Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  PÁSOVCI: Otužilý štír (Lumír O.Hanuš)
 
1.4.
Jak si Zrzeček svoje mužství zachránil (Jana Šnebergrová)
27.3.
Packův den "D" (George Švehla)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

Jak si Zrzeček svoje mužství zachránil

Uražená Kikinka (6 kB) Když jsem naposledy psala o našich domácích mazlíčcích u kterých bydlíme, neboť jsou to oni kdo vládne pevnou packou celé smečce, zmiňovala jsem se o Zrzečkovi.

Jak jsem napsala, vše se převážně podřizuje těm naším miláčkům. To se týká jídla, spaní, našich dovolených atd. Z jídla musí povinně dostat všichni ochutnat - hlavně tady maso, když jdeme spát - nekompromisně zalehnou kde se jim právě nejvíc líbí a my už se musíme nějak vejít, no a když si dovolíme odjet na dovolenou, tak po návratu s námi určitě několik hodin nemluví... Sice se seběhnou, ale tváří se značně odtažitě a to i můj největší miláček Kiki :-/. Chtěla bych někdy přesně vědět co si myslí, ale nejspíš nic co by mne potěšilo...
No a teď k tomu Zrzečkovi.
Blíží se jaro a milý kocourek začíná větřit že to přináší kocouří potěšení. Sice právě teď mrzne až to praští, ale Zrzeček je celý zmámený. Obíhá naše holčičky, jenomže má smůlu, jsou kastrované. Před několika dny, to jsme se s manželem vraceli z nákupu a když jsem otevřela dveře do předsíně, vyrazila proti nám veliká zrzavá kočka.
Misku čistící Čárlí (10 kB)
Nevěděla jsem jestli tedy kočka nebo kocour, ale to je jedno. Horší bylo, že v předsíni zůstala po návštěvě značka, dost silná. Značně mě to rozladilo. Je to opravdu nepříjemné. Právě když jsem pracovala na jejím odstranění, přišel kamarád Pavel, takto právoplatný majitel Zrzečka.
Samozřejmě že hned pochopil co se stalo. Říkám mu o cizí návštěvě veliké zrzavé kočky a dozvídám se, že je to kočka a bydlí nedaleko nás :-). Tak nevím, jestli sama už zjišťuje potenciálního ženicha a případného otce jarních koťat.
No a tím jsme došli k závěru, že značka byla od Zrzečka. A protože je víc než jasné, že se bude značkování opakovat, navrhla jsem Pavlovi aby dal kocourka kastrovat. Souhlasil, ačkoliv jsem očekávala, že bude kocourka bránit "že si nic neužil" a tak, ale pochopil, že je to rozumné.
Ono i tak je dost nechtěných koťátek.
Zrzeček už je kocour (8 kB)
Zůstalo na mě, abych pro Zrzečka objednala kastraci. Domluvila jsem jí na pátek odpoledne, aby byl kocourek opatrován alespoň ještě přes víkend. Oni to sice kocouři snáší mnohem snáz než kočičky, ale i tak si myslím že je lepší, když není sám.
Ve čtvrtek večer byl milý Zrzeček lapen a zavřen doma, aby už nic nejedl ani nepil. On, totiž jak je známo z mých vyprávění, je spíš u nás než doma. Pavel misky odstranil a kocourek měl podstoupit nechtěný půst. Protože má právě takovou couračku pro kočky jako my, musel udělat nějaké opatření.
I přistrčil před ní basu s pivem. Považoval to pochopitelně za dostačující. Jaké bylo jeho překvapení, když přišel domů a kocourek nikde. Když nám vyprávěl jak opatrně otevíral, aby mu neproklouzl a nakonec na poslední chvilku neutekl a když nakonec zjistil že je basa odstrčena a kocour je pryč, musela jsem se smát :-))).
My jsme s manželem nebyli na víkend doma, no a to se nám Pavel stará o naše kočky. Přišel je nakrmit a tam spokojeně spal v křesle přežraný Zrzeček. On totiž vypucoval všechno suché krmivo co tam měly naše kočky. Mají totiž průběžně plnou misku.
No co se dalo dělat :-/, s plným bříškem nemůže podstoupit narkózu a tak si Zrzeček uchoval prozatím svojí kocouří ozdobu i nadále.

Jana Šnebergrová, 14.2.2003          


Paní Šmídová
navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v minulém roce (2002). Letos první příspěvek (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v loňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Další povídání budou snad následovat letos.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení a měření najdete hned 16.dubna 2002, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Sedmiletá černá číča hledá nový domov
Svízelná situace mne nutí využít Dumky jako cesty k jejímu řešení. Nedávno mi zemřela maminka a zůstala po ní pěkná, milá sedmiletá černá číča. Nemohu si ji bohužel vzít k sobě, což mne velmi mrzí; mám totiž v rodině alergiky a to hned v počtu dvou kusů :-(.
Současně se mi ovšem zdá nemyslitelné utratit zvíře, které si "odsloužilo" svá léta a - ač nikoliv nejmladší - je v podstatě zdravé. Píši v podstatě, protože je tu jeden háček, který celou situaci velmi komplikuje a milou kočku poněkud hendikepuje - musí držet speciální dietu (vzhledem k výskytu ledvinových kamínků) a užívat antiepileptika.
Proto hledám hodného člověka, který by ustál tyto menší problémy a poskytl kočce nový domov. Až překoná počáteční plachost, odvděčí se zvíře mírnou a mazlivou povahou. Jsem případně ochoten se na péči o kočku i podílet, a to tak jak se předem dohodneme.
Děkuji za pomoc Kolářmobil: 724 152 029 nebo tel. 224 322 951 večer.
Kočičky hledající nový domov
jsou Elsa, Rezík, Madlenka, Kašpar, Oskar, Šimon, Kirinka, Plešulka, Stařík. Všechny kočičky můžete najít na stránkách Sružení na ochranu zvířat v krajní nouzi, případně si o nich přečíst v Dumce - kočičky k umístění byly často odebrané pro týrání. Prosíme - pomozte ! Tel.: 603 225 948, 251 562 334
Petra Ondráčková          
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.
Pomoc pro zaplavené Černošice
První společnost za práva koček, která se v Černošicích stará o zhruba 50 opuštěných koček, postihla během půl roku už druhá povodeň. Organizace nutně potřebuje přenosky na transport zvířat pro další podobné případy, na ty však nemá prostředky. Pomůžete? Více informací najdete na http://sos.kocky-online.cz/
Za případnou pomoc děkuje Zuzana S. Fenclová
Ajda (4 kB)
Měcholupské harcovnice k umístění
V souvislosti s děním v měcholupském útulku se ujalo OS podbrdsko, malá organizace operující zejména na Praze západ, 18 dospělých koček. Přesto, že útulky jsou doslova zaplavené roztomilými koťátky, podařilo se pro osm z těchto dospěláků najít nový domov. Zbývajících deset čeká na laskavé majitele, kteří by jim dali šanci stát se domácími mazly. Nechybí vám doma kočičí přítel? Nabídku těchto kočiček, které se už moc a moc chtějí odstěhovat do stálého domova, najdete na Kočkách-online.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci