Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  PSI: Línej pes (Pavel Steiner)
 
23.9.
Klára a Ámos (Pavla S.)
18.9.
Šimonek (Katka B.) / Džekynka (Jana T.)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

Klára a Ámos

Klárka je černá kočka, která se narodila ve sklepě u tchýně přibližně loni v srpnu. Pak se i s maminkou a sourozenci ztratila, aby se znovu objevila těsně před Mikulášem... Vlezla do bytu jedné staré paní, ale okamžitě poznala, že to byl omyl a přestěhovala se vedle ke tchýni. Tam dostala najíst, ale zůstat nemohla.

A tak se můj manžel rozhodl mi dát Mikuláše, mimochodem poprvé za 6 let našeho společného soužití :-/, a černá kočka začala žít u nás. Dostala jméno Klárka.
Zpočátku jsme měli problém se záchody, protože Klára neznala záchod a usoudila, že nejlepší to bude u syna pod postelí, ale po třech dnech pochopila, že ten kočičí je přece jenom lepší :-).
Paní doktorka na veterině ji prohlídla a řekla nám, že vypadá na tříměsíční koťátko, tak byla chudák Klára malinká. Ale už to dohnala a je z ní nádherná kočka.
Na jaře přišlo období mrouskání. Do té doby byla Klára strašný mazel, ale co se s ní dělo teď, jsme nechápali. Klára se mazlila s každým, kdo byl ochoten ji podrbat a kolik lásky věnovala našemu sušáku na prádlo...
Byli jsme rozhodnuti pro kastraci, stačilo dojednat jenom termín. Vyšlo to zrovna do období, kdy jsme rekonstruovali naši koupelnu. Kastrace proběhla v klidu, Klára se probrala, odpochodovala na záchod se vyblinkat a pak přímo do toho největšího bordelu co byl v naší koupelně. Lehla si k topení a my neměli sílu ji vyhodit.
A tak můj dvoumetrový manžel maloval naší koupelnu 1,5 x 1,5 m, já lepila díry ve stěnách a ještě jsme se museli vyhýbat kočce. Když už nebylo zbytí a my chtěli položit nové lino, musela jsem Kláru přenést do obyváku. Probrala se, postavila se k topení a vynadala mi těmi nejhoršími kočičími výrazy :-).
Klára a Ámos (14 kB)
Za pár dní už byla v pohodě a mohla zase řádit. Jenom se nám zdálo, že se nudí, když je sama doma a tak jsme se rozhodli ji pořídit kamaráda. Od známých jsme si přivezli malého kocourka. Po urputném boji jsme přehlasovali syna :-), co navrhoval jména jako Spiderman či Diabolik a kocourek dostal jméno Ámos.
Pro Kláru to byl dost velký šok a na chudáka Ámose syčela a prskala, ani se neměl kam schovat, protože všude za ním vlezla. To trvalo asi tři dny, ale nakonec se dali dohromady. Došli dokonce tak daleko, že Klára Ámose kojila! Sice nic neteklo, ale jim to nevadilo. Ještě dnes, kdy má Ámos 5 měsíců na Kláře loudí, ale ta už ho odstavuje :-).
Jenom nás mrzí, že co přišel Ámos, Klára se vžila do role důstojné kočky, co přece nebude skákat jako nějaký tajtrlík :-/. Občas se sice zapomene, ale hned se vzpamatuje, nasadí vznešený výraz a pozoruje, co zase ten malý potěp vymyslí :-).

Pavla S.          

 
 
 


Paní Šmídová
navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v minulém roce (2002). Letos první příspěvek (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v loňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Letos zatím poslala povídání jen paní Klára a jmenoval se Kočičí chutě (a nechutě).

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování (a letos první) týkající se vážení a měření najdete 18.září 2003, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Koťata k umístění do dobrých rukou (9 kB)
Nový domov u laskavých lidí hledá 22 kočiček,
o které se stará paní Blažková z Jirkova na chomutovsku. Kočičky, mezi nimiž je i mohutný "sibiřák", perská činčila a krásná dvouměsíční koťátka, jsou vakcinované, kastrované, zvyklé na domácí prostředí. Telefon na paní Blažkovou je 732 201 686, ale pozor, zlobí ji baterka, takže domluva může být složitější. Paní Blažková ocení i materiální, případně finanční pomoc.
V Praze 6 na Hanspaulce se zběhla kočka
Stalo se to 21.7.2003. Je jí 8 let, váží kolem 3 kg. Je celá černá s malým bílým slintáčkem pod krkem, má hodně huňatý ocásek i celou srst. Je to kočka domácí, kteřá nechodí ven, takže nezná okolí a proto asi netrefí domů. Jmenuje se Jácinka, když chce tak na to i slyší. Má ráda olivy bez pecky, kukuřici a protože ostře sleduje televizní reklamy, tak taky Whiskas - ostatní kočičí krmivo pořádá s despektem, ale kyž je hlad... Kontaktní telefon 604 312 812. Děkuji!
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci