Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
26.10.
Projekt SETI a kočky (Jan Cinger)
25.10.
O Sametce II. (Ema Stofferová)
Archiv kočičí rubriky
Kočka Dumka 1998
Ve zvířecí rubrice naposled vyšlo:

26.10.   PSI
Projekt SETI a psi (Jan Beneš)
K dispozici je i Zvířecí archiv


Projekt SETI a kočky

Daruji dvě koťátka
krásná, hravá, přítulná - kocourka a kočičku
bez průkazu původu, matka typu Ocicat. Kocourek vypadá jako malý tygřík s růžovou tlamičkou, kočička je tmavošedá také s pruhy - velmi zajímavá. Jsou jim dva měsíce a už se těší na nové páníčky-paničky.

 

 
O spolupráci psů a koček jste na těchto stránkách již četli nejeden, mnohdy dojemný příběh. Troufáme si ale tvrdit, že tento náš, o jejich
spolupráci na vědecké bázi, je určitě první.


SETI@home banner

 
Hledaný signál InterMnouk ve spektru signálů z teleskopu v Portoriku
NALEZEN
nesporný úspěch naší vědy, Internet prokázal svou nenahraditelnost.

Členové české nezávislé vědecké skupiny (ČNVS)   ExtraTerr.Cats@Dogs  po déletrvajícím intenzivním hledání nalezli jasné a nezpochybnitelné stopy inteligentních tvorů. Vědecký projekt SETI@home tak  nese překvapivě brzy  nečekané plody.

Obrovské zděšení hraničící až s rozhořčením zavládlo včera v odpoledních hodinách ve vědeckém pracovišti ExtraTerr.Cats@Dogs. V rámci rutinního úklidu pracovny vedoucího tohoto projektu, Dr. Ben Bennyho, byl v jeho odpadkovém koši objeven záznam jím zapřeného a zároveň tolik znevažovaného signálu interMnouk, který byl již považován za ztracený.
Okamžitě jsme jej podrobili důkladné analýze s jejímiž výsledky bychom vás zde rádi seznámili.

21 kB
Signál interMnouk

Jak máte možnost vidět, jedná se o optické vlnění korespondující s akustickým vlněním kočičího Mnoukání.
3 kB
Detail signálu interMnouk

oblast přechodu fialové a modré barvy
(ukázka tzv. "nulové soustavy")

Úvodem ale dovolte malou osobní poznámku. Náš slovutný kolega Dr. Ben Beny, který je vedoucím projektu ExtraTerr.Cats@Dogs, opět dokladuje svým výkladem charakteristik zásadních signálů interMnouk a extraHaph starou aktivně fatalistickou podzásadu: "Není nic horšího, než iniciativní blbec!"

Nedostatek analytického myšlení a slepá oddanost našeho slovutného kolegy Dr. Ben Benyho jeho páníčkovi, na kteréžto vlastnosti jsme již několikrát upozorňovali, velmi často způsobuje, že na základě správných a většinou objevných (protože převzatých z Kubovin) premis, dokáže vytvořit tak nesmyslné závěry, že jsou to nesmysly na druhou a tudíž absolutní pravda!
Jak Dr. Ben Benny správně uvádí, vytváří signál interMnouk úvodní a závěrečný blok (vědecky Mn-container), před a za signálem Haph, který on ve svém soběstředném entusiasmu pro svou, tedy psí rasu, nazývá velikášsky extraHaph (za našeho mládí se tomu říkalo “mít velké oči”).
Celé toto uskupení pak vytváří tzv. Haph of Cats (česky “Kočičí štěk”, vědecky MHM-block).
Z uvedeného je tedy patrné, že se nejedná o žádný vnitřní (interní) signál, nýbrž tento signál je signálem vnějším (externím) a správný název by měl znít exterMnouk.
Vzhledem k tomu ale, že se výše uvedené názvy již vžily, přidržíme se nadále i my těchto zavedených pojmů. Konec konců nebude to v historii poprvé - vzpomeňme např. názvu původních obyvatel Ameriky, které Kolumbus nazval Indiány, v domnění, že dorazil do Indie.
Již sama skutečnost, že se signál interMnouk, oproti Haphu, opakuje, svědčí o jeho důležitosti! Povšimněte si detailu maximálního zvětšení přechodu signálu mezi fialovou a modrou barvou. Bohužel jej nedokážeme zatím jednoznačně interpretovat, přesto jsme schopni vyvodit nezvratvý závěr, že ony mimozemské civilizace, které jsou zdrojem tohoto signálu, dospěly k maximálnímu zjednodušení matematických operací a že se tudíž nezastavily, tak jako my, při své cestě od tuctů a kop, přes desítkovou soustavu u soustavy dvojkové, ale dokázali dospět až k soustavě absolutní, tzv. “nulové”.
Na základě získaných poznatků jsme tedy dospěli k závěru, že těžko přehlédnutelný signál (extra)Haph slouží badatelům s horším zrakem, kam se řadí i psi (o tom, že je určen právě jim, svědčí mj. itvar příslušných siluet, které vytváří), jako výstraha, že přehlédli první interMnouk nabitý informacemi, a zároveň jako útěcha, že není vše ztraceno, protože další interMnouk bude následovat.
Je smutné, že jsme uvedený interMnouk museli získat z odpadkopvého koše Dr. Ben Bennyho, který jej od prostého Haphu odstřihl a zahodil, aby mohl “vytvořit” svůj extraHaph. Ale jak se říká “starého psa novým kouskům nenaučíš” a tak lze těžko očekávat, že by Dr. Ben Benny změnil svou vědeckou metodu, tj. nejprve vytvořit hypotézu a té pak přizpůsobit všechna dostupná fakta.
Přes všechny tyto drobné chybičky a neshody se nemůžeme ubránit silnému pocitu štěstí ze spolupráce s věhlasným kolegou Dr. Ben Bennym a jeho kolektivem, bez jehož slepého až slepeckého nadšení pro věc, bychom nikdy nedospěli tak daleko, jako jsme dnes, kdy je existence mimozemských inteligentních koček a věrných psů prokázána nad jakoukoli pochybnost!

Ing. Kuba, bendidát věd

Bližší informace (v angličtině) na http://ExtraTerr.Cats@Dogs.com (bohužel vzhledem k aktuálnosti informací je většina světových serverů beznadějně přetížena, takže se na ní s pravděpodobností hraničící s jistotou nepodíváte).
 

Jan Cinger