Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  PSI & KOČKY: Kamarádi (George Švehla)
 
27.11.
Moji nadvážní a vážní plyšáci (Zdena) / Naše holky přibraly (Jitka Horváthová) / Hledá se domov pro "paní" kočku (Zuzana S.Fenclová)
26.11.
Běžný jídelníček naší Čárlinky (Renata V.)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

Moji nadvážní a vážní plyšáci

Kotě - kočička z chaty (12 kB) Také se cítím oprávněná přispět k mlsným debatám :-). Naši plyšáci (čtyřletí sourozenci - kastrovaná pí. Mínová a nekastrovaný Mr. Zrzavý) mají pravidelný přístup k jídlu.

Říjen až leden sešrotuju naprosto vše, co je mi předloženo jako jídlo. Únor - červen hubnu do plavek :-) a jsem ochoten, a zejména ochotná zemřít hlady. Vyjímku tvoří tavený sýr "Smějící se kráva", který si milostivě slíznu, když už mi ho tolik nutíte.
Kotě - kočička způsobně sedí (13 kB)
Ostatní měsíce je střídavě oblačno. Když si něco ulovím, tak jídlo doma sabotuji. Když se nezadaří, tak se nacpu.
Ještě musím prozradit specielní chutě. Paní Mínová má ráda ovocný jogurt, jahodový kompot, jakoukoli zmrzlinu a vařený květák a i jinou zeleninu. Pochopitelně jen trošku. Mr. Zrzavý je úzce specializovaný na rajská jablíčka. Tak 1/3 vždy vyloudí. Letos se mu dokonce povedla recyklace :-). Po jeho odborné péči, nám na skalce, kde velmi pečlivě zahrabává... vyrostlo rajče!
Vykvetlo a nakonec i uzrála úroda :-).

Zdena          

Kotě jde v trávě (15 kB)

Naše holky přibraly

Tak nám naše kočičky nějak přibraly, jak jsme zjistili vážením v rámci posledního očkování. Posílám tedy do tabulky nové váhy - míry Olinky i Elišky jsou stejné, pokud neberu v úvahu tu přes bříško, a ta se neuvádí :-). Olinka z původních 3 kg "narostla" na 3,7 kg a macíček Eliška ze svých 3,5 kg na úctyhodné 4,7 kg.

Přesvědčit se o tom můžete v tabulce měr a vah koček.

Jitka Horváthová          


Hledá se domov pro "paní" kočku

Máma želva z Mělníka pobývá aktuálně v domácím depozitu libereckého Mikroazylu pro kočky ve Vsi u Habartic (Frýdlantský výběžek), kam se dostala v létě 2002 z mělnického útulku, který byl po povodních doslova zavalen kočičími bezdomovci. Do depozita ve Vsi s ní přijelo ještě jejích osm kočičích dětí. Máma byla zcela apatická, odvápněná, bez zájmu o jídlo a cokoli, jen odevzdaně ležela. Její děti - zánět v očích, rýma.
Máma - želva (14 kB)

Díky excelentní péči Marušky Holečkové se dala Máma brzy dohromady a její děti našly nový domov. Nový domov u laskavých lidí našla - po vakcinaci a kastraci - také vykrmená, téměř sedmikilová Máma.
Bohužel, za necelého půl roku se do domácího depozita ve Vsi zase vrátila, protože spolubydlící v panelovém domě sepsali petice proti držení zvířat v bytech. Ačkoliv Želva nechodila ven a bydlela pouze v bytě, i to vadilo.
A tak hledá Máma želva znovu nový, stálý domov. Jak jsem už psala, je to "kus" kočky, je velmi společenská a mazlivá, ale nemusí další kočky - proto pro ni dlouhodobé umístění v domácím depozitu s dalšími osmi kočkami, které hledají nový domov, není optimální.
Máma želva bude šťastná ve funkci jediného domácího mazlíka. Je vhodná jak do bytu, kde se chová čistotně, tak do domku se zahrádkou na bezpečném místě. Dobře snáší neagresivní psy.
Pokud byste byli ochotní dát Mámě želvě nový domov, ozvěte se Marušce Holečkové do depozita ve Vsi, kde kočka aktuálně pobývá. Telefon je 728 757 934. Eventuální převoz kočky do Prahy můžeme zařídit.

Zuzana S.Fenclová          

P.S.: Fotografie (kromě poslední, na které je kočka Želva) poslal Dumce Bohumil Čapek a píše o nich: Soused na chalupě dostal od dcery kotě - kočičku. Náhodou jsem měl s sebou půjčený digital, tak jsem ji zkusil vyfotit. Kotě se fotí velice špatně, jak jistě víte, než cvakne spoušť tak se pohne :-/. Tři fotky se trochu povedly tak je posílám.
 

 
 


Paní Šmídová
navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v minulém roce (2002). Letos první příspěvek (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v loňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Letos první povídání poslala paní Klára a jmenovalo se Kočičí chutě (a nechutě), druhé bylo od paní Evy B. a zatím poslední letošní (třetí) povídání od paní Renaty - Běžný jídelníček naší Čárlinky.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování (a letos první) týkající se vážení a měření najdete 27.listopadu 2003, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Prosba o pomoc - kocour navštěvuje sousedy
Prosím zkušené čtenáře o radu. Máme trochu "problém" se sousedy. Náš roční kocour k nim rád chodí na návštěvy. Všechno co může na jejich zahradě zničit, to zničí (vyhrabává kytky, zahrabává své exkrementy). Souseda to dost štve a já se obávám toho nejhoršího :-(. Poradí mi někdo co s tím?? Existuje nějaká rada??? Prosim o ni na adresu: psovova@seznam.cz. Děkuji Petra Sovová
Daruji z důvodů zjištěné alergie
na kočičí srst devítiletého, kastrovaného, perského, bytového kocoura, který nikdy nepobíhal venku a je naučený chodit na kočičí záchod. Má rád klid, dětem neublíží, ale nemá rád jejich "tahání" a nesmí se koupat, to mu nedělá dobře. Myslím si, že by mu bylo dobře u někoho, kdo ho přijme za součást svého života, kdo se třeba nerad vrací do prázdného bytu, komu bývá občas smutno.
Marie Heřmánková, 602 954 210      
3 koťata k umístění
Nikdy mě nenapadlo, že budu Dumku žádat o pomoc ohledně koček (majitelka tří exemplářů), ale byla jsem nucena se ujmout (dalších) tří koťátek, která si prostě nemohu nechat. Proto PROSÍM prostřednictvím Dumky o pomoc při jejich UMÍSTĚNÍ k hodným lidem. Jedná se o mourky a mourinku, odčervené a přítulné, doposud i velmi dobře živené. Koťata jsou asi 6-7 týdnů stará. Nejlepší by byli zájemci z jižní Moravy (okresy Hodonín a okolní)..., ale budeme rádi za každého dobře umístěného chlupáče. Kontakt: Kateřina Kalužová, mailík: katerina.kaluzova@sosstr.cz, telefon: 606 487 633. Děkuji!
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci