Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  JEŽCI Přezimování malých ježků (Ferda)
 
19.11.
Damián a hudba (Alena Večeřová)
18.11.
Za Čárlínkem (Jana Šnebergrová) / Gimmi a FeeBee mají domov
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

Damián a hudba

Damián zkoumá kamínky v misce (7 kB) Abyste pochopili, o čem chci psát, musím krátce popsat naší domácnost: jsme v ní tři, já, můj přítel Láďa, který má doma malé hudební studio, a kocour Damián, nalezený loni v zimě na ulici. Damián a Láďa jsou velcí kamarádi, spojenci ale také soupeři. Láďa vydrží od Damiána celkem hodně, ale jedno snáší hodně špatně: když se Damián vplíží do studia - má tam totiž pěkné nové modré kanapíčko, na kterém sedávají hosté, a to kanapíčko Damísek moc rád rozdrbává :-/.
Damián odpočívá (8 kB)
Damián nechce nic vidět - chce spát (10 kB)
Damián ve střehu na kanapíčku (10 kB)

Takže vedou stálý souboj, Damián často celé hodiny sedí přede dveřmi a jak Láďa pootevře, vrazí dovnitř ke kanapíčku, Láďa běží za ním... Je to celkem vzato hodně hezká podívaná :-). Damián se někdy schová za kanape a Láďa začne přestavovat nábytek za stálého vyhrožování různými represemi :-))), ale z toho si Damísek nic nedělá, protože ví, že má navrch. A pak si trochu drbne a s ocáskem vztyčeným a pobaveným pohledem odkráčí středem pryč, zatímco Láďa stírá pot a snaží se vrátit nábytek na své místo :-).
Láďa je taky trochu hudebník, zejména miluje hru na kytaru. Rád sedává celé hodiny s kytarou, hraje si pro radost různé směsi trampských, folkových a lidových písniček a mě se to líbí, je to takové romantické a hezky se při jeho hraní usíná.
A minulý měsíc jsme si najednou všimli toho, že jakmile vezme do ruky kytaru a hrábne do strun, Damián prchá! Láďu by asi za normálních okolností mrzelo, protože by byl rád obdivován i od kocoura, ale napadlo ho využít hraní jako zbraň v souboji o kanape, takže teď vede :-).
A Damián najednou po několika hudebních výstupech ztratil o kanape zájem :-/. Ale před studiem sedává dál, buďto otužuje sluch a nebo nám chce dát najevo, že to ještě není konec a že jeho hned tak něco nerozhází... A že jednou zvládne i tu Rosu na kolejích :-)).

Alena Večeřová          

Damián u Láďi na klíně (14 kB) P.S.: Mimochodem, my jsme Dumku poslouchat živou kytaru nenaučili - když ji já nebo Beruška vezmeme do ruky Dumka svěsí ocas, uši a prchá - ještě se po nás dívá, jestli to s tím "hlukem" myslíme vážně :-/. Kytara z CDčka jí moc nevadí, takže otázkou je, čím to je :-))). Ferda
P.P.S.: To jste popsal úplně přesně, Damísek taky kouká, jestli to Láďa myslí vážně - a přitom už preventivně prchá... Posílám pár fotek, asi až moc, ale nemohla jsem mezi nimi vybrat. Na jedné je s Damiánem i Láďa, jen abyste viděli, jak mají stejný výraz :-) - pořízeno velmi krátce poté, co jsme Damiána dostali... A.V.
 
 
 


Paní Šmídová
navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v minulém roce (2002). Letos první příspěvek (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v loňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Letos první povídání poslala paní Klára a jmenovalo se Kočičí chutě (a nechutě), zatím poslední bylo od paní Evy B..

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování (a letos první) týkající se vážení a měření najdete 18.září 2003, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

3 koťata k umístění
Nikdy mě nenapadlo, že budu Dumku žádat o pomoc ohledně koček (majitelka tří exemplářů), ale byla jsem nucena se ujmout (dalších) tří koťátek, která si prostě nemohu nechat. Proto PROSÍM prostřednictvím Dumky o pomoc při jejich UMÍSTĚNÍ k hodným lidem. Jedná se o mourky a mourinku, odčervené a přítulné, doposud i velmi dobře živené. Koťata jsou asi 6-7 týdnů stará. Nejlepší by byli zájemci z jižní Moravy (okresy Hodonín a okolní)..., ale budeme rádi za každého dobře umístěného chlupáče. Kontakt: Kateřina Kalužová, mailík: katerina.kaluzova@sosstr.cz, telefon: 606 487 633. Děkuji!
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.
Hledáme urychleně dobrou duši,
která by dočasně poskytla zaopatření rezavému kotěti. Místo jeho výskytu: Brno, Botanická ulice. Kotě je narozené na ulici. Věk tak kolem 3 měsíců. Dosavadní odchyt koťat u nich ukázal na začervení, svrab a špatnou výživu. Jiné zdravotní problémy žádné. Nedostává se místa pro rezavého prcka a tak hledáme člověka ochotného pomoci. Kotě by bylo po přeléčení, odčervení a očkování inzerováno a umístěno. Pokud zůstane v této zimě venku, nemusí přežít a i kdyby mělo to štěstí, máme zase zbytečně o jednoho bezdomovce v Brně vic.
Můj tel.č. 603 504 660, Elen Maňasová      
Daruji z důvodů zjištěné alergie
na kočičí srst devítiletého, kastrovaného, perského, bytového kocoura, který nikdy nepobíhal venku a je naučený chodit na kočičí záchod. Má rád klid, dětem neublíží, ale nemá rád jejich "tahání" a nesmí se koupat, to mu nedělá dobře. Myslím si, že by mu bylo dobře u někoho, kdo ho přijme za součást svého života, kdo se třeba nerad vrací do prázdného bytu, komu bývá občas smutno.
Marie Heřmánková, 602 954 210      

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci