Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
30.11.
Domácí práce s kočkou (Jana Müllerová)
29.11.
Lipánek (Helena Procházková)
Archiv kočičí rubriky
Kočka Dumka 1998
Ve zvířecí rubrice naposled vyšlo:
30.11.   KŘEČCI
Mladí křečci hledají domov (Renata Žaludová)
K dispozici je i Zvířecí archiv


Domácí práce s kočkou

Hledání domova
asi měsíc sleduji v okolí našeho domova malé bílé kotě - běhalo po ulici, občas někam "zašlo na návštěvu" a zase šup na ulici. Prostě bezdomovec. Jenže - zima na krku, bezdomovec - či spíše bezdomovkyně ještě nezletilá a určitě ztracená, či vyhozená. Když zaklepala na naše dveře, syn nervově nevydržel a otevřel dokořán. Kočička byla velice vyhublá, ušmudlaná a evidentně s volným životem bezradná. Dostala jídla co hrdlo ráčelo (hned ho vrátila), a pak jako šípková Růženka spala a spala. Udělala jsem jí karanténu v koupelně, dostala tabletu na odčervení, svoji toaletku a lehkou dietu. O čistotu kožíšku se postarala sama. Po třech dnech se z ní vyklubala kouzelná sněhobílá kočička s černým šátečkem na temeni hlavičky a tmavým proužkovaným ocáskem. Dnes po týdnu běhá po celém bytě, ale ačkoli je celý dům až na zahradu otevřený, z bytu nevystrčí ani čumáček. Zkušeností se světem venku má zatím asi dost. Lidí se nebojí, je velice přítulná a nejlépe je jí v náručí jejího člověka. I místo na odpočinek si hledá tak, aby na nás viděla. Jak se přiblížíme na metr vzdálenosti, zapíná motor a vítá nás předením na plné obrátky. Dostala jméno Sněhurka. My však máme doma už 4 psy a 3 kočky a proto hledáme někoho, kdo by se jí ujal. Je jí asi 6 - 7 měsíců a svému páníčkovi se odmění nekonečnou láskou.
Eva, tel.: 02/33930582, 02/66311722 l. 211
Vezmete svetr - dostatecne drahy na to, aby ho zamestnana zena nehodila do pracky -, jemne ho vyperete ve vlazne vode a jemnem pracim prostredku, jemne vyzdimate a opatrne z nej vymackate vodu. Na zem rozprostrete osusku a na ni svetr, aby uschnul.

Za chvili si vsimnete, ze svetr prosel seizmickou aktivitou. Narovnate ho. Cyklus seizmickych aktivit a narovnani se opakuje, dokud nejdete spat, nebo do prace, proste pryc.
Druhy den zjistite, ze svetr uschnul, coz mel, ale uschnul geologicky zvrasnen, coz nemel. Puvodce zvrasneni pripadne na svetru zrovna lezi a kdyz mu ten prima schumlany, mekky a hrejivy pelisek seberete, nevinne a zpusobne odkraci a pul hodiny vas nezna.
Mourinka v koši s prádlem (14 kB)
Dneska uz hazu do pracky i svetry od Kenza a Versaceho, protoze s kockou v domacnosti na takovem detailu nesejde. (A nic nedeje, svetry drzi formu.)
Krome suseni svetru naplacato si nevzpominam na zadnou domaci praci, kterou by Mourinka komplikovala.
Pri myti nadobi sedava na okraji drezu a hraje si s penou. Kdyz meju podlahu, Mourinka utoci na hadr, podnika na nej bleskove vypady ze zalohy a prepadava ho skoky z vyvysenych stanovist. Ale to je zabava a legrace a skoro zadne zdrzeni.

Jana Müllerová     

Mourinka se protahuje na kuchyňském stole (14 kB)