Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  FRETKY Megi na výletě (Ivana Jirková)
 
20.5.
Jak se vám líbí? (Zuzana S.Fenclova)
15.5.
Jak vzít kocourovi moč (Jitka Složilová)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

Jak se vám líbí?

Dumka pokukuje a rozhoduje se zda utéct či počkat (14 kB)

Ráda bych vám představila projekt "Jak se vám líbí?", který se v minulých týdnech rozběhnul na serveru
Kočky-online.cz, jenž je určený zejména opuštěným kočkám. Jedná se vlastně o takovou hračku, jejíž princip jste již možná viděli na jiných, hlavně zahraničních stránkách: na adrese kocky-online.cz/rate je přístupná rozsáhlá galerie kočičích fotografií, kterou můžete procházet a její jednotlivé položky hodnotit na bodové stupnici 1 až 10, přičemž 10 je známkou nejvyšší. Nejúspěšnější fotografie, respektive jejich popisky, se zobrazují v žebříčku na levé straně obrazovky.

Fotografie můžete hodnotit také slovně, k tomu slouží pole "Zašli komentář!", které najdete pod (leckdy dlouhým) seznamem již vložených komentářů. Příjemným rysem projektu "Jak se vám líbí?" je, že do fotogalerie může velmi jednoduchým způsobem přispět úplně každý a pochlubit se tak svou mňoukající krasavicí či krasavcem. K nahrání obrázku na server slouží položka "Přidat" v menu na levé straně. S velikostí obrázku si nemusíte lámat hlavu, server si příliš velké fotografie sám upraví na přijatelnou velikost.
Mezi kočičkami, které se v rámci "Jak se vám líbí?" ukazují ve všemožných akčních i roztomilých pozicích, najdete mnoho bývalých útulkových koček, které si teď spokojeně žijí u svých osvojitelů. Pravidelní čtenáři Dumky si možná vzpomenou na Jarušku, dceru Lízy, kterou chodí krmit paní Jirková, Gorana z Měcholup, jemuž hrozilo v souvislosti se zánikem měcholupského útulku - stejně jako dalším starým a plachým zvířatům - utracení, Erišku a Micišku, které se dostaly do OS podbrdska spolu s dalšimi 11 kočkami po zavražděné paní z Plzne a další...
Doufám, že se vám bude "Jak se vám líbí?" líbit a že do něj také přispějete nějakým povedeným snímkem svých kočičáků...

Zuzana S.Fenclova          

P.S.: Začalo jaro. Pro básníky a romantiky nejkrásnější roční období, pro dobrovolné pracovníky soukromých útulků peklo na zemi. Jak vypadá týden v ochranářské organizaci, která se stará o opuštěné kočky, si přečte v článku Sylvie Sopčákové na Kočky-online.cz. Pokud znáte některého zavilého odpůrce kastrací, případně člověka, který tvrdí, že jeho kočka (kotě) se v životě do útulku nedostane, dejte mu tento článek přečíst...


Paní Šmídová navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v minulém roce (2002). Letos první příspěvek (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v loňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Další povídání budou snad následovat letos.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení a měření najdete hned 16.dubna 2002, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Čiku (4 kB)
Čiku hledá nový domov
Jmenuji se Čiku (přikládám foto), jsou mi necelé 3 roky. Spokojeně jsem žila u svých páníčků, ale teď jejich 1,5 ročnímu mrňousovi našly u paní doktorky alergii na číči a rybičky a nějaká další zvířátka. Rybičky se dají pryč snadno (o to bych se i postarala :-)), ale já bych se ráda dostala k někomu hodnému. Jsem čistotná, přítulná, kastrovaná, čistě bytová kočka (panička někdy tvrdí, že jsem trochu víc na "chlapy"). Dostala bych s sebou prý kompletní kočičí výbavu. Páníčkové mne bohužel nemohou dát někomu v okolí.
Ráda bych se dostala k nějakému kočkomilovi. Jinak budeme samozřejmě hledat nějaké bydlení i tady v okolí (mimo internet :-)).
Za Čiku děkuje Petr Weissar, weissar@kae.zcu.cz          
Hledá se nový domov
pro asi !!! dvacetiletou kočku, která žije na jednom brněnském sídlišti a hrozí jí utracení. Informace na tel.čísle: 547 212 303 po-pá 8:00 - 14:00 nebo E-MAIL: helaza@msn.com
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.
Sedmiletá černá číča hledá nový domov
Svízelná situace mne nutí využít Dumky jako cesty k jejímu řešení. Nedávno mi zemřela maminka a zůstala po ní pěkná, milá sedmiletá černá číča. Nemohu si ji bohužel vzít k sobě, což mne velmi mrzí; mám totiž v rodině alergiky a to hned v počtu dvou kusů :-(.
Současně se mi ovšem zdá nemyslitelné utratit zvíře, které si "odsloužilo" svá léta a - ač nikoliv nejmladší - je v podstatě zdravé. Píši v podstatě, protože je tu jeden háček, který celou situaci velmi komplikuje a milou kočku poněkud hendikepuje - musí držet speciální dietu (vzhledem k výskytu ledvinových kamínků) a užívat antiepileptika.
Proto hledám hodného člověka, který by ustál tyto menší problémy a poskytl kočce nový domov. Až překoná počáteční plachost, odvděčí se zvíře mírnou a mazlivou povahou. Jsem případně ochoten se na péči o kočku i podílet, a to tak jak se předem dohodneme.
Děkuji za pomoc Kolářmobil: 724 152 029 nebo tel. 224 322 951 večer.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci