Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  PTÁCI: Ptačí drobotina (Ivana Jirková)
 
12.2.
Šmídovi kluci u nás v hotelu (Lucie Herejková)
11.2.
Malá zlodějka (Pavel Steiner)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

Šmídovi kluci u nás v hotelu

Pepíček vylezl až pod strop (7 kB) Pobyt Šmídovic kočičáků u nás v hotelu byl pro nás a snad i pro ně velmi příjemný. Ostaně v Dumce o tom psala i paní Šmídová sama.

Už samotný příjezd byl v očekávání, neboť kočičáci patřili mezi jedny z našich prvních hostů. Po příjezdu se asi nejdříve otřepal Damiján, zkušený to harcovník, který se hned začal rozhlížet, co bude kde zajímavého.
Amíček byl z cesty trochu vyděšený a Pepíček raději nechtěl vylézt z přepravního boxu. Původně jsme chtěli kočičákům dopřát soukromí a prostor a každému jsme vymezili vlastní kotec s veškerým zařízením.
Ukázalo se však, že Pepíček by byl nešťastný, mňoukal a po té, co se dostal do jednoho společného kotce s Amíčkem, začal být spokojenější. Po krátkém rozloučení (vlastně spíše delším) Šmídovi odjeli užít si dovolené a my jsme přemlouvali Amíčka s Pepíčkem :-), aby opustili přepravní box, kde byli oba namačkáni a ukázali se nám v plné kráse.
Damián na procházce před a Amíček v kleci (11 kB)
Damiján se zatím v pohodě zabydloval a když přibyla ještě miska s večerní stravou, byl naprosto spokojen - vyskočil si na poličku, kterou mají kočičky na odpočinek a musím říct, že na ní spokojeně bydlel veškerý svůj pobyt.
První noc v hotelu proběhla bez problému, ale Amíček s Pepíčkem byli přesto ráno stále namačkáni v jednom přepravním boxu. Abychom se na ně konečně mohli podívat, museli jsme nenásilně nejprve sundat vrchní část boxu a poté vyndat i spodní.
Kluci se konečně ukázali v celé kráse a dostali vlastní domácí pelíšky, každý svůj. Ty si potom v průběhu pobytu různě prohazovali, ale už se rozhodně netísnili v jednom.
Den za dnem si kluci zvykali více a více, chodili zkoumat okolí. Největším průzkumníkem se ukázal být Pepíček, kterému nesmělo uniknout vůbec nic. Jednou dokonce vylezl až pod strop :-), a to po krkolomném předchozím sportovním výkonu. Jeho výkon byl oceněn následným fotografováním a fotka bude na věky uložena v archivu hotelu (a Šmídovic albumu), jakož i tady v Dumce :-).
Největším jedlíkem byl vyhodnocen Damiján, který pomalu baštil už na stole, kde se shromažďují mističky a kde stojí i počítač, na kterém mi Damiján pomáhal pracovat :-).
Autorka povídání a Damián 'pomáhající' (10 kB)
Amíček byl za svůj něžný projev a ochotu nechat se česat (i na bříšku a na ocase) vyznamenán řádem "nejmazlivější kocourek".
Kluci byli rozmazlování a byli jedinými hosty téměř 14 dní, pak k nim přibyli další 2 kamarádi až z daleké Anglie. Všem byl ale i tak nadále dopřáván dostatek pohybu i když se kluci museli smířit s tím, že občas je venku i někdo jiný, než oni a oni se na tu potupu musejí koukat.
Když si téměř po třech týdnech Šmídovi (po předchozích každodenních SMS zprávách) pro kočičáky přijeli, bylo toho hodně, co jsme jim museli vyprávět a strávili u nás ještě asi 2 hodiny.
Museli jsme si prohlédnout fotky z kočičího pobytu, koukali jsme na Šmídovic zbylé domácí mazlíčky a kluci se mezitím na střídačku venčili. Jediné, co nám bylo líto, bylo to, že jsme je nemohli vypustit všechny tři na jednou, protože Damiján, ačkoli je důstojným otcem Amíčka, nemá ho rád a chtěl by se s ním prát :-/.
Damián na šplhadle a kocouři ve společném kotci (15 kB)
Když naše béžová a jedno přírodní sluníčko odjela, bylo nám docela smutno, protože ty tři týdny byla dlouhá doba na to, abychom je vzali jako členy vlastní rodiny.
Nyní se kluci chystají na pobyt u nás znova a přestože bude jenom týdenní i my se už moc těšíme na ně a jsme zvědaví, jestli si po příjezdu alespoň trochu vzpomenou, že už tu kdysi bydleli.

Lucie Herejková, 16.7.2002          


Paní Šmídová
navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v minulém roce (2002). Letos první příspěvek (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v loňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Další povídání budou snad následovat letos.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení a měření najdete hned 16.dubna 2002, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

V Praze na Vinohradech
ve vnitrobloku Polská, U Kanálky, Mánesova a nám. J. z Poděbrad se našel černý asi pětiměsíční kocourek. Je mazlivý, čistotný a majitelé mohou volat na 602 627 705
Prosba o radu - kočky se perou
Máme problém a nevíme na koho se máme obrátit. Doufáme, že nám poradíte. Máme doma dvě kočky. Kocoura 1 rok a kočku 2 roky. Kocoura jsme si pořídili když kočce byl rok. Aby měla kamaráda. Sbližování probíhalo dobře. Po asi týdnu se skamarádili a měli se moc rádi. Kocourek ji nakryl. Koťátka měli být okolo vánoc. Jenomže kočička měla vrozenou vadu dělohy a koťátka se nevyvinula. Musela být operována a děloha ji byla odstraněna. Koťata zemřela. Jelikož ji kocour neustále obtěžoval museli jsme ho nechat také vykastrovat. Nechali jsme si ho v posteli ještě když byl v narkóze a kočka byla celou dobu s ním. Pořád ho olizovala a nechtěla se od něho hnout.
V noci ale když se probudil ho napadla. Moc děkujeme za odpovědi, které posílejte Dumce.
Ivo & Dušana          
P.S.: Celý popis problémů i s Ferdovým pokusem o radu vyšel v Dumce 15.1.2003.
Pomoc pro zaplavené Černošice
První společnost za práva koček, která se v Černošicích stará o zhruba 50 opuštěných koček, postihla během půl roku už druhá povodeň. Organizace nutně potřebuje přenosky na transport zvířat pro další podobné případy, na ty však nemá prostředky. Pomůžete? Více informací najdete na http://sos.kocky-online.cz/
Za případnou pomoc děkuje Zuzana S. Fenclová
Ajda (4 kB)
Měcholupské harcovnice k umístění
V souvislosti s děním v měcholupském útulku se ujalo OS podbrdsko, malá organizace operující zejména na Praze západ, 18 dospělých koček. Přesto, že útulky jsou doslova zaplavené roztomilými koťátky, podařilo se pro osm z těchto dospěláků najít nový domov. Zbývajících deset čeká na laskavé majitele, kteří by jim dali šanci stát se domácími mazly. Nechybí vám doma kočičí přítel? Nabídku těchto kočiček, které se už moc a moc chtějí odstěhovat do stálého domova, najdete na Kočkách-online.
Virtuální adopce
je forma pomoci kočičkám, které nelze bezprostředně předat novým majitelům, protože jsou v dlouhodobém léčení a nebo je dokonce nelze umístit vůbec (mají chronická onemocnění nebo jsou plaché).
Proto tedy nabízíme k virtuální adopci Lízinku a Andulku, u kterých se předpokládá dlouhodobý pobyt v útulku. Ten, kdo kočičku takto adoptuje se na ní může přijít podívat, přinést jí krmivo nebo přispět na veterinární péči. Každý den péče o kočičku přijde zhruba na 30,- Kč - krmivo a léky, na kterých je zvlášť Andulka životně závislá. O Lízinku a Andulku (viz Dumka z 25.března 2002) pečuje Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi.
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci