Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
12.1.
O "blbosti" kočky oddělovat (Vlasta)

Minule bylo:
11.1.
Vánoce s Dumkou III (Ferda)
Archiv kočičí rubriky
Kočka Dumka 1998

O "blbosti" kočky oddělovat

Červenkovic kočky (13 kB) Poznámka k poznámce K.Červenky, že je blbost kočky oddělovat - trvale snad, ale v době nepřítomnosti majitele, pokud jsou nevítané následky, nevidím nic lepšího. Kdyby náš slabší kocour neměl několikrát do roka nějaký ekzém, což považuji za následek podrápání a stresu, neměli bychom k němu takové ohledy. Vzhledem k tomu, že léčba stojí vždy plno času a peněz, bylo by jednodušší ho rovnou nechat utratit. Ale přes den všechny kočky/kocouři většinou spí a když jsme doma, tak je nějak usměrníme.

V případě Davida (14.12.) pokládám oddělování po dobu nepřítomnosti majitele taky za lepší než každodenní gruntování. Po návratu domů by měl David ovšem se snažit zjistit důvod agresivity a pracovat na jejím zmírnění. Taky třeba vybudováním různých šplhadel a skrýší z krabic, má-li je kam umístit. My máme na stolku 2 krabice s vyříznutým otvorem a na balkoně košíky a ošatky, ve kterých kočky střídavě polehávají a nelezou si tím pádem tolik na oči ani na nervy.
Mějte se fajn, kočky i lidi.

Vlasta