Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  KUNY Kuna stěhovavá (Pavel Steiner)
 
13.11.
Letošní dovolené a naše kočky (M.Šmídová)
11.11.
Muška je umístěná (Marian Gavlák) / Šklíba umístěna (Pavla Lechnýřová) / "Miss Kočka" & 16. Umisťovací výstava koček z útulku (Blanka K.)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

Letošní dovolené a naše kočky

Wanilka - portrét (8 kB) Tak už máme po dovolené. Letos naši kocouři i kočička byli doma. Nevyužila jsem služby hotelu, jako vloni. Kočičky hlídala dcera. Dovolené jsme obě plánovaly tak, že na sebe navazovaly a tak to dobře dopadlo.

Když jsme byli na dovolené s manželem, tak dcera bydlela u nás doma a starala se o všechny naše kočky, včetně venkovních kočiček Ajdy a Aninky a v době dovolené její a jejího manžela se zase k nim přestěhoval můj muž a hlídal jejich kocoura Dinouška.
Damián pózuje pro fotografa (13 kB)
U Dinouška to trvá vždy tak dva dny než si na mého muže zase trochu zvykne. Nevidí ho tak často a navíc vždy trochu trucuje, že ho jeho milovaná panička opustila :-/. Ze začátku se mu asi i trochu stýská... Třetí den to už bývá lepší. To se prý přijde i pomazlit.
Naše kočky jsou na dceru zvyklé a tak tam není žádný problém. Naopak, ona je ještě více rozmazluje :-). Tentokrát se hodně zaměřila na malou Wanilku. Když jsem přinesla Wanilku domů, tak jsme si na ni museli nejprve zvykat. Byl to nový prvek v naší staré kočičí smečce :-).
Wanilka na výstavě v Litoměřicích (5 kB)
A také Wanilka si musela zvyknout na nás. Byla již přeci jenom dost velká. Nevím, zda byla zvyklá se chovat, ale pokaždé, když jsme ji vzali do náruče tak hlasitě protestovala. Teď už se nechá muchlovat bez problému :-).
Má i novou přezdívku, kterou pro ni vymyslela dcera. Začala jí říkat Glum, nebo Glumík. Kdo viděl druhý díl Pána prstenů, tak ví kdo to byl... A Wanilka je mu prý podobná. Je pravda, že s tím placatým čumáčkem vypadá opravdu legračně. Je to takový "milášek". Ale je hezoučká...
Nechala jsem se přemluvit od chovatelky, od které jsem Wanilku koupila a jela jsem s ní na výstavu do Litoměřic. Ne, že bych chtěla sklízet nějaké velké výstavní úspěchy, ale chtěla jsem to opět po letech vyzkoušet...
Wanilka pózuje pro fotografa (8 kB)
Dříve jsme s Damiánem také občas na výstavu chodili. Ale můj muž byl vždy proti a tak jsme na výstavě už dlouho nebyli, až nyní. A Wanilka se posuzovateli moc líbila. Těšilo mě to. Vím, že je to úplně jedno, pro mě by byla stejně ta nejlepší, ale přesto to potěší.
Měla jsem z toho trochu strach, protože Wanilka je pořád takový drobeček. Nevím jak je to možné, ale váží stále tak kolem dvou kil. A to baští snad ze všech koček nejvíce. Asi ale jiná nebude. Pro mne je to hodně nezvyklé, mám všechny své kočky spíše takové kuličky :-). Damián byl vždy hodně mohutný a Amíček také. Snad jen Amádka byla trochu drobnější, ale takový mrňous jako Wanilka přeci jen nebyla.
Teď jsou tlusťoučké i Ajdička s Aninkou. Zvláště Aninka začíná být skoro širší jak delší. Ale co je u ní hodně příjemné je to, že už je dost krotká. Mazlí se a vejde i do bytu. Zatím jen do předsíně a musím nechat otevřené dveře, aby měla připravenou únikovou cestu, ale i to je velký pokrok. Drží se i více u domu než Ajdička.
Wanilka leží na výstevě v Litoměřicích v kleci (10 kB)
Ale i Ajdička se nechá hodně hladit. Konečně mi snad odpustila, že jsem ji odchytla a nechala kastrovat.
Příští týden nás čeká služba u Pepinky. Je to také polodivoká kočička, která žije u sestry na chatě. Sestra s rodinou odjedou na dovolenou a tak budeme jezdit krmit Pepinku. Ona si prý letos v létě na ně hodně zvykla a už před nimi neutíká. Pohladit se sice ještě nenechá, ale drží se stále u nich a mazlí se alespoň s jejich botami a nohou od stolu.
S oblibou spí poblíž místa, kde odpočívají naše Amádka s Kissinkou. Jejich Fredíka bude mít doma moje matka, ale protože bydlíme v jednom domě, tak i toho občas zkontroluji :-). A tak si všech kočiček opravdu užívám.
V podstatě se vše u nás doma točí kolem nich. Ony nám oplácejí stejnou láskou. Když jsme se vrátili z dovolené, tak Damián nás přivítal s takovým šťastným výrazem, že i když nemluví, tak očima nám řekl, jak je rád, že už jsme doma :-). A my jsme byli také moc rádi, že nás doma čekali ti naši milí chlupáčci.

M.Šmídová          

 
 
 


Paní Šmídová
navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v minulém roce (2002). Letos první příspěvek (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v loňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Letos první povídání poslala paní Klára a jmenovalo se Kočičí chutě (a nechutě), zatím poslední bylo od paní Evy B..

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování (a letos první) týkající se vážení a měření najdete 18.září 2003, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Hledáme urychleně dobrou duši,
která by dočasně poskytla zaopatření rezavému kotěti. Místo jeho výskytu: Brno, Botanická ulice. Kotě je narozené na ulici. Věk tak kolem 3 měsíců. Dosavadní odchyt koťat u nich ukázal na začervení, svrab a špatnou výživu. Jiné zdravotní problémy žádné. Nedostává se místa pro rezavého prcka a tak hledáme člověka ochotného pomoci. Kotě by bylo po přeléčení, odčervení a očkování inzerováno a umístěno. Pokud zůstane v této zimě venku, nemusí přežít a i kdyby mělo to štěstí, máme zase zbytečně o jednoho bezdomovce v Brně vic.
Můj tel.č. 603 504 660, Elen Maňasová      
Daruji z důvodů zjištěné alergie
na kočičí srst devítiletého, kastrovaného, perského, bytového kocoura, který nikdy nepobíhal venku a je naučený chodit na kočičí záchod. Má rád klid, dětem neublíží, ale nemá rád jejich "tahání" a nesmí se koupat, to mu nedělá dobře. Myslím si, že by mu bylo dobře u někoho, kdo ho přijme za součást svého života, kdo se třeba nerad vrací do prázdného bytu, komu bývá občas smutno.
Marie Heřmánková, 602 954 210      
V Praze 6 na Hanspaulce se zběhla kočka
Stalo se to 21.7.2003. Je jí 8 let, váží kolem 3 kg. Je celá černá s malým bílým slintáčkem pod krkem, má hodně huňatý ocásek i celou srst. Je to kočka domácí, kteřá nechodí ven, takže nezná okolí a proto asi netrefí domů. Jmenuje se Jácinka, když chce tak na to i slyší. Má ráda olivy bez pecky, kukuřici a protože ostře sleduje televizní reklamy, tak taky Whiskas - ostatní kočičí krmivo pořádá s despektem, ale kyž je hlad... Kontaktní telefon 604 312 812. Děkuji!
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci