Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  PSI: Dálkové ovládání (Pavel Steiner)
 
18.9.
Šimonek (Katka B.) / Džekynka (Jana T.)
17.9.
Reklama i pro kočku aneb proč kočky čurají do postele (kočka Anonymní)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

Šimonek

Šimonek je pěkný kocour (14 kB) Tak jsme už vloni v listopadu oslavili Šimonkovy první narozeniny. Vloni v únoru jsem posílala pár fotek a kratké vyprávění o našem malém a plachém :-) kocourkovi.

Dnes je situace úplně jiná. Je to šelma (bez přehánění). Hrozně rád se pere a to hlavně se mnou. Asi cití, ze jsem snadnější kořist než páníček :-). Moje ruce vypadají opravdu hrozně. Z malého Šimonka nám vyrostl pěkný kus "chlapa". Váží pět kilo a je daleko větší než jeho stejně staří kamarádi.
Šimonek pozoruje z křesla (11 kB)
No a už vloni si začal značkovat svoje oblíbené části bytu (např. ovčí kůži, pantofle pro návštěvy atd.). Jednou si dokonce označil i naši kamarádku, kterou má moc rád :-)).
Vypadá to, že by měla přijít kastrace :-(. Trochu se zdráháme, protože nechceme Šimonkovi ublížit. Samozřejmě ale víme, že to bude dříve či později nutné. Taky jsem začala uvažovat o pořízení kamaráda. Bojíme se ale, jak by ve dvou zatočili s naším bytem ...už vím, co dokáže Šimonek sám :-).
Šimonek spící na křesle (7 kB)
Opět přikládám pár fotek pro dokreslení představy :-).

Katka B.          


Džekynka

Dovolte, abych se také připojila do kočičích stránek, mimochodem moc pěkných. Dumku jsem otevřela náhodou a od té doby ji pročítám každý den. Příspěvky jsou nejen krásně psané některé bohužel i smutné, ale jsou také hlavně poučné pro všechny chovatele kočiček.

Tak že, naše kočička se jmenuje Džekynka. Narodila se 17.12.1995. Je to tedy už kočičí osmiletá dáma. Pokud mohu připojit její míry ještě do tabulky vah a měr, tak měří 50 cm, ocásek 26 cm a její váha je 8 kg. Ano váží opravdu 8 kg, přesto že je to kočička.
Šimonek se protahuje a zívá na křesle (10 kB)
Je kastrovaná a křížená s britkou. Srst má stříbřitě mourovatou a je hlavně strašně rozmazlená. Chová se jako pejsek, který vás neustále doprovází na každém kroku :-). Bydlíme v Plzni v paneláku v 6. patře. Ven vůbec nechodí.
Pořídili jsme jí dokonce vodítko, aby chodila na vodítku, ale protože jednou viděla na chodníku chlupatou housenku a dostala z toho šok :-/, tak jsme do tohoto úmyslu upustili. Takže je to opravdu kočka domácí.
K jídlu dostává Friskis v konzervě i granulky. Má je moc ráda. Potom dostává kočičí vitaminy, kuřecí řízečky (syrové), někdy dostává i syrové hovězí, ale jenom kousek.
Nyní přišla na chuť i Whiskasu v pytlíčcích. Mystičky musí být stále plné, protože když ne tak si sedne před své prostírání a je schopná tam sedět do té doby, dokud se tam něco neobjeví :-).
Šimonek - potrét v trávě (14 kB)
Jinak je to hrozně hodná kočička. No prostě takové naše zlatíčko. Nejraději má, když večer usednu u televize a ona si může vyskočit na klín. Jenomže dlouho to nevydržím :-), protože 8 kg je za chvilku pěkně těžkých...
Vždycky nás přivítá, přijde naproti ke dveřím a hezky pozdraví. Když přijedeme v létě od moře tak jí vždy něco přivezu. Vzhledem k tomu, že jsme se začali potápět, tak jí vždy vylovím třeba z hlouby 20 m nějakou mušličku. Pak se těším, co bude dělat až jí to dáme.
Domnívám se, že ty pachy, které tyto mušle vylovené z moře obsahují musí být pro ni velmi zajímavé. Ale bohužel nic moc se neděje.
Za kamarádku má suchozemskou želvičku Jůlinku s kterou občas přebývá v její krabici se senem, protože ji dáváme na sluníčko, aby se Jůlinka mohla vyhřívat. No a tak se tam vyhřívají obě :-).

Jana T.          

Pokračování zase někdy příště :-).
 

 
 


Paní Šmídová
navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v minulém roce (2002). Letos první příspěvek (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v loňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Letos zatím poslala povídání jen paní Klára a jmenoval se Kočičí chutě (a nechutě).

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování (a letos první) týkající se vážení a měření najdete 18.září 2003, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Koťata k umístění do dobrých rukou (9 kB)
Nový domov u laskavých lidí hledá 22 kočiček,
o které se stará paní Blažková z Jirkova na chomutovsku. Kočičky, mezi nimiž je i mohutný "sibiřák", perská činčila a krásná dvouměsíční koťátka, jsou vakcinované, kastrované, zvyklé na domácí prostředí. Telefon na paní Blažkovou je 732 201 686, ale pozor, zlobí ji baterka, takže domluva může být složitější. Paní Blažková ocení i materiální, případně finanční pomoc.
V Praze 6 na Hanspaulce se zběhla kočka
Stalo se to 21.7.2003. Je jí 8 let, váží kolem 3 kg. Je celá černá s malým bílým slintáčkem pod krkem, má hodně huňatý ocásek i celou srst. Je to kočka domácí, kteřá nechodí ven, takže nezná okolí a proto asi netrefí domů. Jmenuje se Jácinka, když chce tak na to i slyší. Má ráda olivy bez pecky, kukuřici a protože ostře sleduje televizní reklamy, tak taky Whiskas - ostatní kočičí krmivo pořádá s despektem, ale kyž je hlad... Kontaktní telefon 604 312 812. Děkuji!
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci