Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od roku 2002 kromě pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  PSI: Ferdův Velký pátek (George Švehla)
 
8.4.
Mikešovy skoky a příhoda s novinami (Michal)
4.4.
Mikeš - seznámení a pochoutky (Michal)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001 a 2002

Mikešovy skoky a příhoda s novinami

První povídání o kocourovi Mikešovi včetně popisu jeho oblíbených pochoutek vyšlo ve čtvrtek, dnes je připraveno pokračování.

Mikeš v peřinách (9 kB) Nevím jestli je náš kocour nějaký velký skokan, po bytě se nějak neprojevuje, aspoň já nepokládám skok z podlahy na okno, nebo podobnými "přískoky" vymyšlená cesta na knihovnu (podlaha - skříň pod TV - TV - knihovna) za nějak mimořádný. Doma mě vlastně překvapil jen dvakrát.
Číhající Mikeš (10 kB)

Poprvé když vyskočil do police do knihovny a to bez rozběhu (125 cm), a pak když se dostal na starou palandu, která teď slouží jako květinová plocha (stejná výška, ale ještě půlmetrový odstup od posledního stupně, což byla židle plná odloženého oblečení). V tomto případě to muselo být taky bez rozběhu, ale vzhledem k tomu, že mě probudilo sápání se na palandu, která má boky pokryté látkou, muselo to být tak tak.
Mikeš při večerní hygiéně (10 kB)
Samozřejmě jsem nepomyslel na cestu kocoura na dvůr, kde mu necháváme pootevřené a zapřené okénko z chodby. Po přečtení článků v Dumce, jsem ho šel poctivě změřit a je to 135 cm. Nějaký extra velký rozběh Mikeš taky mít nemůže, na dvoře moc místa není a nemůže se k oknu postavit úplně čelem, takže si myslím, že to je jeho maximum.
Už jsem byl i svědkem toho, že se mu první pokus dostat se zpět do domu nevyvedl. Bylo to v zimě a plechový parapet u okna byl trochu namrzlý a přední drápy mu pěkně podklouzly, takže se svalil zpátky. Pohled na kocoura, který bezmocně klouže po parapetu zpátky mě skutečně, a kajícně to přiznávám, pobavil tak, že jsem se smíchu neubránil.
Mikeš se plíží postelí (7 kB)
Samozřejmě jsem byl tak taktní a šel jsem se vysmát tak, aby mě Mikeš neviděl.
Moje zlomyslnost mi připomněla ještě jednu příhodu s novinami. Myslím, že téma "kočky a četba novin" ještě Dumkou neproběhlo a přimlouvám se, aby se tak stalo.
Situace je známá, přijdu domů, přivítám se s kocourem, udělám si čaj a chci si přečíst noviny. Mikeš mě ale celých 6 hodin neviděl, takže si myslí, že jsem se s ním přivítal málo a dožaduje se další pozornosti. Tu jsem mu ochoten poskytnout, když si mi sedne na klín, ale ne, když mi chodí přes noviny na stole a sedá si zásadně tam, kde je článek, který hodlám číst...
Už toho mám dost, tak se narovnám a mluvím na kocoura, který okamžitě vstává a chce se mi otírat o bradu. Moje rozečtené noviny asi půlkou strany přesahují hranu stolu a já sám sedím asi 30 cm od hrany, takže ta mezera je překryta povlávajícími novinami.
Mírně se protahující Mikeš (7 kB)
Stalo se to, co mě v tu chvíli nenapadlo, že hrozí, nicméně teď, když vidím před sebou popsané to, co předcházelo, to vlastně přijít muselo. Mikeš si stoupl na noviny vlající ve vzduchu v domnění, že jde stále po stole a zřítil se do díry mezi mnou a stolem.
Zase jsem se musel smát, ale tehdy jsem ještě nebyl tak vycvičený a smál jsem se nahlas a přímo před kocourem. Samozřejmě se urazil a zhnuseně odešel do druhého pokoje, kde se posadil uprostřed koberce zády ke mně.
Vydrželo mu to ale asi jen deset minut než ho šustění otáčejících se stránek přilákalo zase ke mně.

Michal          

Pokračování zítra.


Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Druhé povídání připojila paní Ivana Jirková, třetí Apolena, čtvrtým příspěvkem je Zamyšlení nad skoky koček od Jiřího Doležala, pátým přispěla M.Šmídová, šestým Gabriela, sedmým Veronika Gybasová, osmým Lenka Prokešová a devátým Michal. Můžete se připojit také - ať již povídáním, výzkumným bádáním doplněným tabulkami výkonů či fotografiemi o skoku dalekém a vysokém Vašich koček.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové, pátý od Heleny Heissigerové, šestý od Veroniky Gybasové, sedmý od Apoleny, osmý od Marie Crossette, devátý od Tomáše Luhana, desáty od Lindy BX, jedenáctý od Evy Vinšové, dvanáctý od Evy Polincové, třináctý od Rajnyšových, čtrnáctý (smutný - upozorňuje na úskalí pamlsků) od Mirky Červenkové, patnáctý od Heleny Minaříkové, doplnění Ivany Jirkové, šestnáctý od Hany Molhancové, sedmnáctý od Jana Grilla, osmnáctý od M.Šmídové, devatenáctý od Jany Oščádalové, dvacátý od Daniely Swartové, dvacátý první od paní PiKíS, dvacátý druhý od paní Marie M., dvacátý třetí od Ivany Jirkové (jak Micka a Šimon pomáhali s pečením cukroví o vánocích), dvacátý čtvrtý od Giuliany Pasini, dvacátý pátý od Pavly, dvacátý šestý od kočky Penelopy, dvacátý sedmý o pamlscích venkovních koček od Jiřího Doležala, dvacátý osmý od Lenky Prokešové, dvacátý devátý o Mikešovi - Kasičce od Evy, třicáté je doplnění od Marie Crossette, třicáté první o Mikešovi od Michala a další budou následovat.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení a měření najdete hned 19.února 2002, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Virtuální adopce
je forma pomoci kočičkám, které nelze bezprostředně předat novým majitelům, protože jsou v dlouhodobém léčení a nebo je dokonce nelze umístit vůbec (mají chronická onemocnění nebo jsou plaché).
Proto tedy nabízíme k virtuální adopci Lízinku a Andulku, u kterých se předpokládá dlouhodobý pobyt v útulku. Ten, kdo kočičku takto adoptuje se na ní může přijít podívat, přinést jí krmivo nebo přispět na veterinární péči. Každý den péče o kočičku přijde zhruba na 30,- Kč - krmivo a léky, na kterých je zvlášť Andulka životně závislá. O Lízinku a Andulku (viz Dumka z 25.března 2002) pečuje Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi.
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.
Prosba o pomoc s osleplou kočičkou
Naša 5 ročná mačička Mojsa stratila úplne zrak. Prosím o akúkoľvek radu a nápad, ktorý by našej Mojse uľahčil život. Napíše prosím Dumce. Ďakujem Eva
Prosba o pomoc s umístěním Lízinky
Kdo by si chtěl a mohl vzít Lízinku, o které Dumka psala naposled ve čtvrtek 24.1.2002 nechť napíše Dumce, která to pak předá paní Jirkové. Děkuji

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci