Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  PSI: Zapomenutý pes (Pavel Steiner)
 
30.4.
Výsledky 3. celostátní výstavy opuštěných koček (Zuzana Fenclová) / Kiki se už našla ! (Pavla) / O ztracených kočkách (Marie Crossette)
29.4.
Co se stalo mé Amádce (M. Šmídová)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

Výsledky 3. celostátní výstavy opuštěných koček,

Dumka ve spíži si hlídá svoje sušenky v krabicích od margarínu - vpravo (11 kB)

která se konala v neděli 27.dubna 2003 v Mramorovém sále paláce Lucerna, se zúčastnilo celkem 64 koček ze šesti ochranářských organizací ze středních Čech. Nový domov jich našlo 53 a k tomu si 3 kočky zamluvili vážní zájemci. Tato čísla považujeme za obrovský úspěch a děkujeme všem, kteří k tomu dopomohli! Vybrat si na výstavu domácího mazlíka nebo alespoň přispět konzervou na péči o opuštěná zvířata přišlo 1.150 lidí, což je historicky největší počet.

Toto pěkné číslo také značí nejvyšší počet konzerv kočičího krmení, které se vybraly namísto vstupenek. Ochranářské organizace tak mají na pár týdnů zajištěné krmení pro nechtěná jarní koťata (a jejich mámy), která již začínají klepat na dveře jejich útulků...
Děkujeme všem, kdo se výstavy zúčastnili a kočkám pomohli vstupenkou :-) (konzervou), případně si odnesli i kamaráda či kamarádku :-) !
Podrobnosti najdete na www.kocky-online.cz

Zuzana Fenclová          
P.S.: Pro Dumku chystá povídání paní Jirková.


Naše kočička Kiki se už našla !!!

Tisíceré díky všem zúčastněným, kteří mi pomáhali Kiki najít, především paní Veronice, která ji u sebe opatrovala. Kiki se ztratila 13.4.2003 - viz moje prosba o pomoc. Shledání s Kiki bylo šťastné, až dojemné. Představte si, že Kiki s námi pak celý první den nemluvila :-), jako by byla uražená :-/, že jsme ji nechali se ztratit :-(.

Ještě jednou děkuji všem !
Pavla          


O ztracených kočkách

V Dumce je stále dost zpráv o ztracených kočičkách a to musí být pro ty postižené majitele stejně smutné, jako kočičí úmrtí, někdy se mi zdá, že snad i horší, protože je to pak - jestli se to zvíře nenajde - neuzavřená kapitola. Už jsem Dumce myslím na toto "téma" kdysi psala (pozn. F.Š.: nepsala :-(), když se nám kdysi párkrát zaběhla naše Kotě. To jsem pak byla strachy bez sebe, co se s ní asi stalo a těch hrůzných představ bylo nespočet.
Dumka na velikonoce kontroluje stůl... (12 kB)

Naše zahrada je teď tak bytelně zadrátovaná nástavbou pletiva nad plotem, že kočky opravdu nemohou ani přelézt, ani přeskočit a mohou být venku jak dlouho chtějí. Teď, dokud ještě nejsou komáři, tak nechávám dveře ven z domu do zahrady stále pootevřené, aby kočky mohly ven a dovnitř jak je jim libo. Je to radost, vidět je, jak se venku honí, vyvalují na sluníčku a mají úplnou volnost, ale stejně na to nespoléhám a pravidelně ráno to "opevnění" kontroluji.
Když pak mám pocit, že už jsem třeba hodinu některou kočku neviděla, jdu ji na zahradu hledat. Smoky přiběhne na první zavolání, zato Dixie si ráda hraje na schovávanou a na moje volání vůbec nereaguje. A když jí pak nemohu v žádné mně známé skrýši najít, hned mi začne rychleji tlouci srdce...
Nejprve prošmejdím celý dům a když jí nenajdu, zase běžím ven a koukám pod kde jakou nízkou větev. Pak Dixie buď konečně vyšťourám, nebo se ona sama odněkud jako by nic "zhmotní", ale ta chvíle, než se tak stane mi dá co proto.
Vím, že Smoky by "na svobodě" asi co nejdříve zaběhla do své milované garáže, než by přímo utekla, ale Dixie by se určitě vydala na průzkum a to mně nejvíce děsí :-/.

Marie Crossette, USA          


Paní Šmídová
navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v minulém roce (2002). Letos první příspěvek (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v loňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Další povídání budou snad následovat letos.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení a měření najdete hned 16.dubna 2002, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Hledá se nový domov
pro asi !!! dvacetiletou kočku, která žije na jednom brněnském sídlišti a hrozí jí utracení. Informace na tel.čísle: 547 212 303 po-pá 8:00 - 14:00 nebo E-MAIL: helaza@msn.com
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.
Sedmiletá černá číča hledá nový domov
Svízelná situace mne nutí využít Dumky jako cesty k jejímu řešení. Nedávno mi zemřela maminka a zůstala po ní pěkná, milá sedmiletá černá číča. Nemohu si ji bohužel vzít k sobě, což mne velmi mrzí; mám totiž v rodině alergiky a to hned v počtu dvou kusů :-(.
Současně se mi ovšem zdá nemyslitelné utratit zvíře, které si "odsloužilo" svá léta a - ač nikoliv nejmladší - je v podstatě zdravé. Píši v podstatě, protože je tu jeden háček, který celou situaci velmi komplikuje a milou kočku poněkud hendikepuje - musí držet speciální dietu (vzhledem k výskytu ledvinových kamínků) a užívat antiepileptika.
Proto hledám hodného člověka, který by ustál tyto menší problémy a poskytl kočce nový domov. Až překoná počáteční plachost, odvděčí se zvíře mírnou a mazlivou povahou. Jsem případně ochoten se na péči o kočku i podílet, a to tak jak se předem dohodneme.
Děkuji za pomoc Kolářmobil: 724 152 029 nebo tel. 224 322 951 večer.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci