Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  PSI: Dálkové ovládání (Pavel Steiner)
 
17.9.
Reklama i pro kočku aneb proč kočky čurají do postele (kočka Anonymní)
16.9.
Moje kočičky a kocourci - Macíček II. (Dana Anftová)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

Reklama i pro kočku
aneb proč kočky čurají do postele

Tohle téma je dost delikátní, takže mi promiňte, že zůstanu v anonymitě :-/. Ale myslím, že to může být dost důležité jako materiál pro další vzdělávání pečovatelů o nás kočky. Jde v podstatě o shrnutí výsledků výzkumu mé zoufalé pečovatelky za delší období, které ji dovedlo k základnímu objevu, a to že známé reklamy typu "...takže zadeček bude pěkně v suchu" se jeví užitečné i pro kočky. No myslíte snad, že můj krásný chlupatý zadeček snese horší zacházení než stejná část těla malého dítka? To určitě ne, a je nutné, aby to pochopili i lidé.
To je moje pozadí (12 kB)

Moje pečovatelka, aby ušetřila za stelivo, mi opatřila čurací misku s děrovaným roštem. Inu, je pravda, že příslušná tekutina protéká dolů, ale něco na roštu přece ulpí, a mé krásné chlupy se od toho mohou znečistit. No a lidi taky používají toaletní papír, a čím si máme naši jemnou kůžičku osušit my?
Tak jsem přišla na to, že jsou u nás doma vhodnější místa. Taková prošívaná deka či matrace na posteli dobře saje a tudíž se k danému účelu velmi hodí. Ale má pečovatelka s tím nebyla srozuměna, prý je to její pelíšek. Inu, tak jsem ustoupila a začala používat čalouněný bok postele a koberec, který byl vedle.
No a zase bylo zle, prý je to pravý vlněný koberec a je ho pro mne škoda. Jednoho dne tedy zmizel, a tím pro mne daný prostor přestal být coby záchodek atraktivní. Aspoň do doby, než přinesla novou předložku, prý z IKEI - bílou bavlněnou s dost vysokými smyčkami a bezvadnou sací schopností. Hlavně prý levnější než výše zmíněný koberec.
To bylo něco pro mne!
Akorát nebyla vždy k dispozici, protože se asi 2x denně prala a následně sušila :-/.
Ale to už mé pečovatelce začala docházet podstata věci, což vyvrcholilo tím, že do mé oficiální čurací misky vložila přeloženou starou utěrku, kterou jsem hned ten večer s radostí použila. V noci jsem znovu použila vyměněnou starou plínku. A v domácnosti snad zavládne mír a já nebudu muset každou chvíli prchat do ústraní za gaučem kvůli tomu, že na mě má pečovatelka syčí kvůli znesvěcenému koberci či posteli.
Ta se druhý den se vypravila opět do IKEI, aby mi tam koupila malé froté ručníčky (10 ks za 150 Kč) coby mé plínky. Další dny jsem je otestovala a shledala vyhovující (pokud se samozřejmě pravidelně po použití mění). Takže kočičí zadeček bude pěkně v suchu.

kočka Anonymní          To je moje packa k podpisu (2 kB)

 
 
 


Paní Šmídová
navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v minulém roce (2002). Letos první příspěvek (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v loňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Letos zatím poslala povídání jen paní Klára a jmenoval se Kočičí chutě (a nechutě).

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování (a letos první) týkající se vážení a měření najdete hned 17.července 2003, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Koťata k umístění do dobrých rukou (9 kB)
Nový domov u laskavých lidí hledá 22 kočiček,
o které se stará paní Blažková z Jirkova na chomutovsku. Kočičky, mezi nimiž je i mohutný "sibiřák", perská činčila a krásná dvouměsíční koťátka, jsou vakcinované, kastrované, zvyklé na domácí prostředí. Telefon na paní Blažkovou je 732 201 686, ale pozor, zlobí ji baterka, takže domluva může být složitější. Paní Blažková ocení i materiální, případně finanční pomoc.
V Praze 6 na Hanspaulce se zběhla kočka
Stalo se to 21.7.2003. Je jí 8 let, váží kolem 3 kg. Je celá černá s malým bílým slintáčkem pod krkem, má hodně huňatý ocásek i celou srst. Je to kočka domácí, kteřá nechodí ven, takže nezná okolí a proto asi netrefí domů. Jmenuje se Jácinka, když chce tak na to i slyší. Má ráda olivy bez pecky, kukuřici a protože ostře sleduje televizní reklamy, tak taky Whiskas - ostatní kočičí krmivo pořádá s despektem, ale kyž je hlad... Kontaktní telefon 604 312 812. Děkuji!
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci