Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od roku 2002 kromě pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  PSI: Ježek pod lavičkou (Pavel Doktor)
 
16.7.
Nalezený ztracený František (Pavlína Tomášková)
15.7.
Ach, ty děti aneb Markétka, den první (Ivana Jirková)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001 a 2002

Nalezený ztracený František

František sedící způsobně v koši (15 kB) V pátek Dumka dostala MAILem prosbu i s obrázky:

DUMKO, obracím se na Tebe s prosbou o pomoc při hledání kocourka Františka, který se ztratil v pondělí 1.7.02 v ulici Za Pohořelcem, P 6-Střešovice. 8měs., mourovatý, bílé zadní tlapky celé a přední packy (ponožky), bříško, krk a ž k čumáčku, světle hnědé oči. Dost přítulný.

Když nepřipouštím variantu, že by se mu něco stalo, myslím, že je u někoho, neměl obojek se jménem. Pohyboval se po zahradě ve dvoře a patrně se bál zvuků z od stavbařů, kteří budují u domu výtah a půdní nástavbu, neboť každý neznámý hlučný zvuk ho vylekal.
Zasílám 2x foto, (kdy byl ještě menší) a prosím tedy, je-li možné prostřednictvím Dumky uveřejnit inzerát.

Než jsem ale stačil inzerát do Dumky dát, přišel mi všera (v pondělí) další - tentokrát radostnější:

Návrat "cestovatele" Františka

Především - je-li ještě čas, prosím zrušte inzerát o mém ztraceném Františkovi - hurá, hurá, hurá, ťulpásek se vrátil :-).
Franta odpočívá (15 kB)

Mnohokrát děkuji za projevenou vstřícnost. Je úžasné vedět, že člověk není sám v takových situacích, kdy se cítí bezradný každým dnem ten pocit sílí, když se nic neděje. Naštěstí vše nabylo jiných obrátek.
Poté, co jsem rozvěsila fotku s popisem a dodatkem ODMĚNA po zastávkách a prodejnách, první týden se dělo pouze to, že na zastávkách jsem stále vylepování obnovovala, protože nenechavců, kterým to zjevně vadilo :-(, bylo víc než dost a žádná příznivá zpráva nepřicházela :-(.
Jen jsem tedy doufala, že ani tři mesíce není dost dlouhá doba pro některé kočičky a kocourky, kteří se vypraví "do světa", což jsem se dozvěděla od známých a také jsem nějak podvědomě byla přesvědčená, že auto by ho nesrazilo, na to že je dostatečně ostražitý a ani jsem si nepřipouštěla variantu, že by mu někdo ublížil.
Právě tento víkend pár lidí volalo, což ve mně vzbudilo novou naději a věřila jsem, že malého "světoběžníka" naleznu, o čemž mě ujišťoval i přítel, kterému se návrat Františka promítl ve snu a takové sny prý obvykle nabydou reality :-).
Ještě tuto sobotu mě znovu utvrzoval, že se Fanouš určitě vrátí, aniž bych o tom zrovna mluvila. Nakonec bylo štěstí opravdu na mojí straně, ani jsem nemusela do kočičího "gheta" kdesi na Klárově, ve kterém se prý vždy za tmy schází množství koček z okolí a o kterém mně zpravil jeden z volajících.
"Malý šikula" tedy našel cestu sám a zkázalo se, že se jen "motal" někde venku (možná původně se rozběhl už - ve svém věku - za nějakou kočinou a nevěděl, kudy zpět), kdyby tak člověk mohl nahlédnout do toho jejich mozečku...
Našla se černá kočka
V úterý 9.7. se našla v lokalitě Novodvorská (Praha) ČERNÁ KOČIČKA. Běhala pouze po třech nohách, protože jednu měla složitě zamotanou do obojku, čímž si roztrhla podpaží. Kočička je mladá, milá a přítulná, byla očividně zvyklá v bytě (čistotná). Po delším pobytu venku není v dobrém stavu (otevřená rána v podpaží, lysiny), prosíme majitele, kterým se ztratila, aby se ozvali na tel. 0603/363315, připadně na email podbrdsko@kocky-online.cz. Na serveru Kočky-online by už měly být její fotografie...
Tedy včera (neděle 14.7.) se vrátil v 11 h. večer, sotva se držel na nohou, jak byl zesláblý a skoro kost a kůže-zcela vyhublý.
Zraněný naštěstí není, ba ani klíště nepřinesl, tak snad postupně nabyde původní váhy a nebude mít následky. Zatím jen mňoukal, jak si žádal víc něčeho do žaludku a já mu nechtěla víc dopřát, aby vzápětí nešlo vše ven, neboť samozřejmě nezřízeně hltal až u toho i mňoukal a hlasitě se zalykal...
Něco málo jsem tedy ještě přihodila, jak se mně ho na vytrvalé naléhání zželelo a tak došel klidu. Své lože jsem mu rovněž neodepřela a tak za stálého hlazení spokojeně usnul. "Předení" zapomněl, ale je mi jasné, že to se záhy také dostaví :-).
Poněkud jsem se rozmáchla v popisu návratu jednoho malého "odvážlivce", ale snad čtenáře Dumky každopádně potěší, že je zas o jednoho volně pobíhajícího kocourka míň :-).

Pavlína Tomášková          

P.S.: Přiložené fotky měly původně sloužit k Františkovu nalezení.


Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Druhé povídání připojila paní Ivana Jirková, třetí Apolena, čtvrtým příspěvkem je Zamyšlení nad skoky koček od Jiřího Doležala, pátým přispěla M.Šmídová, šestým Gabriela, sedmým Veronika Gybasová, osmým Lenka Prokešová, devátým Michal a desátým Vlasta. Můžete se připojit také - ať již povídáním, výzkumným bádáním doplněným tabulkami výkonů či fotografiemi o skoku dalekém a vysokém Vašich koček.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové, pátý od Heleny Heissigerové, šestý od Veroniky Gybasové, sedmý od Apoleny, osmý od Marie Crossette, devátý od Tomáše Luhana, desáty od Lindy BX, jedenáctý od Evy Vinšové, dvanáctý od Evy Polincové, třináctý od Rajnyšových, čtrnáctý (smutný - upozorňuje na úskalí pamlsků) od Mirky Červenkové, patnáctý od Heleny Minaříkové, doplnění Ivany Jirkové, šestnáctý od Hany Molhancové, sedmnáctý od Jana Grilla, osmnáctý od M.Šmídové, devatenáctý od Jany Oščádalové, dvacátý od Daniely Swartové, dvacátý první od paní PiKíS, dvacátý druhý od paní Marie M., dvacátý třetí od Ivany Jirkové (jak Micka a Šimon pomáhali s pečením cukroví o vánocích), dvacátý čtvrtý od Giuliany Pasini, dvacátý pátý od Pavly, dvacátý šestý od kočky Penelopy, dvacátý sedmý o pamlscích venkovních koček od Jiřího Doležala, dvacátý osmý od Lenky Prokešové, dvacátý devátý o Mikešovi - Kasičce od Evy, třicáté je doplnění od Marie Crossette, třicáté první o Mikešovi od Michala, třicáté druhé o Filípkovi od paní Vlasty, třicáté třetí je zase delší dodatek od Ivany Jirkové, třicáté čtvrté doplňuje předchozí příspěvek od Daniely Swartové, třicáté páté od Jitky se jmenuje Dieta podle Kočky - doporučuji!!!, třicáté šesté o kocourovy Kassa od Evy a další budou následovat.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení a měření najdete hned 16.dubna 2002, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

16 koček z Měcholup hledá nové bydlení - zn. spěchá!
Měcholupský útulek přechází pod správu magistrátu, ošetřovatelky se bojí, že obtížně umístitelná (stará, handicapovaná) zvířata čeká utracení. Pomozte najít domov pro 16 očkovaných, odčervených a kastrovaných koček! Fotografie a popisky koček přináší server Kočky-online, v rubrice SOS.
Asyl pro kocoura
Hledáme hodného člověka pro asi ročního přítulného, roztomilého bílozrzavého kocourka, jehož majitelka zemřela a on se ocitl bez domova :-(. Informace na tel.čísle : 05/41214258 nebo na e-mailové adrese: zhelena@seznam.cz
Hledá se Pufík z Ostravy-Muglinova,
která se ztratil 20.dubna 2002. Prosím všechny, kdo našeho Pufíka viděli nebo by ho poznali, ať zavolají třeba o půlnoci do Ostravy-Muglinova na tel. 069/6243813 nebo na mobil 0602/568135. Jestliže se Pufík vrátí, určitě dám vědět stejnou cestou, jakou jsem vám napsala tento příběh. Za pomoc děkují Alena a Denisa Fialovy
Prosba o pomoc s umístěním Lízinky
Kdo by si chtěl a mohl vzít Lízinku, o které Dumka psala naposled ve čtvrtek 24.1.2002 nechť napíše Dumce, která to pak předá paní Jirkové. Děkuji
Virtuální adopce
je forma pomoci kočičkám, které nelze bezprostředně předat novým majitelům, protože jsou v dlouhodobém léčení a nebo je dokonce nelze umístit vůbec (mají chronická onemocnění nebo jsou plaché).
Proto tedy nabízíme k virtuální adopci Lízinku a Andulku, u kterých se předpokládá dlouhodobý pobyt v útulku. Ten, kdo kočičku takto adoptuje se na ní může přijít podívat, přinést jí krmivo nebo přispět na veterinární péči. Každý den péče o kočičku přijde zhruba na 30,- Kč - krmivo a léky, na kterých je zvlášť Andulka životně závislá. O Lízinku a Andulku (viz Dumka z 25.března 2002) pečuje Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi.
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci