Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  PTÁCI: Zahradní lenošení (Marie Crossette)
 
21.8.
Stránky Dumky oslavily 5 let - hledá se 300 000 čtenář/ka (Ferda)
20.8.
Čistokrevné kočky v útulku - pro umístění (Zuzana S.Fenclová)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

Stránky Dumky oslavily 5 let
(Hledá se 300 000 čtenář/ka)

Dumka 'visí' na šplhadle (12 kB) Tohle povídání jsem plánoval už na úterý, ale přípravy na dovolenou se nějak zvrkly, takže jsem v sobě nenašel sílu, abych něco do Dumky napsal... Nakonec se ukázalo, že to bylo dobře, protože... No to až dál.

Proč jsem chtěl psát - no protože stránky Dumky v pondělí 18.8.2003 oslavili 5 let od svého vzniku, tedy od kdy poměrně pravidelně vycházejí!!! Ostatně podívejte se na první číslo Dumčích stránek v archivu - to platí pro ty později připojené k Internetu :-).
Dostal jsem k němu moc pěkný MAIL od paní Crossette (toho dne už druhý):
  Ferdo, jako vždycky na něco "veledůležitého" ve svých mailech zapomenu :-) a přesně to se stalo teď. Chtěla jsem Vám v tom předešlém mailu hned ze začátku pogratulovat k pátému výročí vydávání Dumky, tak to honem dělám ještě dodatečně. Kdy já bych si před pěti lety pomyslela, že tyhle stránky budou vycházet, jak ráda je budu číst a už vůbec ne to, že do nich sama budu přispívat !!!
  Takže to už máte hned trojnásobnou radost kterou Vaše Dumka způsobila jedné osobě daleko za mořem. Proto Vám přeji (a sobecky tedy i sobě!!), aby Vás její vydávání ještě nějaký čas bavilo, časově jste to zvládal a všichni dosavadní čtenáři a přispěvatelé Vás zůstávali věrní.
  Srdečně gratuluji
  Marička          
Ten MAIL mne moc potěšil - jako i další které jsem dostal a asi po tomhle povídání i dostanu :-). Je to důvod, proč v noci sedám doma k počítači a věnuju se 3 krát do týdne svému koníčku (jak to chápe celá moje rodina) - výrobou Dumčích stránek a PET.
Dumka schovaná na židli pod stolem (12 kB)
Mám radost, že se stále objevují noví čtenáři (soudě podle počítadla) a hlavně noví přispivatelé, kterí jsou občas překvapeni, že je na Internetu (nyní už 5 let) kočičí deník :-), a kteří si ve dny, kdy Dumčí stránky nevychází, systematicky čtou povídání z Dumčího archivu.
Dalším důvodem k radosti je i to, že těsně po výročí si kočičí stránky přečetl třísettisící čtenář (číslem: 300.000). Jak můžete vidět, kroutí iDumka už čtvrtou tisícovku...
Potěšil mě k tomu MAIL od paní Milatové, který jsem dostal v pondělí odpoledne:
  Mrzí mě, že se nestanu 300 tisícím návštěvníkem (o pouhých 90 přihlášených), ale alespoň se pochlubím novým zrzavým přírůstkem kocouřího pohlaví do naší domácnosti odchyceným při bezprizorním bloudění po sídlišti. Jen co budou fotky, pošlu i s povídáním.
  Jinak - zavidím a blahopřeji předem 300 000 návštěvníkovi DUMKY.
  Srdečně zdraví a venkovním kočkám dlouhé teplo přeje
  Dagmar Milatová          
No, já jsem typoval, že se vítězem stane paní Žaludová :-) - jako zatím jediný statísícový návštěvník - povedlo se jí to jak u 100 000, tak u 200 000 (povídání o druhém stotisíci v Dumce nevyšlo). Pořád na ní ale čeká výhra v podobě návštěvy u nás a možnosti si pohladit živou Dumku, či se jí alespoň nechat pokousat :-).
Dumka leží opřená o opěrado křesla (20 kB)
V tomto ohledu mne čekalo překvapení, protože se vítězem nestala... Vítězem se stal někdo, kdo o svém vítězství asi vůbec nevěděl a neví... Proto tohle povídání slouží jako výzva, ať se 300 000 čtenář/ka Dumce přihlásí a vyzvedne si výhru - tentokrát to bude navíc (k možnosti si ji pohladit a nechat se pokousat) bíle tričko s obrázkem Dumky (obrázek Dumky klidně dle vlastního výběru ze spousty fotek, které jsem poslední čtvrtrok udělal).
Co tedy vím o 300 000 čtenáři Dumky? Vím o něm následující:
  Vase pocitadlo DumkaCount dosahlo stavu: 300000.
  Stalo se tak dne 19.08.03 v 06:45:51
  Tento pristup prisel z pocitace mail.skodanet.cz (194.213.45.1)
Z toho plyne milý Watsone :-), že 300 000 čtenář/ka pracuje ve firmě Škoda Praha a Dumku si otevřel/přečetl v úterý 19.srpna 2003 okolo 6:45. Myslím, že to je údaj, který pro jeho/její nalezení úplně stačí.
Dumka leží Barunce v posteli (15 kB)
Vyzývám tedy všechny, kdo čtou Dumku ve výše zmíněné firmě, ať se zamyslí, kdy jí v úterý četli a kdo se přihlásí z výše uvedené adresy, bude vítězným 300 000 čtenářem :-).
Doufám jen, že kvůli tomu nebudete žádat ve Škodě Praha o zaměstnání :-))) a že vítězná čtenář/ka bude jeden/jedna - ostatně všichni máte možnost za méně než rok se stát 400 000 čtenářem Dumky :-).
O případné vítězovi/vítězce Vás budu po dovolené informovat.

No a jako dárek k dvojnásobnému výročí mám pro Vás kočičku, kterou mi poslala paní Crossette - tedy pokud máte v počítači (v prohlížeči Internetu) příslušný PlugIn. Stačí je kliknout na tento odkaz a prohlížeč si kočičku sám otevře v novém okně.
Dumka zívá na Sašenčině nové autosedačce (15 kB)

Napsala mi k té kočičce:
  Dneska jsem tohle dostala od známých a je to moc pěkné, třeba se Vám to zase někdy bude hodit jako "dárek" čtenářům. Když tu kočičku "polechtáte" myší na bříšku, bude příst, když jí pohladíte na hlavičce zamňouká. A když budete myší kolem ní kroužit, bude točit hlavičkou, mrskat ocasem a taky se po myši natáhne packou.
Přejí Vám, čtenářům, aby Vám kočička v prohlížeči fungovala a těšíme se po dovolené na odhalení třítisícího čtenáře či čtenářky Dumky.
Děkujeme všem, kteří Dumku jenom čtou, a hlavně těm, kteří za těch pět let do Dumky přispěli či přispívají svými příběhy. Těšíme se Vaše další povídání i fotky o Vašich kočkách, kocourech i koťatech.

Ferda & Dumka          

 
 
 


Paní Šmídová
navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v minulém roce (2002). Letos první příspěvek (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v loňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Letos zatím poslala povídání jen paní Klára a jmenoval se Kočičí chutě (a nechutě).

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování (a letos první) týkající se vážení a měření najdete hned 17.července 2003, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Koťata k umístění do dobrých rukou (9 kB)
Nový domov u laskavých lidí hledá 22 kočiček,
o které se stará paní Blažková z Jirkova na chomutovsku. Kočičky, mezi nimiž je i mohutný "sibiřák", perská činčila a krásná dvouměsíční koťátka, jsou vakcinované, kastrované, zvyklé na domácí prostředí. Telefon na paní Blažkovou je 732 201 686, ale pozor, zlobí ji baterka, takže domluva může být složitější. Paní Blažková ocení i materiální, případně finanční pomoc.
V Praze 6 na Hanspaulce se zběhla kočka
Stalo se to 21.7.2003. Je jí 8 let, váží kolem 3 kg. Je celá černá s malým bílým slintáčkem pod krkem, má hodně huňatý ocásek i celou srst. Je to kočka domácí, kteřá nechodí ven, takže nezná okolí a proto asi netrefí domů. Jmenuje se Jácinka, když chce tak na to i slyší. Má ráda olivy bez pecky, kukuřici a protože ostře sleduje televizní reklamy, tak taky Whiskas - ostatní kočičí krmivo pořádá s despektem, ale kyž je hlad... Kontaktní telefon 604 312 812. Děkuji!
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci