Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
25.6.
Dumka má 1. narozeniny (Ferda)
24.6.
Kočičí ráj (Milena Jakoubková)
Archiv kočičí rubriky
Kočka Dumka 1998
Ve zvířecí rubrice naposled vyšlo:

25.6. PÍSKOMILOVÉ
Dárek pro Dumku - úvod k nové rubrice (Ferda)
Myšák a Myška (Valerie Holubová)
K dispozici je i Zvířecí archiv

Dumka má první narozeniny

Dumka sedící zadumaně na monitoru (10 kB)

Je to tak, jak se můžete přesvědčit na rodném listě, který jsem uveřejnil při vzniku Dumčí - kočičí rubriky Dumka má právě dnes JEDEN ROK !!!

Ten necelý rok, který je Dumka s námi utekl jako voda. Paní P., od které jsme Dumku dostali měla pravdu v tom, že to bude kočka parádnice a požitkářka... Stala se s ní manekýna, která vystupuje skoro denně na Interntu na těhle Kočičích stránkách.
V čem jsme se s Beruškou (moje žena) mýlili je, že to bude kočička klidná a zadumaná - proto taky Dumka - ostatně tak jsem to vysvětloval v na samém počátku rubriky. Nechali jsme se tehdy prostě oblbnout - Dumka řádila se svým bratrem Ikarem, nebo to bylo spíše naopak. Když nám ji paní P. přinesla po obě naše návštěvy ukázat do našich náručí, odpočívala po celodenní dřině, kdy ji brácha nenechal na pokoji... Takže v některých věcech je spíš po svém otci, kterým je Čert.
Není si ale nač ztěžovat, natož reklamovat dodané kotě. Máme ji rádi, i když má ostré drápky, jak o tom pořád ještě svědčí naše ruce... Co Dumka dostane k narozeninám je tajemství, protože vy byste jí to určitě prozradili a já bych hlavně neměl v pondělí o čem psát.
Dumka jako Neviditelná kočka (13 kB)
Narozeniny stráví Dumka "na výletě" - odjíždíme vlastně už ve čtvrtek za mým otcem, který se vrací z nemocnice, kde mu operovali oko, napadené cukrovkou... a hlavě má narozeniny o den později než Dumka. Doufám, že se jim (tátovi i Dumce) bude narozeninová oslava líbit.
Abyste vy, čtenáři a případní potencionální přispivatelé nepřišli zkrátka připravil jsem pro Vás dvě překvapení. První je v podobě nové rubriky, kterou jsem z nedostatku rozumných českých slov nazval PET čili "Zvířátka a domácí mazlíčci". Budu tam uveřejňovat všechny příhody a příběhy od vás čtenářů (sám třeba taky nějakou přihodím), které se netýkají koček. Bude se tam tedy psát určitě o psech, křečcích, králících a třeba i morčatech. Doufám, že paní Crossette napíše o mývalech (anglicky raccon) - poslala mi jejich moc pěkné obrázky... Záleží to pouze na tom, co od vás dostanu. Příspěvky můžete posílat na známou adresu ferda.sedivak@volny.cz.
Dumka odpočívá v úložném prostoru gauče (9 kB)
Dnes začínáme Pískomilama.
No a to druhé překvapení je v tom, že pro vás budu každý měsíc připravovat kočičí tapety do vašich Windows - nebudou jen s Dumkou, nebojte se :-). Ale je pravda, že když má dneska Dumka narozeniny, nemohou začít nikým jiným - to by vůči naší oslavenkyni nebylo fér.
Ještě bych rád zveřejnil návod, jak obrázek dostat z prohlížeče na plochu Vašich Windows (hlavně pro ty méně technicky zdatné). Obrázek si příslušné velikosti si jednoduše zobrazíte ve svém prohlížeči tak, že na jeho odkaz ukážete myší. Až se Vám obrázek objeví v novém okně prohlížeče, stisknete na něm pravé tlačítko myši a vyberete z nabídky příkaz "Set as Wallpaper" nebo česky snad "Vlož na obrazovku" a Dumka se objeví jako tapeta na vaši obrazovce. Pokud si nejste jisti, jaký rozměr má Vaše obrazovka, doporučuji postupovat od menšího obrázku k většímu. Pokud po načtení nebude obrázek vyplňovat celou plochu Windows, načtěte si větší rozměr.
Zmenšená Dumka pro tapetu do Windows (6 kB)
No a tady už je první tapeta s Dumkou, ve třech rozměrech:
640 x 480 (49 kB)
800 x 600 (64 kB)
1024 x 748 (89 kB)
Nakonec bych chtěl Dumce prostřednictvím Internetu (doufám, že i vašim jménem) popřát vše nejlepčí k narozenimám, hodně zdraví, zábavy a pořád plnou misku žrádla...