Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  PTÁCI: Návrat kolibříků - část první (Marie Crossette)
 
1.10.
Zalehnuté překvapení (Pavel Steiner) / Sandra je umístěná Alex stále domov hledá (Alice Oppová)
30.9.
Pracovní den (Věra Ĺuptáková)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

Zalehnuté překvapení

Naše kočka nám letos připravuje jedno překvápko za druhým. Že si zaleze v tom největším vedru dát šlofíka do skleníku, to bych opravdu nečekal.

A teď ještě tohle...
Toho večera jsem se vrátil domů pozdě a Jana mezitím odešla s Pifem na večerní procházku. Někdy se Sally procházky také zúčastňuje, dnes však zůstala doma. Po návratu ji Jana našla ležet na betonové ploše za domem a Sally už z dálky na ni hlasitě mňoukala.
Sally spící v 'klubíčku' (10 kB)
Obvykle nás takhle vítá po návratu z procházky, tře se nám o nohy a snaží se vyžebrat porci masíčka do misky. Jenže teď zůstala ležet na zemi a skoro se nehýbala. O to hlasitěji se však dožadovala pozornosti. Jana došla k ní a pohladila ji. Kočka se trochu zavrtěla, jakoby se pokoušela zvednout, ale nevstala, jenom pořád mňoukala. Jana se k ní sklonila a začala ji prohlížet. Snad se jí něco nestalo? Aby ji tak srazilo auto! Ale žádné zranění nebylo vidět. Pak se Sally náhle líně převalila na druhý bok a záhada byla vysvětlena. Pod ní ležela malá šedivá myška, kupodivu ještě docela čilá. Hned se pokoušela někam zmizet. Sally po ní hrábla packou, přidržela ji a mňoukla. Zřejmě myšku chytila už před delší dobou, možná si s ní chvilku hrála a pak ji to omrzelo. Ovšem chtěla paničce předat kořist živou. Co teď? Držet ji celou dobu v tlamičce se jí nechtělo. A tak si Sally poradila. Přidržela si úlovek packou a pak si na něj lehla. No, posuďte sami, má to ale ta naše kočka originální nápady!

Pavel Steiner          

Další povídání o Matějovi, Pifovi a kočce Sally najdete na stránkách Pavla Steinera.

Alex (15 kB)


Sandra je umístěná
Alex stále domov hledá...

Mnohokrát děkuji Dumce za inzerci želvovinové kočičky Sandry a jejího koťátka, mouráčka Alexe z hodonínského depozita.

Jen díky Dumce se konečně začali ozývat zájemci o tato více jak měsíc nabízená zvířata... Hned druhý den po zveřejnění nabídky se ozvala zájemkyně o Alexe, které však v přijetí kotěte zabránil její manžel :-(((.
28.září, si přijeli zájemci pro Sandru, kočička se jim líbila, vyplnili předávací protokol a tak má Sandřička svůj útulný a láskyplný domov :-))).
Držte palečky Alexovi, aby se i jemu co nejdříve poštěstilo najít domov...
Kontakt: Maja Brázdilová, Hodonín, tel.: 518 321 734 mobil: 604 572 610 nebo: První společnost za práva koček Černošice tel.: 257 923 106 mobil: 737 601 008, email: prava.kocek@atlas.cz

Alice Oppová          

 
 
 


Paní Šmídová
navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v minulém roce (2002). Letos první příspěvek (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v loňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Letos zatím poslala povídání jen paní Klára a jmenoval se Kočičí chutě (a nechutě).

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování (a letos první) týkající se vážení a měření najdete 18.září 2003, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Přijďte v neděli 19. října od 10 do 17 hodin do KC Zahrada v Praze 4
(od metra Chodov vás povedou šipky) na

16. Umisťovací výstavu koček z útulku

O Vaši pozornost se bude ucházet několik desítek opuštěných koťátek i dospělých koček z Kočičího Azylu PSOZ (Radlická 108, Praha 5). Sebemenší byt je větší, než přeplněný útulek… Prosíme, pomozte.

Vstupné na celou akci: KOČIČÍ KONZERVA

Akci pořádá Pražský spolek ochránců zvířat spolu s časopisem Naše kočky. Veškerý výnos půjde ve prospěch opuštěných a týraných koček.
Součástí 16. umisťovací výstavy bude i první ročník soutěže krásy domácích koček - MISS KOČKA. VŠE O SOUTĚŽI, VÝSTAVĚ A SPOLKU NAJDETE NA www.psoz.org.

Koťata k umístění do dobrých rukou (9 kB)
Nový domov u laskavých lidí hledá 22 kočiček,
o které se stará paní Blažková z Jirkova na chomutovsku. Kočičky, mezi nimiž je i mohutný "sibiřák", perská činčila a krásná dvouměsíční koťátka, jsou vakcinované, kastrované, zvyklé na domácí prostředí. Telefon na paní Blažkovou je 732 201 686, ale pozor, zlobí ji baterka, takže domluva může být složitější. Paní Blažková ocení i materiální, případně finanční pomoc.


Sandra už nový domov našla a Alex stále domov hledá - více se dozvíte a obrázky uvidíte ve středeční Dumce.

V Praze 6 na Hanspaulce se zběhla kočka
Stalo se to 21.7.2003. Je jí 8 let, váží kolem 3 kg. Je celá černá s malým bílým slintáčkem pod krkem, má hodně huňatý ocásek i celou srst. Je to kočka domácí, kteřá nechodí ven, takže nezná okolí a proto asi netrefí domů. Jmenuje se Jácinka, když chce tak na to i slyší. Má ráda olivy bez pecky, kukuřici a protože ostře sleduje televizní reklamy, tak taky Whiskas - ostatní kočičí krmivo pořádá s despektem, ale kyž je hlad... Kontaktní telefon 604 312 812. Děkuji!
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci