Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od roku 2002 kromě pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  PSI: Psí rozhledna (Pavel Doktor)
 
23.5.
Dovolená (M.Šmídová)
22.5.
Kocour Šotek (Jiří E.) / Prosba - zápal očička (Saška)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001 a 2002

Dovolená

Pražský spolek ochránců zvířat
pořádá tento víkend
14. umístovací výstavu
opuštených a týraných kočiček Pokud chcete pomoci opuštěným kočičkám v Praze, můžete jim pomoci trojím způsobem:
a) vzít si zvířátko z útulku k sobě domů; dostanete zaručeně zdravou kočičku nebo kocourka - po kastraci, očkování a odčervení, "se zárukou" a očkovacím průkazem;
b) máte-li chalupu nebo chatu, kam jezdíte celý rok, i když třeba jen na víkend, a mohli byste tam poskytnout přístřeší (kůlnu, chlév, sklep) a krmení (alespoň granule a vodu) divočejším opuštěným kočkám, nesmírně byste ulehčili našim útulkům a hlavně pomohli z prakticky nerešitelné situace zvířátkům, které jsou jinak odsouzeny "na doživotí";
c) a konečně můžete přijít si vybrat kočičku nebo kocourka podle svého gusta v neděli 26.5.2002, kdy pořádáme 14. umísťovací výstavu opuštených a týraných kočiček v Domě kultury Prahy 13 - Klub Hájek, Praha 13 - Stodulky, Ovčí hájek 2549, kousek od stanice metra Nové Bucovice, a to od 10 do 17 hodin.
Patronky výstavy: Zora Jandová (zpěvačka, herečka a moderátorka) a Sisa Sklovská (zpěvačka).
Vstupné: 1 konzerva kocicího krmení
Na místě též prodej krmení a kočičích potřeb - pestrá nabídka několika špickových firem. Přijdte si pro kočičku, která si Vás vybere!
Před každou naší dovolenou řešíme nerudovskou otázku kam s ním, v našem případě kam s nimi...

Do letošního roku většinou našich pět kočiček domácích a nyní ještě dvě venkovní, hlídala naše dcera. Jeden rok, kdy s námi na dovolenou jela i ona, jsem Amíčka nechala u své přítelkyně, která si ho velmi oblíbila a ostatní kočičáky nám chodila krmit známá, což bylo od ní velmi laskavé, protože má sama doma větší počet kočiček.
Ale udělala to pro nás a hlavně pro Kissinku, protože tu jsme měli právě od ní. Bez její laskavosti bychom tehdy na dovolenou nemohli odjet, protože v té době fungoval jediný kočičí hotel a já jsem se tehdy s jeho majitelkou nedohodla na podmínkách...
Ve smlouvě bylo uvedeno, že v případě nevyzvednutí koček z hotelu v dohodnutou dobu, můžou být i utraceny :-(. To jsem odmítla podepsat a tak mi kočky do hotelu nepřijala. Teď prý již toto ve smlouvě není uvedeno :-/.
Protože naše dcera od loňského roku pracuje ve firmě, kde je od nevidím do nevidím, a my s manželem jsme se chystali na dovolenou, opět nastal problém, kam s nimi...
Dcera se uvolila na hlídaní dvou kočiček a to Kissinky a Amádky a prohlásila, že více by při jejím pracovním vytížení již nezvládla. S kocoury je více práce, hlavně proto, že v případě setkání Amíčka s Damiánem dojde obvykle k rvačce a tak se musí neustále dbát na to, aby byli odděleni a Pepíček je dost potrhlý.
Naštěstí jsem krátce před naší dovolenou našla na Internetu inzerát o otevření nového hotelu pro kočky na Praze 8. Hned jsem zatelefonovala na uvedené číslo a domluvila se s majitelkou na návštěvě.
Kissinka je čistotná - často se myje - zde s posledními koťátky (13 kB)
Hotel jsme si jeli s manželem prohlédnout a líbil se nám a tak jsme si zamluvili umístění našich kocourů v hotelu na tři neděle.
Letos jsme jeli na delší dovolenou. S těžkým srdcem jsem v určený den kocoury do hotelu přivezla a nechala je tam. Když jsme odjeli stále jsem na ně vzpomínala...
Ještě druhý den, před odjezdem na dovolenou, jsem do hotelu volala co naši kocouři dělají. Byla jsem ujištěna, že je vše v pořádku. Hotel vedou matka s dcerou, sami mají tři kočičky a ohromný vztah asi ke všem kočkám a kocourům.
Po celou dobu naší dovolené jsme byli v neustálém kontaktu. Každý den jsme si vzájemně posílali SMS zprávy o tom, jak se naši kocouři mají.
Některý den přišly zprávy třeba i dvě. Všechny jsme si přepisovali na papír a několikrát po sobě znovu četli a těšilo nás, že o kočičácích neustále víme. Byli jsme stále ujišťováni, že to jsou ti nejbáječnější kocouři na světě, což nám samozřejmě velice lichotilo :-), a že v případě, že bychom je nechtěli, tak si je rády nechají...
Po návratu z ciziny jsme za nimi pospíchali, moc jsme se na ně těšili.
Kocouři vypadali velice spokojeně, byli v úplném pořádku a rozhodně v hotelu nijak nestrádali. Obě milé paní se jim co možná nejvíce věnovali, povídali si s nimi, Damiánkovi se prý moc líbilo, když mu říkali, že je krásná kočička, to předl a určitě tomu prý rozuměl.
Kissinka s posledními koťátky v klícce (25 kB)
Kocoury na střídačku nechávali proběhnout po prostorné místnosti, ve které jsou umístěny velmi pěkné klece s vyvýšenou poličkou, pelíškem, záchůdkem a miskami na jídlo a pití. Tak naši kocouři mohli ležet i na křesle nebo pracovat s jejich dočasnou paničkou na počítači, protože jí lezli i na stůl.
Zkrátka úplná pohoda.
Aby se necítili v novém prostředí úplně cize, tak jsme jim do hotelu přivezli i jejich záchůdky a pelíšky a tak si myslím, že jim nic nechybělo.
Jsem ráda, že tento hotel pro kočičky začal fungovat. Jeho majitelky jsou opravdu moc hodné. Po příjezdu s kocoury domů jsme okamžitě dostali SMS s dotazem, co kocouři doma dělají. Hned jsem telefonovala a ještě další hodinu jsme si o kočičkách povídali a to jsme tam před odchodem domů pobyli asi dvě hodiny a prohlíželi si fotografie našich a jejich kočiček.
A tak se naše dovolená opravdu vydařila a i kočičáci přežili naší nepřítomnost v pohodě.

M.Šmídová          


Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (
1 a 2) popsala skoky svých koček. Druhé povídání připojila paní Ivana Jirková, třetí Apolena, čtvrtým příspěvkem je Zamyšlení nad skoky koček od Jiřího Doležala, pátým přispěla M.Šmídová, šestým Gabriela, sedmým Veronika Gybasová, osmým Lenka Prokešová, devátým Michal a desátým Vlasta. Můžete se připojit také - ať již povídáním, výzkumným bádáním doplněným tabulkami výkonů či fotografiemi o skoku dalekém a vysokém Vašich koček.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové, pátý od Heleny Heissigerové, šestý od Veroniky Gybasové, sedmý od Apoleny, osmý od Marie Crossette, devátý od Tomáše Luhana, desáty od Lindy BX, jedenáctý od Evy Vinšové, dvanáctý od Evy Polincové, třináctý od Rajnyšových, čtrnáctý (smutný - upozorňuje na úskalí pamlsků) od Mirky Červenkové, patnáctý od Heleny Minaříkové, doplnění Ivany Jirkové, šestnáctý od Hany Molhancové, sedmnáctý od Jana Grilla, osmnáctý od M.Šmídové, devatenáctý od Jany Oščádalové, dvacátý od Daniely Swartové, dvacátý první od paní PiKíS, dvacátý druhý od paní Marie M., dvacátý třetí od Ivany Jirkové (jak Micka a Šimon pomáhali s pečením cukroví o vánocích), dvacátý čtvrtý od Giuliany Pasini, dvacátý pátý od Pavly, dvacátý šestý od kočky Penelopy, dvacátý sedmý o pamlscích venkovních koček od Jiřího Doležala, dvacátý osmý od Lenky Prokešové, dvacátý devátý o Mikešovi - Kasičce od Evy, třicáté je doplnění od Marie Crossette, třicáté první o Mikešovi od Michala, třicáté druhé o Filípkovi od paní Vlasty, třicáté třetí je zase delší dodatek od Ivany Jirkové, třicáté čtvrté doplňuje předchozí příspěvek od Daniely Swartové, třicáté páté od Jitky se jmenuje Dieta podle Kočky - doporučuji!!!, třicáté šesté o kocourovy Kassa od Evy a další budou následovat.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení a měření najdete hned 16.dubna 2002, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Hledá se Pufík z Ostravy-Muglinova,
která se ztratil 20.dubna 2002. Prosím všechny, kdo našeho Pufíka viděli nebo by ho poznali, ať zavolají třeba o půlnoci do Ostravy-Muglinova na tel. 069/6243813 nebo na mobil 0602/568135. Jestliže se Pufík vrátí, určitě dám vědět stejnou cestou, jakou jsem vám napsala tento příběh. Za pomoc děkují Alena a Denisa Fialovy
Našla se mourovatá dospělá kočička,
která byla zavřena 14 dní ve sklepě. Nyní je na veterině, je velice pohublá, velice plachá, potřebuje milou a laskavou péči. Ujme se jí někdo? Telefon p.Kuprová do práce 02/83018335, domů 02/86580996.
Prosba o pomoc s umístěním Lízinky
Kdo by si chtěl a mohl vzít Lízinku, o které Dumka psala naposled ve čtvrtek 24.1.2002 nechť napíše Dumce, která to pak předá paní Jirkové. Děkuji
Virtuální adopce
je forma pomoci kočičkám, které nelze bezprostředně předat novým majitelům, protože jsou v dlouhodobém léčení a nebo je dokonce nelze umístit vůbec (mají chronická onemocnění nebo jsou plaché).
Proto tedy nabízíme k virtuální adopci Lízinku a Andulku, u kterých se předpokládá dlouhodobý pobyt v útulku. Ten, kdo kočičku takto adoptuje se na ní může přijít podívat, přinést jí krmivo nebo přispět na veterinární péči. Každý den péče o kočičku přijde zhruba na 30,- Kč - krmivo a léky, na kterých je zvlášť Andulka životně závislá. O Lízinku a Andulku (viz Dumka z 25.března 2002) pečuje Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi.
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci