a odevření zadních dveří.
Má nádhernou udržovanou strst, zelené obrovské oči. Nechce chodit ven, má strach, že zase přijde o lidskou společnost. Rádi bychom ji vrátili původním majitelům, které tak úporně v Janských Lázních hledala. Kontant na telefonu 0737 306 605
Prosba o pomoc při pozorování koček
Jsem studentka zoologie a pro svoji diplomovou práci o volně žijících kočkách ve městech, bych chtěla poprosit všechny, kteří by mi mohli poskytnout nějaké informace k tomuto tématu. Zajímaly by mě především změny ve složení populací v průběhu několika let, ale budu velice ráda i za jakékoliv jiné zajimavé informace. Mimo to hledám dobře přístupné lokality koček pro pozorování. Jednalo by se pouze o vnejší sledování bez narušení populace!
Všem moc děkuji, Šárka
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci