Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  POČASÍ: Naším městem Enterprise se přehnalo tornádo - část druhá (Marie Crossette)
 
11.12.
Kočičky jsou čistotné (M.Šmídová)
30.11.
Mňaaaůůů, my, kočky z Lačnova u Svitav, voláme o pomoc ! (Diblík, Klárka, Orlík, Tygřík a Wolfík)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 a 2007


Hledání v Dumce
 

Kočičky jsou čistotné

Polapená a vyděšená Aninka v mém náručí (10 kB)

Tak nám zase nastala zima. Sychravé počasí a dokonce se objevil i v Praze první sníh. To je mi vždy líto Aninky, kterou se mi dosud nepodařilo přesvědčit, aby šla k nám domu do teplíčka :-(.

Přes léto si říkám, že má vlastně krásný život. K jídlu dostává vybrané lahůdky, jít si může kam chce, patří jí celý náš dvork a jeho okolí, žije svobodným životem. Je spokojená, pouze když se na náš dvorek zatoulá nějaká cizí kočka, to se Aninka vždy moc zlobí. Ozývá se na celé okolí její rozlobený řev. Zvláště se nesnáší s jedním černým kocourem, který se před nedávnem objevil v našem okolí a trochu všechny kočky, které tady v poklidu žijí, terorizuje :-/.
Aninka přes léto přespává v některém z přístavků, které se nacházejí na našem dvorku.
Spokojená Aninka na dvorku (14 kB)
V zimě je tam ale všude zima. Dříve proto vždy v zimě spala v pelíšku, který jsem jí připravila na chodbě, hned za našimi dveřmi. Pelíšek tam je celoročně ale v létě tam nikdy nespí. Letos, i když už zima začala, tak Aninka si do pelíšku nevlezla. Zřejmě zatím chodila spát do sklepa do odložených krabic. Je tam poměrně teplo.
Bylo mi divné, proč do pelíšku nechce.
Jednou jsem jí pozorovala. přiblížila se k pelíšku, nahnula se do něho, důkladně ho očichala a pak téměř znechuceně odešla. Přemýšlela jsem proč na svůj pelíšek tak zanevřela.
Uvědomila jsem si, že k nám občas přijde za dveře i černý kocour, kterého Aninka nemá ráda. Aninka na něho vždy hrozně křičí a raději před ním uteče. Pokud ale já nebo manžel vyběhneme abychom se podívali co se Anince děje, tak má najednou hodně odvahy a kocoura žene pryč.
Aninka mi zabrala zahradní křeslo (11 kB)
Kocour se u nás asi občas přikrmí z Aninčiny misky a lehne si možná i do jejího pelíšku. Proto si do něho Aninka nechtěla zatím lehnout. Pelíšek jsem vzala, vyprala a čistý, voňavý jí ho dala na stejné místo za dveře. Aninka si do něho okamžitě vlezla a spokojeně v něm usnula.
Od té doby v něm tráví většinu času. Pokud nespí, tak pozoruje dění venku, protože jsem pelíšek umístila tak, aby mohla koukat i z okna, které je na schodišti na odpočívadle.
Aninka, kerá je v současnosti zase tlusťoučká jak kulička, asi přibrala na zimu, je spokojená a já také. Mám o ní takto lepší přehled, mohu jí snadno zkontrolovat. A zase mě Aninka přesvědčila o tom, jaká jsou kočičky čistotná zvířátka. Do špinavého pelíšku, ve kterém jí ležel cizí kocour :-), si nelehla.

M. Šmídová          

 
 


Paní Šmídová
navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v roce 2002. Jediný příspěvek roku 2003 (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v předloňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Loni první povídání poslala paní Klára a jmenovalo se Kočičí chutě (a nechutě), druhé bylo od paní Evy B. a poslední předloňské (třetí) povídání od paní Renaty - Běžný jídelníček naší Čárlinky. Loni k palskům i stravě koček zabrousila ve svém povídání paní Růža Vaništová.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení (měření zatím není) najdete 5.září 2007, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci