Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  GEKONI: Naši gekoni (Lenka Prokešová)
 
20.12.
Stravování našich koček (Marie M.)
19.12.
O kočkách - i italských (Vlasta)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000 a 2001


Stravování našich koček

Kočky Macík s Pťa na procházce (6 kB) Všechny kočky mé maminky měly jméno Minka a kocouři Mourek.

My děti jsme jim dávaly vždy další, upřesňovací jméno.
Největší osobností mezi kočkami byla námi pojmenovaná kočka - Minda.
Dožila se bez zdravotních problémů 17 a půl roku.
Protože žila ještě v době, kdy jsme ani netušili, že existují kočičí konzervy a jiné dobrůtky, byla živena lidskou stravou. Oblíbená jídla měla všechna ta, co se objevila na našich talířích.
Asi tak v posledních dvou létech jejího života nesnášela mléko. O to víc ho vyžadovala. Kupovali jsme mléko v igelitových sáčcích, už při vyndávání mléka z tašky vyváděla a chtěla ho. Sotva ho trochu vypila, všechno vyblinkala.
Po tom dlouhém soužití s mojí maminkou, zjistila, že v ledničce jsou stále nějaké potraviny, naučila se ledničku otevírat. Tak přišla snadno k řízkům, tlačenkám atd. :-))). Uzmuté věci odnášela ven, kde je v klidu snědla. Bohužel ledničku za sebou nikdy nezavřela :-(, a tak když byla přistižena při lupu, vyrobil tatínek na dveře lednice pojistku a bylo po hodech :-(((.
Macíkovi slouží ke hře i mámin ocas (10 kB)
Minda nikdy nestonala, nebyla očkovaná, její ledviny statečně odolávaly soleným jídlům. Umřela na infarkt...
Pťa, kterou máme po babičce je již porevoluční kočka, odchovaná je konzervami, granulemi, dostávala maso vařené i syrové. V příštím roce jí bude 8 let a letos zjara začala mít ledvinové problémy :-(. Nyní dostává převážně dietní granule od různých firem, chodím s ní po doktorech a mám o ní strach...
Macík, který je jejím synem je v jídle velmi vybíravý, ale myslím, že je to moje vina. Přílišnou péčí jsem z něho vychovala mlsného kocoura. Konzervy nechce vůbec, ze suchých granulí baští pouze Friskies, miluje syrové hovězí maso. Ryby má také rád. Kupuji celé hejky, které vařím dohromady s kořenovou zeleninou - mrkev, celer, petržel - zelenina je nasáklá rybí vůní a to má Macík rád.
Když jsem poprvé zjistila, že mu chutnají olivy, myslela jsem, že mám výjimečného kocoura, ale teď vidím, že byl spíše výjimečný kdyby mu olivy nechutnaly :-/.
Ale přece jen jednu stravovací zvláštnost máme, Pťa i Macík milují tavený sýr - jí ho po kouscích z ruky, ale musí to být výhradně tavený sýr VESELÁ KRÁVA - lahodný.

Marie M.          

P.S.: Posílám dvě fotografie, jsou z doby, kdy byl Macík puberťák a ještě jezdil na chalupu.


Upozornění: Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové, pátý od Heleny Heissigerové, šestý od Veroniky Gybasové, sedmý od Apoleny, osmý od Marie Crossette, devátý od Tomáše Luhana, desáty od Lindy BX, jedenáctý od Evy Vinšové, dvanáctý od Evy Polincové, třináctý od Rajnyšových, čtrnáctý (smutný - upozorňuje na úskalí pamlsků) od Mirky Červenkové, patnáctý od Heleny Minaříkové, doplnění Ivany Jirkové, šestnáctý od Hany Molhancové, sedmnáctý od Jana Grilla, osmnáctý od M.Šmídové, devatenáctý od Jany Oščádalové, dvacátý od Daniely Swartové, dvacátý první od paní PiKíS, dvacátý druhý od paní Marie M. a další budou následovat.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení a měření najdete hned 11.prosince 2001, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Kočka Jirka (5 kB)
Kočky, kocoury i koťata
Milá Dumko,
mohla bys prosím Tě sdělit všem hodným lidem, kteří by se chtěli postarat o kočičku nebo kocourka, že mohou volat na pražská tel.č. 692 25 88 nebo 0602 106 178 nebo 22 21 18 04.
Dospělé kočky a kocouři jsou vykastrováni, očkováni a odčerveni. Koťátka jsou naočkovaná a odčervená.
Chtěla bych Ti říct, že já jsem měla to štěstí, že jedna hodná rodina se takto o mě stará a já bych přála dalším kočkám k Vánocům, aby si je někdo hodný vzal.
Tobě a Tvojí rodině taky přeju hezké a klidné svátky a děkujeme, za reprezentaci našeho celého rodu.

Mourovatá kočička ze Sázavy    
Šest koťat ve sklepě...
Náš sklep v panelovém domě si vybrala jedna polodivoká kočička jako místo vhodné pro výchovu koťátek a má jich tu hned šest. Tohle nadělení jsme objevili čirou náhodou a koťátka tu dost strádají. Přestože se snažíme jim zajistit přísun vody i krmení, potřebovala by najít svého člověka.
Máme doma už dva kocoury a právě ten, který je nalezenec je tím nejvděčnějším mazlem. Asi před dvěma roky jsem o sžívání Matesa a Didouška psala i do Dumky. Další kotě si ale už opravdu vzít nemůžeme.
Je jim asi kolem dvou měsíců, jsou buď úplně černá, bíločerná a mourované. Jestli chcete těmhle drobečkům pomoct nebo víte o někom, kdo by chtěl kotě v Brně a nebo blízkém okolí, ozvěte se na email: didous@atlas.cz  nebo na telefon 0604/266766. Děkuji Jitka
Prosím o pomoc při hledání
V úterý 27.11.2001 se v Olomouci - Chválkovicích ztratil velký zrzavý kocour. Je kastrovaný, důvěřivý, zvyklý na lidi a pobyt v bytě.
Protože je to už pár dnů co se ztratil, může se pohybovat i ve vzdálenější lokalitě. Za jakoukoliv informaci o našem kocourkovi Kubovi budu moc vděčná. Telefon: 068/5315450 nebo 0607/519351, e-mail: marta@sasprg.cz. Děkuji Marta Holpuchová
Prosba o pomoc při pozorování koček
Jsem studentka zoologie a pro svoji diplomovou práci o volně žijících kočkách ve městech, bych chtěla poprosit všechny, kteří by mi mohli poskytnout nějaké informace k tomuto tématu. Zajímaly by mě především změny ve složení populací v průběhu několika let, ale budu velice ráda i za jakékoliv jiné zajimavé informace. Mimo to hledám dobře přístupné lokality koček pro pozorování. Jednalo by se pouze o vnejší sledování bez narušení populace!
Všem moc děkuji, Šárka
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci