Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  BEZOBRATLÍ: Tajemné kudlanky (Lumír O.Hanuš)
 
13.5.
Wanilka (M. Šmídová)
7.5.
Mlsný jazýček asi zachránil Čárlínku (Renata) / Jak lze poznat vadnou konzervu (Marie Crossette)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

Wanilka

Wanilka (8 kB) Chtěla bych trochu povyprávět o naší Wanilce, kterou jsem si koupila 15.března na výstavě v hotelu Pyramida. Když si člověk přinese domů nové zvířátko, nikdy neví, co od něho může očekávat. Je to velká neznámá, zvláště, když Vás doma čekají další zvířata. Bála jsem se jak ji přijmou...

Naše kočičí smečka se skládá převážně ze starých a pohodlných zvířat, zvyklých na svůj zaběhlý pořádek a klid. Wanilka je velice temperamentní zvířátko. Je to asi dáno jejím vybarvením. Je to kočička exotická s odznaky, to znamená, že mezi jejími předky jsou klidné kočky perské ale i daleko živější siamky.
Je chytrá a čistotná. Přijde na zavolání a docela poslouchá i když stále někde vyvádí nějaké lotroviny, prostě malý čertík. Nejvíce jí padl do oka náš Pepíček. Asi správně vytušila, že ten se nechá přemluvit na každou lumpárnu :-)).
Wanilka s Pepíčkem (10 kB)
Obdivně sleduje, jak Pepíček skáče po výškách a chtěla by také, ale zatím se jí to nedaří a doufám, že dařit nebude, protože on skáče i po skříních :-/. Stále vypadá jako odrostlé kotě i když je mu už 12 let! A tak teď má Pepíček doma kamarádku, se kterou si může hrát, honit se po bytě :-) a trochu poprat.
I když se někdy přeci jen před Wanilkou raději schová, chce mít už také občas klid...
Amádka na Wanilku nejdříve syčela, asi se vždy lekla, když se Wanilka přes ni přehnala jako vítr. Postupně si na ni však zvykla. Teď bohužel už naši malou Amádku nemáme :-(((.
Další naši dva kocouři Damián s Amíčkem ji přijali bez problémů. A Wanilka je navíc kurážná kočka, když se k ní Damián přiblíží s nekalými úmysly :-), tak se po něm ožene pacičkou bez jakéhokoliv respektu vůči jeho mohutnosti. A to je zatím takový drobek!
Wanilka v plné kráse (10 kB)
Doufám ale, že dlouho drobek nebude, protože začala velmi dobře jíst. Kissinka, když ještě byla mezi námi, tak držela Damiána na uzdě a trestala ho, když někomu ubližoval. Je to takový padouch a občas napadal Amádku, protože tušil její slabost :-/.
Věděl ale, že udělal něco co neměl a většinou dříve než jsem mohla zasáhnout se stačil přede mnou schovat a po čase si mě pak přišel udobřovat. To se pak ke mně tulil a očima prosil o odpuštění :-).
Nevím, proč je někdy tak zlý. Možná na ostatní kočky žárlí a viděl, že jsme se snažili s manželem Amádku hýčkat, protože byla slaboučká a ke konci měla špatná očíčka, a tak ji za to napadal.
Ještě trochu o Wanilce. Už měla také první říji i když je to zatím ještě takový drobeček. Je jí sice sedm měsíců, ale je hodně maličká, váží teď dvě kila. U nás čtvrt kila přibrala, myslím si však, že na kastraci je zatím ještě malá. Byla prý malinká, když se narodila a ze začátku i špatně jedla. Chtěla bych počkat až po roce...
Amíček (10 kB)
Říji měla zatím jen poměrně slabou a byla moc roztomilá. Chtěla se stále mazlit s Damiánem. Tulila se k němu, ducala do něho hlavičkou a jemně vrkala. Damián jí párkrát olízl hlavičku a pak jí chtěl dát facku, protože nevěděl proč ho stále otravuje :-))).
To jsem však raději zasáhla a Wanilku dala od něho pryč a Damiánovi domlouvala. Koukal po mně a říkal si asi, že je tentokrát hubován nespravedlivě, protože ho ten mrňous otravuje a jemu se to vůbec nelíbí.
Wanilka za chvíli za ním znovu přiběhla a vše se opakovalo...
Teď už je to zase v pořádku a Wanilka má jiné zájmy. Třeba televizi, ta ji hodně zajímá a vydrží se dlouho dívat na pohyblivé obrázky. Zajímalo by mě, co si při tom asi myslí.
Jinak je to takový nespavec. Přes den je neustále v pohybu a stále něco zkoumá a s něčím si hraje. Ještě, že spí dobře v noci...
S našimi kočičáky se doma opravdu nenudím. Stále se něco děje.

M. Šmídová          


Paní Šmídová
navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v minulém roce (2002). Letos první příspěvek (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v loňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Další povídání budou snad následovat letos.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení a měření najdete hned 16.dubna 2002, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Čiku (4 kB)
Čiku hledá nový domov
Jmenuji se Čiku (přikládám foto), jsou mi necelé 3 roky. Spokojeně jsem žila u svých páníčků, ale teď jejich 1,5 ročnímu mrňousovi našly u paní doktorky alergii na číči a rybičky a nějaká další zvířátka. Rybičky se dají pryč snadno (o to bych se i postarala :-)), ale já bych se ráda dostala k někomu hodnému. Jsem čistotná, přítulná, kastrovaná, čistě bytová kočka (panička někdy tvrdí, že jsem trochu víc na "chlapy"). Dostala bych s sebou prý kompletní kočičí výbavu. Páníčkové mne bohužel nemohou dát někomu v okolí.
Ráda bych se dostala k nějakému kočkomilovi. Jinak budeme samozřejmě hledat nějaké bydlení i tady v okolí (mimo internet :-)).
Za Čiku děkuje Petr Weissar, weissar@kae.zcu.cz          
Hledá se nový domov
pro asi !!! dvacetiletou kočku, která žije na jednom brněnském sídlišti a hrozí jí utracení. Informace na tel.čísle: 547 212 303 po-pá 8:00 - 14:00 nebo E-MAIL: helaza@msn.com
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.
Sedmiletá černá číča hledá nový domov
Svízelná situace mne nutí využít Dumky jako cesty k jejímu řešení. Nedávno mi zemřela maminka a zůstala po ní pěkná, milá sedmiletá černá číča. Nemohu si ji bohužel vzít k sobě, což mne velmi mrzí; mám totiž v rodině alergiky a to hned v počtu dvou kusů :-(.
Současně se mi ovšem zdá nemyslitelné utratit zvíře, které si "odsloužilo" svá léta a - ač nikoliv nejmladší - je v podstatě zdravé. Píši v podstatě, protože je tu jeden háček, který celou situaci velmi komplikuje a milou kočku poněkud hendikepuje - musí držet speciální dietu (vzhledem k výskytu ledvinových kamínků) a užívat antiepileptika.
Proto hledám hodného člověka, který by ustál tyto menší problémy a poskytl kočce nový domov. Až překoná počáteční plachost, odvděčí se zvíře mírnou a mazlivou povahou. Jsem případně ochoten se na péči o kočku i podílet, a to tak jak se předem dohodneme.
Děkuji za pomoc Kolářmobil: 724 152 029 nebo tel. 224 322 951 večer.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci