Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  PTÄCI: Kosí hnízdo v muškátech (Renata Žaludová)
 
25.11.
Jak potrestat pána (Vendula)
20.11.
Jak skutečně podat kočce prášek!? (Vendula) / Vánoce v útulku (Petra Ondráčková)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

Jak potrestat pána

Mourek odpočívá (21 kB)

Poslední událost, která se stala v souvislosti s naším staříkem (14ti letým kocourem), je tak pikantní, že ji Dumce a jejím čtenářům musím popsat, a navázat tak na
svoje včerejší povídání.

Náš kocourek si svým nezřízeným sexuálním životem v pozdním věku přivodil zánět močových cest. Nic nového. Ovšem tentokrát byl průběh dosti bolestivý a nepřiměřeně dlouhý, čímž se stalo, že jsme stačili našeho miláčka řádně rozmazlit svou péčí.
A pak že starého psa, pardon kocoura, novým kouskům nenaučíš :-).
Murin usíná (22 kB)
Spát s námi v naší posteli si zvykl velmi rychle. Ovšem věk a nemoc ho nutila opouštět ložnici dosti často a odcházet na toaletu, čímž mě pochopitelně rušil a budil ze spaní. (Kde je jeho dřívější kočičí pružnost a mrštnost?).
Z postele spadne jak pytel brambor, nezatahující se drápky klapou po dřevěných schodech, noční rozespalost zapřičiňuje nekoordinované pohyby a časté nárazy do dřevěného obložení chodby. Prostě celonoční rachot :-/.
Všechno jsme to trpěli po dobu nemoci, ale když se kocourek uzdravil, usoudila jsem, že není nezbytně nutné být celé noci vzhůru, zvláště proto, že já, na rozdíl od kocoura, pak nemohla celý den spát a tak jsme jednoho dne kocourka zavřeli v kuchyni a chodbě, kde původně, tedy před nemocí, nocoval...
Ráno jsem vkráčela do kuchyně velmi opatrně, protože jsem tušila, že pomsta bude sladká. Byla. Kocourek se vyčůral doprostřed kuchyňského stolu :-(((. Nikdy předtím to neudělal...
Pozvánka - Vánoce v útulku (16 kB)
Byl to prostě trest za to, že nebyl vpuštěn do ložnice :-/, ale aby toho nebylo málo, kam se hrabou pasti a nástrahy Indiana Jonese na našeho Murina :-). Další past byla v botě. Pochopitelně začala účinkovat a projevovat se až po patřičném zahřátí a tedy dost daleko od domu...
Kdo nezažil, nepochopí :-).
Stálo mě to nové boty, ponožky a čas na shánění obého.
Od té doby jsme už nikdy nenašli odvahu miláčkovi zavřít dveře do ložnice. Také si to patřičně hlídá :-). Při sebemenším náznaku večerního odchodu do postele stojí první u dveří do ložnice :-))) s výrazem: "a opovažte se mě odstrčit".
A pak že zvířata nedovedou přemýšlet :-).

Vendula          

 
 
 


Paní Šmídová
navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v minulém roce (2002). Letos první příspěvek (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v loňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Letos první povídání poslala paní Klára a jmenovalo se Kočičí chutě (a nechutě), zatím poslední bylo od paní Evy B..

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování (a letos první) týkající se vážení a měření najdete 18.září 2003, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

3 koťata k umístění
Nikdy mě nenapadlo, že budu Dumku žádat o pomoc ohledně koček (majitelka tří exemplářů), ale byla jsem nucena se ujmout (dalších) tří koťátek, která si prostě nemohu nechat. Proto PROSÍM prostřednictvím Dumky o pomoc při jejich UMÍSTĚNÍ k hodným lidem. Jedná se o mourky a mourinku, odčervené a přítulné, doposud i velmi dobře živené. Koťata jsou asi 6-7 týdnů stará. Nejlepší by byli zájemci z jižní Moravy (okresy Hodonín a okolní)..., ale budeme rádi za každého dobře umístěného chlupáče. Kontakt: Kateřina Kalužová, mailík: katerina.kaluzova@sosstr.cz, telefon: 606 487 633. Děkuji!
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.
Hledáme urychleně dobrou duši,
která by dočasně poskytla zaopatření rezavému kotěti. Místo jeho výskytu: Brno, Botanická ulice. Kotě je narozené na ulici. Věk tak kolem 3 měsíců. Dosavadní odchyt koťat u nich ukázal na začervení, svrab a špatnou výživu. Jiné zdravotní problémy žádné. Nedostává se místa pro rezavého prcka a tak hledáme člověka ochotného pomoci. Kotě by bylo po přeléčení, odčervení a očkování inzerováno a umístěno. Pokud zůstane v této zimě venku, nemusí přežít a i kdyby mělo to štěstí, máme zase zbytečně o jednoho bezdomovce v Brně vic.
Můj tel.č. 603 504 660, Elen Maňasová      
Daruji z důvodů zjištěné alergie
na kočičí srst devítiletého, kastrovaného, perského, bytového kocoura, který nikdy nepobíhal venku a je naučený chodit na kočičí záchod. Má rád klid, dětem neublíží, ale nemá rád jejich "tahání" a nesmí se koupat, to mu nedělá dobře. Myslím si, že by mu bylo dobře u někoho, kdo ho přijme za součást svého života, kdo se třeba nerad vrací do prázdného bytu, komu bývá občas smutno.
Marie Heřmánková, 602 954 210      

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci