Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  KLOKANI: Klokan zachránce (George Švehla)
 
24.9.
Sandra a Alex hledají domov (Alice Oppová) / Kocour po přestěhování - prosba o radu (Helena)
23.9.
Klára a Ámos (Pavla S.) / (Helena)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

Sandra a Alex hledají domov

Alex (15 kB) Naléhavě hledáme domov pro nesmírně přítulnou cca dvouletou želvovinovou kočičku Sandru a její koťátko, mazlivého mouráčka Alexe.

Oba pocházejí z kolonie opuštěných koček žijících v zahradě Lázeňského sanatoria v Hodoníně. O kastraci a vakcinaci této kočičí kolonie se postaraly členky naší společnosti (První společnost za práva koček), zajistily jim vyteplené boudičky, denní přikrmování i pravidelné odčervování, kočinám se žilo pěkně, pacientky těšilo jim nosit dobrůtky a radovat se z jejich společnosti.
Tento idylický stav však netrval dlouho. V létě došlo ke změně šéfa zařízení, který nařídil okamžitou asanaci. V Hodoníně sice vznikl útulek s kapacitou max. pro 20 koček, který je připojen k útulku pro psy a oba jsou součástí hodonínské ZOO. Ale kapacita kočičího útulku je nedostatečná, takže naše členky musely všechny kočky znovu odchytit a přemístit do jiné lokality.
Při tom zjistily, že želvovinová kočička a její kotě jsou nesmírně přítulné a vděčné za každé pohlazení, neměly to srdce je vypustit ven, vzaly je tedy domů a inzerovaly v místním tisku.
Obě bydlí v malých bytech s rodiči, jsou v invalidním důchodu a mají vlastní kočky. Rodiče si už žádné další kočky nepřejí a v Hodoníně není o kočky zájem. Obrátily se tedy na nás s prosbou o nabídku těchto mazlíků zájemcům z Prahy a okolí.
Želvovinová, cca dvouletá kočička Sandra má krásnou hustou srst s výrazným vybarvením, tmavým nosánkem, rezavou náprsenkou a zelenozlaté oči, je nesmírně přítulná, společenská a vděčná, začne blaženě příst při každém pohledu a promluvení, je úzkostlivě čistotná, inteligentní a vnímavá, vykastrovaná vakcinovaná, odčervená a odblešená. Touží pro domově u hodných lidí, v bytě či domku se zahradou.
Sandra (9 kB)
Její koťátko, mourovaný cca tříměsíční kocourek Alex je hravý a přítulný mazlíček s bělostnou bradičkou, bílými vousky a typickým M na čelíčku. Je nesmírně čistotný, společenský, vakcinovaný, odblešený a odčervený. Miluje lidskou společnost, mazlení, hraní a skotačení, rozdává radost a stále se směje. Hledá domov, kde by ho měli rádi.
Oba tito mazlíčci, Sandřička a Alex, naléhavě potřebují láskyplný domov. PROSÍM POMOZTE, vezměte si je, nedopusťte, aby museli skončit zase na ulici.
Po dohodě o termínu převzetí, jsme schopné zařídit jejich převoz do Černošic (Prahy).
Kontakt: Maja Brázdilová, Hodonín, tel.: 518 321 734 mobil: 604 572 610 nebo: První společnost za práva koček Černošice tel.: 257 923 106 mobil: 737 601 008, email: prava.kocek@atlas.cz

Alice Oppová          


Kocour po přestěhování
(prosba o radu)
Mám pětiletého kocoura, dva roky jsem s ním žila v bytě, pak tři roky v rodinném domku, kde se výborně adaptoval na volný život, lovil myši, ptáky, motýly, toulal se po nocích. Teď jsem se s ním bohužel byla donucená opět přestěhovat zpět do bytu.
Zatím to snáší statečně, žere, není apatický, po pár dnech si začal i hrát s plyšovou myškou, ale je mi ho samozřejmě moc líto, že ztratil volnost a svobodu pohybu po venku. Než se mi podaří opět bydlet někde se zahradou, nevím, co je pro něj lepší - vodit ho aspoň na chvilku ven, do parku, do přírody, na takových těch kočičích kšírách, nebo ho radši nechat v bytě?
Kšíry snáší dobře, neprotestuje a zdá se, že je ani nevnímá, v tom není problém. Kšíry se mi totiž zdají vhodné pro psa, který se jde proběhnout a pak jde zase domů, ale kočka se svou potřebou volnosti a svého teritoria mi k tomu nesedí.
Máte někdo podobnou zkušenost či radu, co je pro něj v této situaci lepší?
Budu velmi vděčná, jestliže mi pomůžete. Rady prosím posílejte Dumce.

Helena          

 
 
 


Paní Šmídová
navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v minulém roce (2002). Letos první příspěvek (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v loňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Letos zatím poslala povídání jen paní Klára a jmenoval se Kočičí chutě (a nechutě).

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování (a letos první) týkající se vážení a měření najdete 18.září 2003, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Koťata k umístění do dobrých rukou (9 kB)
Nový domov u laskavých lidí hledá 22 kočiček,
o které se stará paní Blažková z Jirkova na chomutovsku. Kočičky, mezi nimiž je i mohutný "sibiřák", perská činčila a krásná dvouměsíční koťátka, jsou vakcinované, kastrované, zvyklé na domácí prostředí. Telefon na paní Blažkovou je 732 201 686, ale pozor, zlobí ji baterka, takže domluva může být složitější. Paní Blažková ocení i materiální, případně finanční pomoc.
V Praze 6 na Hanspaulce se zběhla kočka
Stalo se to 21.7.2003. Je jí 8 let, váží kolem 3 kg. Je celá černá s malým bílým slintáčkem pod krkem, má hodně huňatý ocásek i celou srst. Je to kočka domácí, kteřá nechodí ven, takže nezná okolí a proto asi netrefí domů. Jmenuje se Jácinka, když chce tak na to i slyší. Má ráda olivy bez pecky, kukuřici a protože ostře sleduje televizní reklamy, tak taky Whiskas - ostatní kočičí krmivo pořádá s despektem, ale kyž je hlad... Kontaktní telefon 604 312 812. Děkuji!
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci