Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  JEŠTĚRKY: Americká ještěrka (Lumír O.Hanuš)
 
14.5.
Kočičí hrátky (Jana Šnebergrová)
13.5.
Wanilka (M. Šmídová)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

Kočičí hrátky

Pozorovatel u okna - Čárlínek (7 kB) Když se nám před měsícem pomalu blížilo jaro, začali se s ním dít věci. Hlavně na zahrádce a to mají naše micinky moc rády :-).

Nikinka velmi ráda pozoruje co se dělá. U všeho asistuje. Kikinka taky, ale ta raději odněkud ze stromu :-). A vůbec nejlepší zábavu si vymyslel náš Čárlínek. Ten si počká až začnu hrabat po zimě trávník a už se vozí na hrabičkách :-))).
Fešanda Kiki (8 kB)
Skočí si na ně, zasekne přední packy do násady a nehodlá slézt. Pochopitelně se mi to moc nelíbí, on je docela těžký, ale fakt je, že ho vždycky trošku povozím a potom musí dolů. Vůbec nevím, jak na to přišel...
Kdo má zahrádku, tak velmi dobře ví, že je stále hodně práce zas až do zimy. Okolo naší zahrádky po celé délce, t.j cca 30 m vede cesta, o kterou se musíme starat, aby nebyla zarostlá plevelem. A v tom nám velmi úspěšně pomáhá, aniž by to tušil náš Čárlík.
Soused Zdeněk má velkého vlčáka jménem Rogo. Jde z něj hrůza, ale je to hodný a poslušný pes. Hrůzu z něj ale mají naše kočičky :-/. Tedy hlavně holčičky.
Jakmile se Rogo objeví za plotem, urychleně mizí buď hlouběji do zahrady nebo domů. Plot jim zřejmě neskýtá pocit jistoty. Ale Čárlímu asi ano. Ten už přišel na to, že na něj Rogo nemůže a je na něj hodně drzý :-).
Ostražitý Zrzek (10 kB)
Postaví se bokem, naježí a prohne hřbet a ještě si přidá zježený ocas jak kominickou štětku. Musím říct, že Rogo je úplně nepříčetný, lítá okolo plotu jak střela a Čárlík se mu směje. A aby toho nebylo málo, ještě si občas velmi legračně vyskočí všemi čtyřmi packami do vzduchu a řádně si prskne :-).
No to už je vrchol.
Rogův vztek nezná mezí a řve a lítá jak pominutý. No a to je právě to, čím nám vlastně oba pomáhají. Plevel nemá vůbec šanci, aby narostl :-). Takže stačí vzít hrabičky, uhrábnout převoranou cestičku a je hotovo.
Právě koncem února měl "Rogošek" jak mu láskyplně říká páníček Zdeněk, narozeniny. Tak jsem mu koupila v OBI už předem psí bonbóny za odvedenou službu :-).
Tak a teď musím trošku žalovat na kamaráda Pavla. Ačkoliv slíbil, že objedná kocourka Zrzka po druhé na kastraci, tak to ještě nezařídil. Kocourek se totiž úspěšně této pro něj jistě nepříjemné akci poprvé vyhnul tím, že prostě utekl, jak jsem psala minule. On sice nevěděl co ho čeká, ale tu nesvobodu nehodlal trpět.
Niki na číhané (10 kB)
A tak jsem ho opět objednala já. Jak to probíhao si přečtete někdy příště...
Nejen že nám vadí jeho značkování, které naštěstí není časté, zatím se zadařilo "jen" dvakrát, ale on začíná utíkat hodně daleko od domova a to není dobré. Bylo by nám ho moc líto, kdyby se mu něco stalo. Viděla jsem ho až v sídlišti a tam jezdí hodně aut. Navíc tam nebývají s kočkami moc kamarádi :-(.
Akce Zrzek vypukla v pátek 14.3. a taky se přidaly naše všechny tři kočky na očkování. Bylo to náročné, protože dostat našeho Čárlíka do přenosky je nad lidské síly... Roztáhne všechny čtyři a tím to končí :-). Dvířkama ho tam nedostanu.
Musím přenosku rozebrat a dát ho do ní, vlastně jen do spodní půlky a rychle přiklopit vrchní půlkou. No ono to taky není jednoduché. I tak několikrát vyskočí a ještě při dalších pokusech řádně poškrábe. Je s ním zkrátka veselo :-).
Jsem vždycky zvědavá, jak to všechno dopadne. Pokaždé doufám, že bez větších komplikací a škrábanců od mých zlatíček. Průběh Dumce popíšu v dalším povídání.

Jana Šnebergrová          


Paní Šmídová
navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v minulém roce (2002). Letos první příspěvek (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v loňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Další povídání budou snad následovat letos.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení a měření najdete hned 16.dubna 2002, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Čiku (4 kB)
Čiku hledá nový domov
Jmenuji se Čiku (přikládám foto), jsou mi necelé 3 roky. Spokojeně jsem žila u svých páníčků, ale teď jejich 1,5 ročnímu mrňousovi našly u paní doktorky alergii na číči a rybičky a nějaká další zvířátka. Rybičky se dají pryč snadno (o to bych se i postarala :-)), ale já bych se ráda dostala k někomu hodnému. Jsem čistotná, přítulná, kastrovaná, čistě bytová kočka (panička někdy tvrdí, že jsem trochu víc na "chlapy"). Dostala bych s sebou prý kompletní kočičí výbavu. Páníčkové mne bohužel nemohou dát někomu v okolí.
Ráda bych se dostala k nějakému kočkomilovi. Jinak budeme samozřejmě hledat nějaké bydlení i tady v okolí (mimo internet :-)).
Za Čiku děkuje Petr Weissar, weissar@kae.zcu.cz          
Hledá se nový domov
pro asi !!! dvacetiletou kočku, která žije na jednom brněnském sídlišti a hrozí jí utracení. Informace na tel.čísle: 547 212 303 po-pá 8:00 - 14:00 nebo E-MAIL: helaza@msn.com
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.
Sedmiletá černá číča hledá nový domov
Svízelná situace mne nutí využít Dumky jako cesty k jejímu řešení. Nedávno mi zemřela maminka a zůstala po ní pěkná, milá sedmiletá černá číča. Nemohu si ji bohužel vzít k sobě, což mne velmi mrzí; mám totiž v rodině alergiky a to hned v počtu dvou kusů :-(.
Současně se mi ovšem zdá nemyslitelné utratit zvíře, které si "odsloužilo" svá léta a - ač nikoliv nejmladší - je v podstatě zdravé. Píši v podstatě, protože je tu jeden háček, který celou situaci velmi komplikuje a milou kočku poněkud hendikepuje - musí držet speciální dietu (vzhledem k výskytu ledvinových kamínků) a užívat antiepileptika.
Proto hledám hodného člověka, který by ustál tyto menší problémy a poskytl kočce nový domov. Až překoná počáteční plachost, odvděčí se zvíře mírnou a mazlivou povahou. Jsem případně ochoten se na péči o kočku i podílet, a to tak jak se předem dohodneme.
Děkuji za pomoc Kolářmobil: 724 152 029 nebo tel. 224 322 951 večer.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci