Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  KŘEČCI: Mikeš a Cipísek (Renata Žaludová)
 
30.12.
Vánoční těšení (Renata V.) / PF 2004 (Červenkovi)
23.12.
Čárlínka a první sníh (Renata V.)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

Milé čtenářky a milí čtenáři Dumky,
toto je poslední letošní vydáni Dumky - další vyjde až příští rok - 6.1.2004. Chtěli bychom Vám poděkovat za přízeň, kterou jste Dumce projevili jako čtenáři a mnozí i jako přispivatelé, a popřát Vám (v tomto případě hlavně kočkám) klidné prožití Silvestra i novoročních ohňostrojů a do nového roku 2004 hodně zdraví, štěstí a úspěchů za pomoci PF-ka Červenků (na konci dnešní Dumky), které mi jako již tradičně před vánoci dorazilo :-).
Ferda a Dumka          

Vánoční těšení

Vánoční srdíčko (7 kB) Kočka musí před vánocemi v první řadě roznosit veškerou vánoční dekoraci na místa, která budou vánočně dekorována. Že je její vkus trošku jiný než vkus lidský, je jasné na první pohled :-). Zásadní rozdíl tkví v tom, že nám lidem se líbí vánoční ozdoby většinou vcelku, kočkám se líbí zásadně rozdělené na půlky, čtvrtky a jiné díly...
Vánoční řetěz (12 kB)

Kočky jsou nejspíš tvorové velice spořiví, protože dokáží udělat z jedné vánoční ozdobičky hned několik kusů za cenu jednoho, že? :-)
Vánoční ozdoby (13 kB)
Stejně tak kontrola krabice, ve které je ukryto všechno to vánoční šílenství. Krabice musí být podrobena zvědavému kočičímu čmuchání, protože co kdyby v ní bylo něco v nepořádku, že? Upozornění: Pokud kočku necháte pracovat, kontrola dopadne tak, že některé ozdoby, hlavně řetězy bývají rozděleny na půlky, čtvrtky a jiné díly...
Vánoční řetězy tedy musí být pečlivě očmuchány a prozkoumány a poté rozděleny na půlky, čtvrtky a jiné díly. Vánoční ozdoby pevného charakteru mají veliké štěstí, že nebudou děleny, zvláště ty nerozbitné mají dost slušnou naději na přežití, jen budou ze stromečku svěšovány a roznášeny na vhodnější místa - například doprostřed chodby nebo do postele, nejlépe tak, aby nebyly vůbec vidět. Nebo na místa maximálně frekventovaná lidskou chůzí.
V krabici s vánočními věcmi (17 kB)
Zcela jistě musí kočka udělat před vánoci kontrolu, jsou-li tam všechny její oblíbené ozdoby a zjistit, nebude-li potřeba ještě nějaké dokoupit. Nejlépe cinkací a lesklé. Když budou schopny koulení po zemi, pak to nebude mít chybu :-).
Z toho plyne, nechte kočce radost z předvánočních příprav, ale jen v případě, že vám nebude líto "upravených" ozdobných doplňků a času, protože takový snědený řetěz jistě nedělá kočičímu zdraví dobrotu, proto její počínání musíte bedlivě sledovat.
Jinak ji raději nijak nedávejte najevo, že nastávají vánoce, protože kočka se začne těšit na demolici vánočního stromečku, svěšování ozdob ze stromečku, na rochňání v papírech a mašlích po dárkách a v neposlední řadě na kapra a pak s ní už vůbec nevydržíte :-))).

Renata V.          


PF 2004 přejí čtenářkám a čtenářům Dumky Červenkovi a jejich kočky (84 kB) - větší 142 kB
P.S.: PF-ko si můžete zvětšit kliknutím na obrázek (142 kB), který se Vám zvětšený otevře do nového okna prohlížeče.
 
 
 


Paní Šmídová
navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v minulém roce (2002). Letos první příspěvek (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v loňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Letos první povídání poslala paní Klára a jmenovalo se Kočičí chutě (a nechutě), druhé bylo od paní Evy B. a zatím poslední letošní (třetí) povídání od paní Renaty - Běžný jídelníček naší Čárlinky.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování (a letos první) týkající se vážení a měření najdete 27.listopadu 2003, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Hledá se domov pro "paní" kočku
Nový domov u laskavých lidí našla po povodních a vykrmění, téměř sedmikilová Máma. Máma želva z Mělníka ale pobývá aktuálně v domácím depozitu libereckého Mikroazylu pro kočky ve Vsi u Habartic (Frýdlantský výběžek), protože spolubydlící v panelovém domě sepsali petice proti držení zvířat v bytech. Ačkoliv Želva nechodila ven a bydlela pouze v bytě, i to vadilo.
Celý, dříve nadějný, příběh vyšel ve čtvrtek v Dumce, včetně Máminy fotky.
Máma želva bude šťastná ve funkci jediného domácího mazlíka. Je vhodná jak do bytu, kde se chová čistotně, tak do domku se zahrádkou na bezpečném místě. Dobře snáší neagresivní psy.
Pokud byste byli ochotní dát Mámě želvě ještě jednu šanci na nový domov, ozvěte se Marušce Holečkové do depozita ve Vsi, kde kočka aktuálně pobývá. Telefon je 728 757 934. Eventuální převoz kočky do Prahy můžeme zařídit.
Zuzana S.Fenclová          
Kocourek Adam hledá nový domov
v klidné domácnosti. Vyrůstal v bytě a ven může jen na vodítku, neboť je hluchý. Je starý dva roky, kastrovaný, zdravý, očkovaný. Do nového domova dostane i výbavu. Nebyl zatím zvyklý na jiné zvíře v domácnosti, ale jistě by přivítal společníka k hrám. Dominantní a sebejistá povaha. Bude chloubou a potěšením svému majiteli (foto viz níže). Nechci, aby se kocour ocitl v mém "útulku". To by jeho povaze rozhodně neprospělo :-/. Elen Maňasová, tel. 603504660, mail: info@detekta.cz.
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

Kocour Adam (10 kB)
Prosba o pomoc - kocour navštěvuje sousedy
Prosím zkušené čtenáře o radu. Máme trochu "problém" se sousedy. Náš roční kocour k nim rád chodí na návštěvy. Všechno co může na jejich zahradě zničit, to zničí (vyhrabává kytky, zahrabává své exkrementy). Souseda to dost štve a já se obávám toho nejhoršího :-(. Poradí mi někdo co s tím?? Existuje nějaká rada??? Prosim o ni na adresu: psovova@seznam.cz. Děkuji Petra Sovová
Daruji z důvodů zjištěné alergie
na kočičí srst devítiletého, kastrovaného, perského, bytového kocoura, který nikdy nepobíhal venku a je naučený chodit na kočičí záchod. Má rád klid, dětem neublíží, ale nemá rád jejich "tahání" a nesmí se koupat, to mu nedělá dobře. Myslím si, že by mu bylo dobře u někoho, kdo ho přijme za součást svého života, kdo se třeba nerad vrací do prázdného bytu, komu bývá občas smutno.
Marie Heřmánková, 602 954 210      

 
 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci