Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od roku 2002 kromě pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  PTÁCI: Sojka - když se řekne ptáček X. (Lumír O.Hanuš)
 
15.7.
Ach, ty děti aneb Markétka, den první (Ivana Jirková)
10.7.
Co si kočka pamatuje – část druhá (Marie Crossette)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001 a 2002

Ach, ty děti aneb Markétka, den první

Upravující se Šimon (10 kB) Mám takový ustálený zvyk, že si na počítač dám na každý měsíc jako pozadí jinou kočku. Prostě kočku měsíce. Když jsem hledala kočku na červenec, nalistovala jsem stránku Útulku pod Brdy, a tam jsem jí našla. Černobílé koťátko - Markétku.

Stáhla jsem si jí na plochu a - protože kotě bylo moc hezounké - sjela jsem si obrázek na tiskárně, abych ho ukázala doma. A to jsem neměla dělat. Syn Petr s Irenou, jak ho viděli, rozhodli, že ho chceme. Od úmyslu k činu nebylo daleko, přes víkend se všechno vytelefonovalo a včera - v úterý jsme si toho drobečka donesli domů. Malé černobílé nic.
Micka při pohledu na další kočku, byť mini, dostala skoro hysterický záchvat :-/. Kdyby kočka dokázala omdlít, už jsme jí křísili :-). Začala vrčet, syčet, a od té chvíle na nás útočí, jako na největší nepřátele... Máša je na tom podobně. Dala kotěti jasně znát, co si o něm myslí a nebylo (a není) to nic lichotivého.
Jen Šimon kotě očichal a rozpačitě se na mne podíval. Jeho pohled jasně říkal "ach, ty děti". Jen pes Kvído byl kotětem naprosto unesen. Celý zbytek dne se od něho nehnul :-), pokud nebyl přímo odvlečen.
Markétka chvilku seděla v koutečku, malinký uzlíček, až jí bylo člověku líto. Za chvilku začala dělat opatrnou inventuru bytu, za hlasitých protestů Micky a Máši, občasného očichání Šimonem a nadšeného doprovodu Kvídova :-).
Pokojně spící Micka (8 kB)
Po chvilce se ale rozkoukala a pak to začalo. Začala ďábelskou rychlostí běhat po obýváku, Kvído za ní. Za chvilinku už decimovala kytky, především fialky, do kterých vždycky skočila a nadšeně v nich řádila... Houpala se na šlahounech voskovky.
Prostě drak v kotěcí podobě.
Pak se pustila do likvidace Šimonova jídla. Dostala tedy svoje, což jí sice na chvilku zastavilo, ale po chvíli už byla opět v Šimonově.
Když jsem se strategicky umístila na pohovku, že se budu dívat na televizi, a Šimon chtěl jít jako vždycky ke mně, mrně ho prostě a jednoduše vyhnalo a zabralo mě samo :-).
Usínající Šimon (10 kB)
Stejně dopadl Šimon s jídlem, ke kterému ho prostě nepustilo, a mou postelí, a vlastně celým pokojem, to pokračovalo. A tak se ze Šimona stal najednou vyhnanec. Chudák spal celou noc v obýváku a když ke mně chtěl přijít ráno, okamžitě se malá do něj pustila a náš dobrácký a skoro šestikilový kocour, se nechal tím dvacetidekovým tintítkem prostě vyhnat :-).
A teď je celý nešťastný, že přišel o svoje výhody...
Nevyspala jsem se ani já, protože se Markétka rozhodla, že se chce bavit, a kdykoli jsem zavřela oči, začala po mně poskakovat, strkat mi packy a čumáček do obličeje, prostě fungovala jako naprosto spolehlivý budík :-/.
Tak se nám Markétka pomstila za to, že jsme se na ní ulakotili. Budu toho drobka muset trochu ukáznit, než úplně zvlčí, tohle by nešlo.
A chudák Šimon si to nezaslouží.
Jako jediná kočka byl k ní hodný a takhle dopadl...

Ivana Jirková          

P.S.: Chvilku bude trvat, než budou aktuální fotky, takže zatím jen Šimon a Micka, i když kočky v našem bytě jsou už čtyři - tyhle fotky, to už je historie :-).


Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Druhé povídání připojila paní Ivana Jirková, třetí Apolena, čtvrtým příspěvkem je Zamyšlení nad skoky koček od Jiřího Doležala, pátým přispěla M.Šmídová, šestým Gabriela, sedmým Veronika Gybasová, osmým Lenka Prokešová, devátým Michal a desátým Vlasta. Můžete se připojit také - ať již povídáním, výzkumným bádáním doplněným tabulkami výkonů či fotografiemi o skoku dalekém a vysokém Vašich koček.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové, pátý od Heleny Heissigerové, šestý od Veroniky Gybasové, sedmý od Apoleny, osmý od Marie Crossette, devátý od Tomáše Luhana, desáty od Lindy BX, jedenáctý od Evy Vinšové, dvanáctý od Evy Polincové, třináctý od Rajnyšových, čtrnáctý (smutný - upozorňuje na úskalí pamlsků) od Mirky Červenkové, patnáctý od Heleny Minaříkové, doplnění Ivany Jirkové, šestnáctý od Hany Molhancové, sedmnáctý od Jana Grilla, osmnáctý od M.Šmídové, devatenáctý od Jany Oščádalové, dvacátý od Daniely Swartové, dvacátý první od paní PiKíS, dvacátý druhý od paní Marie M., dvacátý třetí od Ivany Jirkové (jak Micka a Šimon pomáhali s pečením cukroví o vánocích), dvacátý čtvrtý od Giuliany Pasini, dvacátý pátý od Pavly, dvacátý šestý od kočky Penelopy, dvacátý sedmý o pamlscích venkovních koček od Jiřího Doležala, dvacátý osmý od Lenky Prokešové, dvacátý devátý o Mikešovi - Kasičce od Evy, třicáté je doplnění od Marie Crossette, třicáté první o Mikešovi od Michala, třicáté druhé o Filípkovi od paní Vlasty, třicáté třetí je zase delší dodatek od Ivany Jirkové, třicáté čtvrté doplňuje předchozí příspěvek od Daniely Swartové, třicáté páté od Jitky se jmenuje Dieta podle Kočky - doporučuji!!!, třicáté šesté o kocourovy Kassa od Evy a další budou následovat.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení a měření najdete hned 16.dubna 2002, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Asyl pro kocoura
Hledáme hodného člověka pro asi ročního přítulného, roztomilého bílozrzavého kocourka, jehož majitelka zemřela a on se ocitl bez domova :-(. Informace na tel.čísle : 05/41214258 nebo na e-mailové adrese: zhelena@seznam.cz
Osiřelé kočičky
Hledáme umístění na zbyvající osiřelé plzeňské kočky. Začíná jít do tuhého, porotže se kočky musí do konce měsíce května 2002, resp. příštího týdne vystěhovat; vice informací najdete na http://sos.kocky-online.cz/.
Hledá se Pufík z Ostravy-Muglinova,
která se ztratil 20.dubna 2002. Prosím všechny, kdo našeho Pufíka viděli nebo by ho poznali, ať zavolají třeba o půlnoci do Ostravy-Muglinova na tel. 069/6243813 nebo na mobil 0602/568135. Jestliže se Pufík vrátí, určitě dám vědět stejnou cestou, jakou jsem vám napsala tento příběh. Za pomoc děkují Alena a Denisa Fialovy
Prosba o pomoc s umístěním Lízinky
Kdo by si chtěl a mohl vzít Lízinku, o které Dumka psala naposled ve čtvrtek 24.1.2002 nechť napíše Dumce, která to pak předá paní Jirkové. Děkuji
Virtuální adopce
je forma pomoci kočičkám, které nelze bezprostředně předat novým majitelům, protože jsou v dlouhodobém léčení a nebo je dokonce nelze umístit vůbec (mají chronická onemocnění nebo jsou plaché).
Proto tedy nabízíme k virtuální adopci Lízinku a Andulku, u kterých se předpokládá dlouhodobý pobyt v útulku. Ten, kdo kočičku takto adoptuje se na ní může přijít podívat, přinést jí krmivo nebo přispět na veterinární péči. Každý den péče o kočičku přijde zhruba na 30,- Kč - krmivo a léky, na kterých je zvlášť Andulka životně závislá. O Lízinku a Andulku (viz Dumka z 25.března 2002) pečuje Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi.
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci