Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
2.8.
Parašutista Mikeš (Jana)
30.7.
Ještě k cestování koček (Linda)
Archiv kočičí rubriky
Kočka Dumka 1998
Ve zvířecí rubrice naposled vyšlo:

2.8.   PAKOBYLKY a STRAŠILKY
Pakobylky a strašilka (Renata Žaludová)
K dispozici je i Zvířecí archiv

Parašutista Mikeš

Dumka musí pozorovat přes pletivo (9 kB) Kocourka Lucíška máme 5 let. Za tu dobu jsme zjistili, že miluje výšky a to tak že ze svých 9ti životů již dva "vyčerpal". Má mnohem vyšší nohy než ostatní běžné kočičky, z místa vyskočí do výšky cca 2m a na chatě po stromech běhá jako veverka - ovšem ze stromů se nesesouvá šplhem dolů směrem k zemi, ale v pohodě seskočí z výšky, kdy mi tuhne krev v žilách... Svou zálibu ve výškách jasně dává najevo i v naší malé, skromné garsonce, kdy mu pár skříní k provozování jeho "letů" naprosto stačí. Však největší jeho zálibou doma, je trávení volného času na okenním parapetu, který je široký tak, že by se mi tam jen s těží vešel květináč...

Poprvé Lucinka uklouzl v zimě, kdy byl parapet namrzlý a Lucíšek s tím evidentně nepočítal.
Bydlíme ve 3. patře panelákového domu, kdy je přízemí ještě snížené a přímo dole pod okny je beton. Ale v tu zimu naštěstí bylo dost sněhu, takže pád nebyl až zas tak kritický. Nikdy nezapomenu na ten kočičí výraz, když jsem se s hrůzou vyklonila z okna dolu - Lucíšek tam seděl jak bobeček, hlavičku zvednutou vzhůru s výrazem v obličeji: " jsem zde, sbuchnul jsem.., přijdete si pro mne?" Tak jak jsem ho viděla ze shora, v naprosto stejném posezu i na naprosto stejném místě jsem ho vzala a donesla domů. Měl štěstí, nic si nezlomil, nevyrazil si žádný zoubek a útroby díky sněhu také nepřišly k újmě. Po prohlídce u našeho "dvorního" veterináře (léčí nám veškerou zvířenu co naše rodina "chová") jsme si oddychli - Lucíšek pár dní neskákal a nebyl ve své kůži, "kdo by taky byl ...", ale za pár dní se vše vrátilo do starých kolejí. A přišlo jaro. Otevřela jsem okno a sluníčko opět vytáhlo Lucíška na parapet a bohužel než jsem ho stačila vrátit na pevnou půdu do bytečku zpět, slyšela jsem jen zaskřípání drápů na parapetu. A bylo zle, moc zle. Lucíšek byl dole, na betonu, bez sněhu. Stačil se odplazit jen pár centimetrů. Tak strašně bezmocně jsem se cítila jen když nám umírala jeho kamarádka Bertička - dlouhosrstá jezevčice a my ač jsme se snažili všichni moc, nedokázali jsme ji pomoc a tenkrát se to nepodařilo ani Lucíškovi (ale o tomto přátelství až zase někdy jindy). Takže jsem Lucíška vynesla do bytu, okamžitě se složil na koberec, začal zrychleně dýchat, měl otevřenou tlamičku a tekly mu z tlamičky růžové sliny - evidentní příznak vnitřního zranění. Okamžitě jsme vyrazili na pohotovost na Chodov... V autě se bojím, rychlost nad 140km/h ve mě vzbuzuje značnou nelibost, ten den jsme však po Jižní spojce jeli 180 a zdálo se mi to příliš pomalu na záchranu života našeho kocourka.
Pan doktor Lucíška vyšetřil, dal injekci na zastavení případného vnitřního krvácení a zjistil, že nemá žádnou zlomeninu avšak zadní pravou tlapičku si narazil velmi silně. Jezdili jsme na veterinu několik dnů na kontroly a na injekce a kdyliv jsme se ocitli v ordinaci pan doktor všem přítomným ohlásil: "á parašutista Mikeš" Náš Mikešíček Lucíšek byl strašně moc statečný, s nožičkou stále cvičil a protohoval si ji až do prstíčků, protože se na ni několik měsíců nemohl postavit, ale zvládl to, - všechno s velkou bolestí ale i velkou srdnatostí, protože jsem ho nikdy neslyšela, že by "zaplakal".
Teď už nemá šanci znovu si "lety" zopakovat, avšak výšky miluje i nadále a jsem přesvědčena, že kdyby mohl, šel by se po parapetu projít znova... :-)

Jana

Dumka dění na ulici pozoruje z lodžije (15 kB)