Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  PTÁCI: Jak to bylo s Rozárkou I. (Lumír Hanuš)
 
4.3.
Kočka 'na Lva' :-( (Marie Crossette, Ferda)
27.2.
Co nového u mých kočičček v únoru (Ivana Jirková)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

Kočka 'na Lva' :-(

Ostříhaná smutná kočička (15 kB)

Tohle jsem dostala mailem. Známá, která mi to poslala to také od někoho dostala a vypadá to na typ mailu, který většinou "obletí" Internet a může, ale také nemusí to být pravda a fotky mohou být nějaká koláž (ovšem nějaké zvíře, takhle holé tělo muselo mít :-((().

Anglický text mailu byl "Read the story first, then open the photos. (Get a dog!)". To se ale na titul jaksi nehodí.
Vzpomněla jsem si, že paní Jirková jednou psala, že při svém večerním krmení Lízy a spol. viděla kočku, která měla "lví" sestřih. Ale ta kočka prý měla hřívu - čímž se bohužel ani tahle chudinka nemůže pyšnit !! Ještě štěstí, že kočkám srst stále dorůstá...

Ještě překlad anglického textu který jsem dostala mailem od známé, která MAIL také od někoho dostala:

Nebudete tomu věřit ! Moje švagrová bydlí v Oklahomě a má tedy lehký přízvuk (více protahuje a kroutí samohlásky - poznámka M.C.). Má kočky a dokud bydlela na Jihu, chodila s nimi "ke kadeřníkovi", který jim pravidelně zastřihoval kožich do tzv. "line cut" - rovného sestřihu. To znamenalo, že kočkám byla odstřižena všechna převysující srst pod břichem, protože se cuchala a cuckovala.
Když se švagrová a můj bratr přestěhovali do Chicaga, jedné z jejích koček se cestou tak zacuchal kožich, že švagrová se rozhodla odnést jí "ke kadeřníkovi" a tam požádala o obvyklý "line cut". Vysoká cena za tento sestřih jí překvapila, protože byla dvakrát vyšší, než na co byla zvyklá z Jihu. Proto ze přeptala kočičího kadeřníka, zda opravdu ví, co od něho chce.
Dostala se jí odpověď "ano vím, co je to LION (lví) sestřih". Jelikož s její vyslovností slovo "line" vyznělo jako "lion" kočka jí byla vrácena tak, jak vidíte na obrázcích :-/.
Švagrová plakala celý týden... ale určitě ne tak nešťastně, jako její kočka.
Tohle se stalo v prosinci a v tu dobu v Chicagu kočka mohla potřebovat každý chlup na svém kožichu...

Marie Crossette, USA          

P.S.: Fotky jsem dostal už v listopadu loňského roku od George Švehly, bohužel ale bez textu - jako kočičí raritu. Požádal jsem ho:

Ostříhaná nahá kočička (11 kB)
Nemůžeš napsat víc, kde si ty fotky objevil? Pro kočku je to ostříhání možná nebezpečné, protože tím ztrátí tepelnou ochranu před zimou i teplem :-/. Kožich má totiž víc funkcí... Chudák kočka... Zajímalo by mne, jestli ji stříhali v narkóze :-/. Ferda
A George mi odpověděl: Musím tě tentokrát zklamat. O pachatelích této nepravosti nic nevím. Obrázky mi došly jako příloha od kamaráda, kterej taky nic neví. V každým případě mi je funkce kožichu jakékoliv zvěře jasná. A jak na tom jsou hadi a krokodýli to dobře víme taky, že jo.
Jenom jsem myslel, že by tě tyto obrázky mohly zajímat. Su rád že jsem se nemýlil... George
Jsem proto rád, že jsem se konečně dozvěděl jak to vlastně (asi) bylo... a v Dumce to uveřejňuji jako odstrašující příklad, jak se s kočičkou nemá zacházet, byť je v tom majitelka asi nevinně... Ferda


Paní Šmídová
navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v minulém roce (2002). Letos první příspěvek (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v loňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Další povídání budou snad následovat letos.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení a měření najdete hned 16.dubna 2002, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

V Praze na Vinohradech
ve vnitrobloku Polská, U Kanálky, Mánesova a nám. J. z Poděbrad se našel černý asi pětiměsíční kocourek. Je mazlivý, čistotný a majitelé mohou volat na 602 627 705
Prosba o radu - kočky se perou
Máme problém a nevíme na koho se máme obrátit. Doufáme, že nám poradíte. Máme doma dvě kočky. Kocoura 1 rok a kočku 2 roky. Kocoura jsme si pořídili když kočce byl rok. Aby měla kamaráda. Sbližování probíhalo dobře. Po asi týdnu se skamarádili a měli se moc rádi. Kocourek ji nakryl. Koťátka měli být okolo vánoc. Jenomže kočička měla vrozenou vadu dělohy a koťátka se nevyvinula. Musela být operována a děloha ji byla odstraněna. Koťata zemřela. Jelikož ji kocour neustále obtěžoval museli jsme ho nechat také vykastrovat. Nechali jsme si ho v posteli ještě když byl v narkóze a kočka byla celou dobu s ním. Pořád ho olizovala a nechtěla se od něho hnout.
V noci ale když se probudil ho napadla. Moc děkujeme za odpovědi, které posílejte Dumce.
Ivo & Dušana          
P.S.: Celý popis problémů i s Ferdovým pokusem o radu vyšel v Dumce 15.1.2003.
Pomoc pro zaplavené Černošice
První společnost za práva koček, která se v Černošicích stará o zhruba 50 opuštěných koček, postihla během půl roku už druhá povodeň. Organizace nutně potřebuje přenosky na transport zvířat pro další podobné případy, na ty však nemá prostředky. Pomůžete? Více informací najdete na http://sos.kocky-online.cz/
Za případnou pomoc děkuje Zuzana S. Fenclová
Ajda (4 kB)
Měcholupské harcovnice k umístění
V souvislosti s děním v měcholupském útulku se ujalo OS podbrdsko, malá organizace operující zejména na Praze západ, 18 dospělých koček. Přesto, že útulky jsou doslova zaplavené roztomilými koťátky, podařilo se pro osm z těchto dospěláků najít nový domov. Zbývajících deset čeká na laskavé majitele, kteří by jim dali šanci stát se domácími mazly. Nechybí vám doma kočičí přítel? Nabídku těchto kočiček, které se už moc a moc chtějí odstěhovat do stálého domova, najdete na Kočkách-online.
Virtuální adopce
je forma pomoci kočičkám, které nelze bezprostředně předat novým majitelům, protože jsou v dlouhodobém léčení a nebo je dokonce nelze umístit vůbec (mají chronická onemocnění nebo jsou plaché).
Proto tedy nabízíme k virtuální adopci Lízinku a Andulku, u kterých se předpokládá dlouhodobý pobyt v útulku. Ten, kdo kočičku takto adoptuje se na ní může přijít podívat, přinést jí krmivo nebo přispět na veterinární péči. Každý den péče o kočičku přijde zhruba na 30,- Kč - krmivo a léky, na kterých je zvlášť Andulka životně závislá. O Lízinku a Andulku (viz Dumka z 25.března 2002) pečuje Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi.
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci