Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  VÁŽKY: Vážky v okolí Luhačovic (Lumír Hanuš)
 
6.5.
Ať žije výstava! (Ivana Jirková)
30.4.
Výsledky 3. celostátní výstavy opuštěných koček (Zuzana Fenclová) / Kiki se už našla ! (Pavla) / O ztracených kočkách (Marie Crossette)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

Ať žije výstava!,

'Chovatelka' s kočičkou (8 kB) V neděli 27. dubna se konala v Mramorovém sále Lucerny 3. celostátní umisťovací výstava koček, které se zúčastnilo celkem šest útulků. Jak jste si v Dumce mohli přečíst už minulou středu, v nabídce bylo 64 koček, 53 se umístilo hned, 3 se závazně zadaly. Zbylo tedy pouze osm neumístěných kočiček.

Výstavu navštívilo (a doneslo alespoň jednu konzervu) 1150 lidí, čímž se zajistila potrava pro kočičky, které neměly to štěstí, nebo teprve přijdou do útulků. Tolik fakta.
Čumák v kleci (10 kB)
Já jsem byla jen divák, můžu tedy výstavu zhodnotit očima návštěvníka. Nesla jsem tam den předem nějaké papíry a pár drobností do dobročinného stánku. Když jsem dorazila, byli všichni v plné práci.
Stavěly se klece, žehlily záclonky, vybíralo se kam která přijde, aby co nejlépe vypadala s kočičkou, v té které kleci umístěnou, vyráběly se nástěnky, budovaly stánky, připravovaly tašky s "výslužkou", propagační materiály, psaly popisky, atd. Prostě taková ta spousta mravenčí práce, která se musí udělat, aby výstava dopadla, jak má. O tom, že se to podařilo, jasně mluví uvedená čísla.
Samotná výstava začínala v neděli v 10 hodin.
Měla jsem tam svého "horkého favorita", mého milovaného Čumáka. Na jedné straně jsem doufala, že si ho někdo vezme, na druhé jsem tak trochu kalkulovala, že kdyby ne, tak přece musím...
Dorazila jsem v 10,20 a vystála frontu, která se táhla po schodech skoro o patro níž. Během té doby jsem viděla už několik lidí, vracejících se s "úlovkem". Jen jsem se dostala do sálu, zahlédla jsem svého Čumíska, ale už v kleci bez cedulky. A hned se mi dostalo informace, že už si vzadu čeká paní na vyřízení formalit, byl mezi prvními (ne-li úplně první), kdo si našli svého člověka. Však to je také krasavec k pohledání!
Davy návštěvníků (10 kB)
Měla jsem z toho velikou radost, zašla jsem za tou paní, abych jí pověděla, jaký skvělý kocourek to je, a pak jsem se vrátila, abych se s ním rozloučila. Čumák se na mne podíval a dal mi jasně a srozumitelně najevo, že on se se zrádci, kteří takhle zneužijí jeho důvěry a nechají ho strčit do klece, nebaví.
Vím, že na to měl plné právo, dokonce jsem to i čekala, ale přesto mě to mrzelo :-/. Vždyť to bylo pro jeho dobro. Doufám, že se mu u nové paničky bude líbit, a že si spolu budou rozumět. Moc bych jim to oběma přála.
Vydala jsem se tedy prohlédnout si ostatní kočičky, ale dalo dost práce se k nim vůbec dostat, na výstavě bylo tolik lidí, že se člověk skoro neprotlačil ke klecím, a než se to podařilo, nebylo tam už skoro žádné zvířátko.
Pohodová Britka na kšírkách (8 kB)
Kolem dvanácté hodiny byly dokonce přivezeny další kočičky, takový byl úspěch. A bylo opravdu z čeho vybírat. Byly tam kočičky všech barev a velikostí, starší i úplně mladé, prostě každý měl možnost najít si tu svou.
Mezi klecemi se rozvážně procházela modrá Britka na kšírách, snad chtěla lidem ukázat, že kočka je lepší než pes :-). Když chce :-).
Byla jsem zatím na všech takovýchto výstavách (všechny čtyři naše kočičky jsou z nich), ale takový úspěch jsem ještě nezažila. Mám z toho velikou radost, je vidět, že lidí, kteří jsou schopni, a ochotni, se o opuštěné kočičky postarat, přibývá. A to je moc dobře.
Konzervy přibývaly, nakupovaly se potřeby pro budoucí mazlíčky, i dobročinný stánek byl v obležení. Také jsem tam nějakou tu korunku nechala.
Říká se: "Král je mrtev, ať žije král!"
Tak tedy: Třetí výstava je u konce, ať žije čtvrtá! A je stejně úspěšná!

Ivana Jirková          

P.S.: Obrázky jsem vybrala z webu Kočky-online.


Paní Šmídová navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v minulém roce (2002). Letos první příspěvek (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v loňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Další povídání budou snad následovat letos.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení a měření najdete hned 16.dubna 2002, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Hledá se nový domov
pro asi !!! dvacetiletou kočku, která žije na jednom brněnském sídlišti a hrozí jí utracení. Informace na tel.čísle: 547 212 303 po-pá 8:00 - 14:00 nebo E-MAIL: helaza@msn.com
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.
Sedmiletá černá číča hledá nový domov
Svízelná situace mne nutí využít Dumky jako cesty k jejímu řešení. Nedávno mi zemřela maminka a zůstala po ní pěkná, milá sedmiletá černá číča. Nemohu si ji bohužel vzít k sobě, což mne velmi mrzí; mám totiž v rodině alergiky a to hned v počtu dvou kusů :-(.
Současně se mi ovšem zdá nemyslitelné utratit zvíře, které si "odsloužilo" svá léta a - ač nikoliv nejmladší - je v podstatě zdravé. Píši v podstatě, protože je tu jeden háček, který celou situaci velmi komplikuje a milou kočku poněkud hendikepuje - musí držet speciální dietu (vzhledem k výskytu ledvinových kamínků) a užívat antiepileptika.
Proto hledám hodného člověka, který by ustál tyto menší problémy a poskytl kočce nový domov. Až překoná počáteční plachost, odvděčí se zvíře mírnou a mazlivou povahou. Jsem případně ochoten se na péči o kočku i podílet, a to tak jak se předem dohodneme.
Děkuji za pomoc Kolářmobil: 724 152 029 nebo tel. 224 322 951 večer.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci