Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  PSI: Kazan (Ivana Jirková)
 
4.12.
Spooky a já (Martina H.)
3.12.
Čárlínka lovcem (Renata V.)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

Spooky a já

Spooky uviděl brouka (5 kB) Uplynulo už hodně vody od té doby, kdy jsem v Dumce psala o svém padoušském perském kocourovi Cirrusovi.

Vzpomínám si, jak mi tenkrát pan Smejkal v reakci na moje čistě beletristické vyprávění napsal, že v případě, že budu své pokusy chovat zvíře opakovat, z jejich útulku nedostanu ani krysu :-/. Setkávám se s ním dost často v oboru, kde pracuji. Vždycky si na to vzpomenu a musím se smát.
Spooky pozoruje brouka (5 kB)
Je totiž sobota, právě mi zapojili bezdrátový internet a já si s notebookem na klíně čtu archiv Dumky za poslední rok.
Spooky a plyšovej brácha (6 kB)
Spooky v batohu - jdeme ven (8 kB)
Spooky - kotě (10 kB)
Rybičky můžu (6 kB)
Spooky chce myšku (8 kB)
Oprava: na klíně mi především sedí můj kocour Spooky, následován notebookem, ke kterému se přes Spookyho natahuju :-), abych mohla alespoň trochu psát.
Pozvánka - Vánoce v útulku (16 kB)
Spooky je čistokrevný černý český kocour, skoro tři roky starý, původem z Volyně. Už jeho matka Kryštofka vykazovala všechny rysy Opravdové kočky podle Terryho Pratcheta (mražené kuře shozené z linky a ohlodané na kost během cca 5 minut nepřítomnosti maijitelky, noční přepady domu z oken ve druhém patře, která jsou normálně nepřístupná a podobně). A geny nezklamaly...
Spooky - kotě s tenisákem (9 kB)
Jméno kocour dostal po agentu Mulderovi z Akt X a slyší na něj skvěle.
Je to nejúžasnější stvoření na světě. Mazlivý, mazlivější, nejmazlivější, vždy tak trochu nenajedený (pokud nejde o jídlo kočičí, ale lidské dobrůtky), hravý, provokativní, komunikativní, veselý, společenský a s ohledem na možnosti koček i poměrně poslušný. Pokud páchá něco v rozporu s dohodnutými pravidly soužití, stačí říct tím správným tónem Neee a je pokoj.
Prodělali jsme spolu půlroční martyrium kombinovaného zánětu močových cest. Spooky byl neuvěřitelně statečný. Jezdili jsme pořád k panu doktorovi, učili se polykat velmi hnusné prášky. Chtěla bych poděkovat všem dopisovatelům za skvělé tipy jak na to, které jsem v Dumčině archivu našla, protože jak byly moje triky postupně odhalovány, musela jsem být velmi vynalézavá :-).
Trávu můžu taky (14 kB)
Nechci se moc rozepisovat, raději posílám pár obrázků.
Jen ještě nesmím zapomenout na vzkaz panu Doležalovi: Spooky miluje hru na saxofon a samohrajky. Po samohrajkách během hry skáče, se saxofonem jsem se zpočátku uklízela do separace, aby kocoura nebolely uši, ale byl dotčený a zásadně kontroluje, jestli se neulejvám, přímo v místnosti, kde hraju. Jakákoliv hudba mu ani nevadí, ani ho nijak zvlášť nezajímá - výjimkou byl velký koncert punkové kapely nedaleko našeho domu, který se zájmem sledoval z balkonu :o).

Martina H.          

 
 
 


Paní Šmídová
navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v minulém roce (2002). Letos první příspěvek (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v loňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Letos první povídání poslala paní Klára a jmenovalo se Kočičí chutě (a nechutě), druhé bylo od paní Evy B. a zatím poslední letošní (třetí) povídání od paní Renaty - Běžný jídelníček naší Čárlinky.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování (a letos první) týkající se vážení a měření najdete 27.listopadu 2003, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Hledá se domov pro "paní" kočku
Nový domov u laskavých lidí našla po povodních a vykrmění, téměř sedmikilová Máma. Máma želva z Mělníka ale pobývá aktuálně v domácím depozitu libereckého Mikroazylu pro kočky ve Vsi u Habartic (Frýdlantský výběžek), protože spolubydlící v panelovém domě sepsali petice proti držení zvířat v bytech. Ačkoliv Želva nechodila ven a bydlela pouze v bytě, i to vadilo.
Celý, dříve nadějný, příběh vyšel ve čtvrtek v Dumce, včetně Máminy fotky.
Máma želva bude šťastná ve funkci jediného domácího mazlíka. Je vhodná jak do bytu, kde se chová čistotně, tak do domku se zahrádkou na bezpečném místě. Dobře snáší neagresivní psy.
Pokud byste byli ochotní dát Mámě želvě ještě jednu šanci na nový domov, ozvěte se Marušce Holečkové do depozita ve Vsi, kde kočka aktuálně pobývá. Telefon je 728 757 934. Eventuální převoz kočky do Prahy můžeme zařídit.
Zuzana S.Fenclová          
Kocourek Adam hledá nový domov
v klidné domácnosti. Vyrůstal v bytě a ven může jen na vodítku, neboť je hluchý. Je starý dva roky, kastrovaný, zdravý, očkovaný. Do nového domova dostane i výbavu. Nebyl zatím zvyklý na jiné zvíře v domácnosti, ale jistě by přivítal společníka k hrám. Dominantní a sebejistá povaha. Bude chloubou a potěšením svému majiteli (foto viz níže). Nechci, aby se kocour ocitl v mém "útulku". To by jeho povaze rozhodně neprospělo :-/. Elen Maňasová, tel. 603504660, mail: info@detekta.cz.
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

Kocour Adam (10 kB)
Prosba o pomoc - kocour navštěvuje sousedy
Prosím zkušené čtenáře o radu. Máme trochu "problém" se sousedy. Náš roční kocour k nim rád chodí na návštěvy. Všechno co může na jejich zahradě zničit, to zničí (vyhrabává kytky, zahrabává své exkrementy). Souseda to dost štve a já se obávám toho nejhoršího :-(. Poradí mi někdo co s tím?? Existuje nějaká rada??? Prosim o ni na adresu: psovova@seznam.cz. Děkuji Petra Sovová
Daruji z důvodů zjištěné alergie
na kočičí srst devítiletého, kastrovaného, perského, bytového kocoura, který nikdy nepobíhal venku a je naučený chodit na kočičí záchod. Má rád klid, dětem neublíží, ale nemá rád jejich "tahání" a nesmí se koupat, to mu nedělá dobře. Myslím si, že by mu bylo dobře u někoho, kdo ho přijme za součást svého života, kdo se třeba nerad vrací do prázdného bytu, komu bývá občas smutno.
Marie Heřmánková, 602 954 210      

 
 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci