Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  KLOKANI: Klokan zachránce (George Švehla)
 
25.9.
Překvapení ve skleníku (Pavel Steiner)
24.9.
Sandra a Alex hledají domov (Alice Oppová) / Kocour po přestěhování - prosba o radu (Helena)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

Překvapení ve skleníku

Naše kočka Sally se stejně jako většina koček a důchodců ráda vyhřívá na sluníčku. Pokud je venku chladnější počasí, tak bych to vcelku chápal.

Ovšem to, co Sally předváděla v letošním tropickém počasí, to už bylo mimo mé chápání. Tuhle sobotu počátkem srpna jsem dopoledne cosi kutil v dílně. To se ještě jakž takž dalo něco dělat, po obědě už byl jakýkoliv pohyb venku nemyslitelný.
Kolem poledne mě Jana požádala, abych přinesl ze skleníku pár rajčat. Nechávali jsme teď skleník stále otevřený, i tak tady bylo příšerné vedro. Sotva jsem vstoupil dovnitř, okamžitě jsem se celý zpotil.
Rychle jsem otrhal zralá rajčata a chtěl z té výhně odejít, když jsem zahlédl pod jedním keříčkem něco chlupatého. Ležela tam naše Sally, tak nějak divně rozvalená na zádech. Co tady ta kočka dělá? Vždyť v tomhle vedru tady přece delší dobu nemůže přežít žádný živý tvor!!!
Sally na zíďce (12 kB)
Promluvil jsem na ni, kočka se nehýbala. Snad už to nemá za sebou? Opatrně a s obavami jsem na ni sáhnul. Mourovaté tělíčko se pohnulo, Sally natáhla přední tlapky, otevřela jedno oko a dotčeně mňoukla. "Proč mě budíš, vždyť tady se tak krásně spí!"
S ulehčením jsem ji za odměnu podrbal na bříšku :-). Sally si to vychutnala, pak vstala a protáhla se. Vyšel jsem ze skleníku a nesl rajčata domů.
Sally šla se mnou a cosi mi v kočičí řeči povídala :-/. Došli jsme až do kuchyně, já dal misku s rajčaty na linku, Sally se otřela o ledničku a pak se postavila ke své prázdné misce.
Podívala se na mě a dlouze mňoukla. "Když už jsi mě vzbudil, tak mi taky dej masíčko do misky!" Neprodleně jsem ji obsloužil a Sally se spokojeně pustila do žrádla.
Tedy řeknu vám, kdybych nebyl tím, čím jsem, chtěl bych být v naší rodině kočkou nebo psem :-).
Ti mají život!

Pavel Steiner          

Další povídání o Matějovi, Pifovi a kočce Sally najdete na stránkách Pavla Steinera.
 

 
 

Přijďte v neděli 19. října od 10 do 17 hodin do KC Zahrada v Praze 4
(od metra Chodov vás povedou šipky) na

16. Umisťovací výstavu koček z útulku

O Vaši pozornost se bude ucházet několik desítek opuštěných koťátek i dospělých koček z Kočičího Azylu PSOZ (Radlická 108, Praha 5). Sebemenší byt je větší, než přeplněný útulek… Prosíme, pomozte.

Vstupné na celou akci: KOČIČÍ KONZERVA

Akci pořádá Pražský spolek ochránců zvířat spolu s časopisem Naše kočky. Veškerý výnos půjde ve prospěch opuštěných a týraných koček.
Součástí 16. umisťovací výstavy bude i první ročník soutěže krásy domácích koček - MISS KOČKA. VŠE O SOUTĚŽI, VÝSTAVĚ A SPOLKU NAJDETE NA www.psoz.org.


Paní Šmídová
navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v minulém roce (2002). Letos první příspěvek (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v loňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Letos zatím poslala povídání jen paní Klára a jmenoval se Kočičí chutě (a nechutě).

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování (a letos první) týkající se vážení a měření najdete 18.září 2003, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Koťata k umístění do dobrých rukou (9 kB)
Nový domov u laskavých lidí hledá 22 kočiček,
o které se stará paní Blažková z Jirkova na chomutovsku. Kočičky, mezi nimiž je i mohutný "sibiřák", perská činčila a krásná dvouměsíční koťátka, jsou vakcinované, kastrované, zvyklé na domácí prostředí. Telefon na paní Blažkovou je 732 201 686, ale pozor, zlobí ji baterka, takže domluva může být složitější. Paní Blažková ocení i materiální, případně finanční pomoc.


Sandra a Alex hledají domov - více se dozvíte a obrázky uvidíte ve středeční Dumce.

V Praze 6 na Hanspaulce se zběhla kočka
Stalo se to 21.7.2003. Je jí 8 let, váží kolem 3 kg. Je celá černá s malým bílým slintáčkem pod krkem, má hodně huňatý ocásek i celou srst. Je to kočka domácí, kteřá nechodí ven, takže nezná okolí a proto asi netrefí domů. Jmenuje se Jácinka, když chce tak na to i slyší. Má ráda olivy bez pecky, kukuřici a protože ostře sleduje televizní reklamy, tak taky Whiskas - ostatní kočičí krmivo pořádá s despektem, ale kyž je hlad... Kontaktní telefon 604 312 812. Děkuji!
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci