Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  PSI: Kterak se Ferda naučil v buši sprchovat (George Švehla)
 
20.8.
Čistokrevné kočky v útulku - pro umístění (Zuzana S.Fenclová)
14.8.
Kočička Smoky - že by Korat ? (Marie Crossette)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

Čistokrevné kočky v útulku - pro umístění

Odjakživa jsou součástí problematiky opuštěných koček a obyvateli útulků také kočky, které někdo namnožil úmyslně - ať už byl jeho cílem zisk z prodeje , nebo ctižádost předvést je na výstavách, ať už s sebou do útulku dostali průkaz původu (PP), nebo ne, dopadly úplně stejně, jako každá jiná kočka s nezodpovědným majitelem.

Čistokrevné kočky někdy přinesou přímo chovatelé, kterým už se o kočky nevyplatí pečovat, ale většinou ti, kdo si je od nich koupili. V některých případech se nám podaří chovatele dopátrat - ale za skoro 13 let, co v ochraně zvířat pracuji, žádný se nepřišel na zvíře podívat, natož aby se ho ujal sám, nebo mu alespoň uhradil pobyt v útulku.
Nebudu se věnovat čistokrevným kočičkám, které už útulkem prošly, protože to by byl příběh na mnoho stran, dokonce ani čistokrevným kočkám z minulého měsíce, zaměřím se jen na ty z minulého týdne.

Rudolf (14 kB) Rudolf je modrý peršan s kresbou - 2-3 letý kocourek, velmi milý a přítulný. Zavolali nám, že se toulá ve Stodůlkách a má svrab. Kocourek ale nic takového neměl - jak je vidět z obrázku, měl jen velikou ránu na tvářičce, ze které mu tekl hnis a která hrozně zapáchala. Čekala ho narkóza, rozříznutí rány, vyčištění a sešití, oholení a kastrace.

Rudolf má moc rád lidi, a tak všechna příkoří, kterým je i "límec", velmi trpělivě snáší. Pro kocourka sháníme nejen nového majitele (to především), ale také finanční prostředky na úhradu pobytu v nemocnici, kde je Rudolf dosud. Velmi bychom uvítali, kdyby se někdo mohl kocourka alespoň dočasně ujmout, než mu naroste nová srst a bude tím o něco víc atraktivní pro nové majitele.

Jim (10 kB) Dalšími "aktuálními" kočkami jsou Jim a Feebee (možná, je to Phoebe, nicméně její majitelka nám její jméno napsala takto). Kočičky si koupila od chovatelky za 8000 Kč a 5000 Kč (chovatelé jsou mylně přesvědčeni, že když si zvíře někdo koupí za mnoho tisíc, nezbaví se ho jen tak). Do útulku přišla s historkou, že je dostala a majitel odjel do ciziny...
Kontaktovali jsme chovatelku - ta nám potvrdila, že kočky prodávala slečně, že k nim má PP (které nám ovšem nedá, přesto, že jsou obě kočky kastrované).
Jim je balinéska seal point (pro laiky siamka s trošičku delší srstí), podle chovatelky jediný v republice...
Feebee nebo Phoebe (8 kB)
Feebee je čokoládově želvovinová orientálka. Chovatelka není ochotná vzít si kočky zpátky, přesto, že to není ani rok, co je prodala.
Takže Jim a Feebee hledají nový domov. Jsou očkovaní, kastrovaní, pokud k nim bude nový majitel chtít PP, předá mu ho chovatelka.

Dlouhodobě se snažíme, aby alespoň finanční břemeno péče o "chovatelské" kočky převzal Svaz chovatelů koček, ale nemá to žádný výsledek. Naším cílem je péče o zraněné a týrané kočky a na uhrazení nákladu s touto činností také sháníme finanční prostředky. Proto bychom byli rádi, kdyby pobyt za Jima a Phoebe v útulku uhradil nový majitel a nemuseli jsme na něj použít peníze, které nutně potřebujeme jinde - třeba na záchranu Rudolfa.

Pokud máte o Jima a Feebee zájem, kontaktujte Petru Ondráčkovou ze Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi na emailu petra_o@volny.cz nebo na telefonu.
Pokud chcete přispět na léčbu Rudolfa, která jenom doposud stála 1500 Kč (operace, infuze, následný pobyt ve veterinární nemocnici...), můžete poslat finanční příspěvek na bankovní účet Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi - číslo účtu je 511713310257/0100 (Komerční banka), variabilní symbol pro pomoc Rudolfovi je 8888. Příspěvky Sdružení si lze odečíst s daňového základu.
Za jakoukoliv pomoc Rudolfovi předem děkujeme.

Zuzana S.Fenclová          

 
 
 


Paní Šmídová
navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v minulém roce (2002). Letos první příspěvek (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v loňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Letos zatím poslala povídání jen paní Klára a jmenoval se Kočičí chutě (a nechutě).

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování (a letos první) týkající se vážení a měření najdete hned 17.července 2003, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Koťata k umístění do dobrých rukou (9 kB)
Nový domov u laskavých lidí hledá 22 kočiček,
o které se stará paní Blažková z Jirkova na chomutovsku. Kočičky, mezi nimiž je i mohutný "sibiřák", perská činčila a krásná dvouměsíční koťátka, jsou vakcinované, kastrované, zvyklé na domácí prostředí. Telefon na paní Blažkovou je 732 201 686, ale pozor, zlobí ji baterka, takže domluva může být složitější. Paní Blažková ocení i materiální, případně finanční pomoc.
V Praze 6 na Hanspaulce se zběhla kočka
Stalo se to 21.7.2003. Je jí 8 let, váží kolem 3 kg. Je celá černá s malým bílým slintáčkem pod krkem, má hodně huňatý ocásek i celou srst. Je to kočka domácí, kteřá nechodí ven, takže nezná okolí a proto asi netrefí domů. Jmenuje se Jácinka, když chce tak na to i slyší. Má ráda olivy bez pecky, kukuřici a protože ostře sleduje televizní reklamy, tak taky Whiskas - ostatní kočičí krmivo pořádá s despektem, ale kyž je hlad... Kontaktní telefon 604 312 812. Děkuji!
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci