Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  PET: A jsou tady čtvrté narozeniny (Ferda) / Náhoda ? - Věříte v reinkanaci ? II.
 
25.6.
Kočka Dumka má pět let (Ferda)
24.6.
Noční lov (Pavel Steiner)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

Kočka Dumka má pět let

Dumka na šplhadle s visícíma packama (10 kB) Teď, chvilku před půlnocí, přemýšlím o tom, co mám letos psát :-). Uvědomil jsem si, že to je jeden ze dvou příspěvků, které musím a chci do Dumky napsat (druhý je v den výročí vzniku těchto Dumčích stránek :-)).

Situace s mým časem se od loňska nezměnila, spíše naopak - jak snad všichni víte, máme v rodině kromě Dumky ještě dvě kočky dvounohé :-) (Barunku a Sašenku), všechny nám s Beruškou (moje paní) dělají radost. I když...
Jak jsem mnohým z Vás už psal, snažíme se už skoro dva roky něco udělat s Dumčinou nadváhou. Zatím se to asi moc nedaří - Dumka je statná stále stejně :-). Už přes rok dostává jenom R/D dietu od Hills a k večeři pak necelých 40 g rybího filé. O jiné maso stejně nejeví moc zájem a všechny pokusy zajistit jí pestřejší masitou stravu k večeři nedopadly :-/.
Je pravdou, že se mnou snídá trochu bílého jogurtu a občas na Berušce vyžebrá trochu šunky :-), ale jinak žije, pokud se jídla týče, velmi střídmě a redukčno-dietně...
Vím, že problém je spíš jinde - Dumka je líná a skoro pořád odpočívá nebo spí - donutit jí k pohybu (aby si třeba hrála) vyžaduje obvykle naše enormní úsilí, které neodpovídá výsledku - po velmi krátkem čase jí to přestane bavit...
Je ale wellmi společenská (nebo zvědavá :-)), protože se ve dne zdržuje v naší blízkosti. Barunka už jí celkem dobře hladí a drbe, ale pokud se pokusí Dumku vzít (nehledě na to, že ji neunese), Dumka buď uteče, nebo se brání.
Saša se pokouší hladit Dumku po packách (12 kB)
Už i u Saši si Dumka vypěstovala trochu respektu, takže jí už Saša tahá za ocásek, který ji svým pohybem vždycky zaujme, jen vyjímečně :-). Většinou, když Dumka spí v kuchyni na židli, lezoucí a stavějící se Saša si ji nevšímá.
Takže pokud by mi někdo chtěl pomoci radou, jak Dumce odebrat trochu váhy, budu mu vděčný. Její tloušťkou se totiž zvyšuje pravděpodobnost cukrovky nebo problémů s krevním oběhem...
Jako rozptýlení k Dumčiným narozeninám Vám nabízím zatím poslední video, které jsem dostal od George Švehly. Má název "Packa a kamera" a pochází ze stejného období jako Georgeova videa předešlá, uveřejněná na Dumce...
Dumka se na mne dívá ze židle (13 kB)
Video je velké 185 kB a je ve formátu WMV (WindowsMediaVideo), přehratelné (i se zvukem) pomocí Windows Media Playeru, kerý si můžete ztáhnout, pokud ho nemáte v počítači, ze stránek Micro$oftu. Na přehrání stačí Windows Media Player 6.4 pro Win95 a Win NT4, který je kratší než vyšší verze. Většinou je Windows Media Player ale už nainstalován ve Vašich Windows.
Nejlépe je stáhnout soubor s videem z Internetu na Váš počítač tak, že myší najedete na odkaz, stisknete prvé její tlačítko a vyberete příkaz "Uložit jako" a video soubor si uložíte na disk svého počítače, kde ho potom v příslušném adresáři najdete a pomocí Windows Media Playeru i přehrajete.
Zde je tedy video s Packou: Packa a kamera.
Takže nakonec vše nejlepší Dumce k narozeninám, vždy plnou misku (dietních) dobrot, a Vám zase dobrou zábavu přeje s George Švehlou a také Packou

Ferda          


Paní Šmídová
navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v minulém roce (2002). Letos první příspěvek (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v loňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Letos zatím poslala povídání jen paní Klára a jmenoval se Kočičí chutě (a nechutě).

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení a měření najdete hned 16.dubna 2002, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Hledá sa trvalý domov pre jednu úžasnú mačku
Flóra odpočívá (14 kB) Týmto článkom by som chcela nájsť konečne trvalý domov pre jednu úžasnú mačku, ktorá sa ale asi nenarodila na šťastnej planéte - jmenuje sa Flóra.
Všechny informace o Flóře vyšly v úterý 10.6.2003 v Dumce.
Ak by sa u vás našlo miesto pre prítulnú a milú mourinku a ste si istí, že by ste jej dokázali poskytnúť už trvalý domov a hlavne lásku, moc by ste jej pomohli. Čaká na vás v Prahe na maile Sylvia_S@seznam.cz alebo na mobile 777 850 740. Sylvie
Vojtíšek (5 kB)
Hledá se bílomourovatý kocour Vojtíšek
Od pátku 23.5. postrádáme bílomourovatého kocourka Vojtíška, který se nevrátil z procházky. Kocourkovi jsou asi dva roky, je plašší, kastrovaný, drobnější postavy s "cvikem" na pravém oušku. Čelákovice, Praha východ.
Pomozte prosím! Kontakt: 607 538 486 - Marcela, 728 127 477 - Pavel, marci_p@email.cz. Můžete se podívat i na větší fotografii Vojtíška.

Hledáme nový domov pro kočičky a kocoury
 • 2letá rezavá kočička s bílou náprsenkou
 • 2letá tříbarevná kočka (májovka)
 • 2letá mourinka
 • 2letý rezavý kocour
 • 10měsíční "van" kocour (bílý s několika rezavými skvrnkami)
 • 10měsíční bílorezavý kocour
  Tyto kočičky hledají nové bydlení proto, že jejich majitelka onemocněla rakovinou plic a uvěřila "zaručeným informacím" spoluvesničanů, že za to mohou právě kočky. Její dcera, která se teď o kočky stará, má na tento vrtoch svůj názor, nechce však matce v její nemoci odporovat. Kočky nechala naočkovat, kastrované nejsou.
  Pokud byste chtěli těmto "adeptům na útulek" pomoci a dát některému z nich nový domov, kontaktujte paní Žalskou (dcera) na tel. 732 139 829.
  Více informací najdete stránkách Libereckého mikroazylu pro kočky.

 •  

  Hledám hodného páníčka či paničku
  pro tříbarevné koťátko (prostě celá Dumka - no ty barevné skvrny má přece jen trošku jinak...), má to ale jeden háček. Kočička je od pravé vesnické myšilovky (výborné - chytí i krysu nebo lasičku) po mamince bude mít určitě milou povahu a bude chytrá až vychytralá.
  To je tak, když se kočičky na vesnici nenechávají kastrovat a pak to takhle vypadá. A já lituju úplně každý zvířátko a malý kotátko, však si to dovedete představit! Jenže vysvětlujte tohle lidem, kteří podle této šablony žijí už léta. Koťata se topí a to jsem vždycky vnímala jako tragédii. Dodnes si pamatuju ty pocity, které jsem měla jako malá holka. Hrůza. Veterinář pro kočku - to neexistuje!!!
  Ale na toto téma jsem již četla několik článků v Dumce a tak přeju všem dobrým lidem, ať mají zdravý rozum a soucit s kočičkami. Protože kočky (aspoň ta naše, která nás má "na háku") jsou chytřejší, moudřejší než lidi.
  K odběru bude za 6 - 8 týdnů, narodila se minulou středu. Chce-li někdo kočičku na vesnici nebo má-li odvahu z ní udělat "domácí číču", ať se mi ozve na Dumku.
  Moc děkuji           Renata z Pardubic          
  Čiku (4 kB)
  Čiku hledá nový domov
  Jmenuji se Čiku (přikládám foto), jsou mi necelé 3 roky. Spokojeně jsem žila u svých páníčků, ale teď jejich 1,5 ročnímu mrňousovi našly u paní doktorky alergii na číči a rybičky a nějaká další zvířátka. Rybičky se dají pryč snadno (o to bych se i postarala :-)), ale já bych se ráda dostala k někomu hodnému. Jsem čistotná, přítulná, kastrovaná, čistě bytová kočka (panička někdy tvrdí, že jsem trochu víc na "chlapy"). Dostala bych s sebou prý kompletní kočičí výbavu. Páníčkové mne bohužel nemohou dát někomu v okolí.
  Ráda bych se dostala k nějakému kočkomilovi. Jinak budeme samozřejmě hledat nějaké bydlení i tady v okolí (mimo internet :-)).
  Za Čiku děkuje Petr Weissar, weissar@kae.zcu.cz          
  Hledá se nový domov
  pro asi !!! dvacetiletou kočku, která žije na jednom brněnském sídlišti a hrozí jí utracení. Informace na tel.čísle: 547 212 303 po-pá 8:00 - 14:00 nebo E-MAIL: helaza@msn.com
  Sv. František
  O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

   

   
      Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
  Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
    Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci