Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  POČASÍ: Naším městem Enterprise se přehnalo tornádo - část druhá (Marie Crossette)
 
30.11.
Mňaaaůůů, my, kočky z Lačnova u Svitav, voláme o pomoc ! (Diblík, Klárka, Orlík, Tygřík a Wolfík)
31.10.
My nechceme být kočky z Palmovky ! (Jana Pištěková)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 a 2007


Hledání v Dumce
 

Mňaaaůůů,
my, kočky z Lačnova u Svitav,
voláme o pomoc !

Diblík (10 kB) Dovolte, abychom se představily. Jsme koťata a kočičky, které měly (a mají tu smůlu), že je nikdo nechce. No ano, našel se člověk který nás chce, ale chová se k nám krutě a má nás jen na zisk na prodej. Mnozí z našich kamarádů to už nepřežili :-(.

Našla se taková kočičí teta, která se nám spolu s jinými lidmi snaží pomoci. Spousta lidí kolem nás ví o našem trápení, ale bojí se toho zlého pána a tak někteří s námi nechtějí raději nic mít, jiní prý naši situaci „monitorují“ – fuj, takové ošklivé nečeské slovo, pomoc to prý neznamená!
Lidé, kterým jsme nebyli lhostejní, nás z tohoto otroctví vykupovali, ale tím jen podporují to, že se ve stejné nouzi octnou další kočičky. Tomu zatím nikdo nezabránil.
Klárka (14 kB) Orlík (13 kB)
Wolfík (14 kB)
Nás, koťátek vykoupených z těchto hrozných podmínek, je teď asi 30. Velká část je nás moc nemocných, a naši prozatímní lidé na nás všechna nestačí. Potřebujeme zaplatit veterináře, krmivo, stelivo, a taky vyřešit právní problémy s tím zlým člověkem, který naši situaci zavinil, aby už další koťátka nemusela trpět.
Blíží se vánoce, a jistě uvažujete koho potěšíte jakým dárkem tak, aby z něho měl radost a užitek. Dětem přinese Ježíšek spousty drahých dárků pod stromeček, které je třeba i za chvilku omrzí. Chtěli byste letos dát dárek vy Ježíškovi? On, když byl už dospělý, řekl lidem: „Co uděláte pro ty nejmenší mezi vámi, jako kdybyste udělali pro mne!
A my, chudá koťata bez domova, jsme určitě jedni z těch nejmenších. Jestli se nás, aspoň těch co už jsme zdraví, nemůžete ujmout, můžete nám všem poslat aspoň dárek k vánocům. Z toho budeme mít určitě moc velkou radost a užitek!
Dárky k vánocům nám můžete posílat na sbírku v náš prospěch na konto:
1752435001/2400, variabilní symbol 777 (e-banka)
Účet patří OS Uměním na pomoc zvířatům,
www.utulek.org, kde také najdete nabídku svitavských koťátek umístění.
Tygřík (22 kB)
A my, koťátka na fotkách, hledáme k vánocům svého člověka, který by nám na celý náš život poskytl teplý pelíšek a něco do mističky. Můžete si o nás napsat i na kocici-utulek@volny.cz. Za to bychom vám daly všechnu svou lásku, jaké jsme schopny.
Máte smutek na duši, jste sami a něco vás trápí? Naše předení prý dovede léčit lidský smutek, a to bychom moc rády dělaly!
Zdravíme vás, všechny hodné lidi, a děkujeme za dárky pod stromeček! A zvláště bychom chtěly dát všechnu svou lásku vám, kteří nám snad dáte ten nejkrásnější dárek – domov u vás doma! Měly bychom vás moc a moc rády!
A taky děkujeme kočce Penelopě - to je taková kočičí VIPka, spisovatelka a zazobaná sponzorka – má totiž jednu člověčici celou jen pro sebe! No to bychom chtěly taky, ale i bychom se o někoho podělily s jinou kočkou, která by nás snášela – a to zas prý Penelopa není, to je mňaudáma, která se o člověčici dělit nechce :-/.
Takhle se má Penelopa (16 kB)
Za všechna nešťastná koťata (snad opravdu jednou vaše) koťátka z fotek, která hledají nový domov

Diblík, Klárka, Orlík, Tygřík a Wolfík          

 
 


Paní Šmídová
navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v roce 2002. Jediný příspěvek roku 2003 (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v předloňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Loni první povídání poslala paní Klára a jmenovalo se Kočičí chutě (a nechutě), druhé bylo od paní Evy B. a poslední předloňské (třetí) povídání od paní Renaty - Běžný jídelníček naší Čárlinky. Loni k palskům i stravě koček zabrousila ve svém povídání paní Růža Vaništová.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení (měření zatím není) najdete 5.září 2007, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci