Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  KAŠNY: Hadovití delfíni aneb Merkurova kašna (Lumír Hanuš)
 
4.2.
Bude z Packy myšilov? (George Švehla)
30.1.
Kočka a skartovač (Marie Crossette)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

Bude z Packy myšilov?

Packa očicháva pravou myš (8 kB) Že moje žena Míla na vánoce dostala od jednoho ze synů kocourka šest týdnů starého, pravidelní čtenáři už vědí. Černobílá šelmička dostala jméno Packa podle toho jak se hned od začátku dovedl těmi svými ohánět. Zvlášť když se k němu přibližoval některý ze psů, kterých byl kolem Vánoc plnej barák. Bylo zde přímo přepsáno.
Packa brání svojí 'kořist' (7 kB)

Packa rychle zdomácněl a s naším psem Ferdou se i skamarádil. Kocourek prospívá a roste jako z vody. Je však skoro stále v domku, aby se snad na zahradě někam nezatoulal. Už stačil prozkoumat všechny pokoje i nepokoje a cítí se neobyčejně sebevědomě.
Máme ale australské léto a jsme už prakticky 2 měsíce bez kočky. Proto se v garáži před nedávnem objevily myši. Hned celá rodinka a byly tak drzé, že když měly nějaké rozpory, tak se chodily fackovat doprostřed garáže :-/.
Packa se pokouší zakousnout mrtvou myš (6 kB)
Packa je ještě mrně a v garáži by mohl zalézt někam odkud by už nevylez a tak jsem koupil jed na myši, který jsem té myší rodince podstrojil. Do dvou dnů se začaly objevovat mrtvé myši na zahradě a i v garáži. Jed zapracoval.
Packa kontroluje myš (8 kB)
On to vlastně není ani jed, ale jakýsi antikoagulant, co zabraňuje krvi se srážet a milá myš vlastně vykrvácí. Stačí i docela malé vnější a nebo i vnitřní poranění.
Pohled pro diváky... (8 kB)
Jednu takovou čerstvě uhynulou myš nabídla moje žena Míla na zkoušku Packovi. Se svojí plyšovou si docela pěkně hraje :-), tak jak to dopadne se skutečnou.
Z hravého koťátka se v mžiku stal dravec.
...a zpět ke hře s myší (7 kB)
Pohled mu zpřísněl a myš začal prohánět po kuchyni na zemi. Vrhal se na ni, fackoval ji a "zakusoval". Jeho minizoubky však myší kožich neprokously. Bylo evidentní, že myš má ten správný pach a na omak je pro Packu přímo neodolatelná.
Hra s myší je moc zábavná (8 kB)
Když jsme se mu do této vážné a nadmíru vzrušující záležitosti začali moc plést, tak chňapl myš do požeráku a pelášil s ní do obýváku na koberec pod křeslo :-).
Oni mi tu myš chtějí vzít!!! (7 kB)
Asi po dvaceti minutách divočení a natáčení videa jsme se s Mílou rozhodli Packovi myš odebrat. Co kdyby jen někde kousek ožužlal, že jo? Ale kocourek se s myší nechtěl rozloučit ani omylem.
Nechte mne, ta myš je MOJE!!! (7 kB)
Nezbylo než aby ho Míla chytila a já jsem začal tahat za myš, co držel v tlamičce. Packovi se to ale vůbec nelíbilo a začal vrčet a řvát tak strašlivě, že se i Ferda polekal :-))).
Podléhám lidské přesile... (7 kB)
Znělo to jako bychom měli v domku ryse a nebo pumu.
Po úporném přetahování a velkého kraválu ze strany Packy se mě podařilo vypáčit mu uslintanou myš z požeráku. Ještě že ho Míla držela, jinak by se vrhl po myši a v tom frmolu by mě jistě rafnul do ruky :-/.
A zoubky má sice mrňavé ale jako jehličky.
Takže hračku jsme Packovi odebrali a když pustíme videozáznam (z něho jsou vybrány i tyhle fotky), tak dostane i sám Packa strach kdo to tak strašlivě vrčí a řve :-).
Ferda se pro jistotu uklidí do bezpečí, co kdyby to strašné zvíře co řve se i objevilo! :-)))

George Švehla, Austrálie, 3/2/2003          


Paní Šmídová
navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v minulém roce (2002).

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v loňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Další povídání budou snad následovat letos.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení a měření najdete hned 16.dubna 2002, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Prosba o radu - kočky se perou
Máme problém a nevíme na koho se máme obrátit. Doufáme, že nám poradíte. Máme doma dvě kočky. Kocoura 1 rok a kočku 2 roky. Kocoura jsme si pořídili když kočce byl rok. Aby měla kamaráda. Sbližování probíhalo dobře. Po asi týdnu se skamarádili a měli se moc rádi. Kocourek ji nakryl. Koťátka měli být okolo vánoc. Jenomže kočička měla vrozenou vadu dělohy a koťátka se nevyvinula. Musela být operována a děloha ji byla odstraněna. Koťata zemřela. Jelikož ji kocour neustále obtěžoval museli jsme ho nechat také vykastrovat. Nechali jsme si ho v posteli ještě když byl v narkóze a kočka byla celou dobu s ním. Pořád ho olizovala a nechtěla se od něho hnout.
V noci ale když se probudil ho napadla. Moc děkujeme za odpovědi, které posílejte Dumce.
Ivo & Dusana          
P.S.: Celý popis problémů i s Ferdovým pokusem o radu vyšel v Dumce 15.1.2003.
Pomoc pro zaplavené Černošice
První společnost za práva koček, která se v Černošicích stará o zhruba 50 opuštěných koček, postihla během půl roku už druhá povodeň. Organizace nutně potřebuje přenosky na transport zvířat pro další podobné případy, na ty však nemá prostředky. Pomůžete? Více informací najdete na http://sos.kocky-online.cz/
Za případnou pomoc děkuje Zuzana S. Fenclová
Ajda (4 kB)
Měcholupské harcovnice k umístění
V souvislosti s děním v měcholupském útulku se ujalo OS podbrdsko, malá organizace operující zejména na Praze západ, 18 dospělých koček. Přesto, že útulky jsou doslova zaplavené roztomilými koťátky, podařilo se pro osm z těchto dospěláků najít nový domov. Zbývajících deset čeká na laskavé majitele, kteří by jim dali šanci stát se domácími mazly. Nechybí vám doma kočičí přítel? Nabídku těchto kočiček, které se už moc a moc chtějí odstěhovat do stálého domova, najdete na Kočkách-online.
Virtuální adopce
je forma pomoci kočičkám, které nelze bezprostředně předat novým majitelům, protože jsou v dlouhodobém léčení a nebo je dokonce nelze umístit vůbec (mají chronická onemocnění nebo jsou plaché).
Proto tedy nabízíme k virtuální adopci Lízinku a Andulku, u kterých se předpokládá dlouhodobý pobyt v útulku. Ten, kdo kočičku takto adoptuje se na ní může přijít podívat, přinést jí krmivo nebo přispět na veterinární péči. Každý den péče o kočičku přijde zhruba na 30,- Kč - krmivo a léky, na kterých je zvlášť Andulka životně závislá. O Lízinku a Andulku (viz Dumka z 25.března 2002) pečuje Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi.
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci