Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
26.8. Cesta do nového domova II - redukce modrých očí
Minule bylo:
25.8. Cesta do nového domova
Kočka Dumka 1998
Archiv kočičí rubriky

Cesta do nového domova II - redukce modrých očí

Dumka v mém ručníku a svetru (9 kB) Takže potom, co jsem byl donucen přerušit horolezecký výkon Dumky (31 kB) a opět ji zabalit do svého svetru, se prakticky nic nestalo. Dumka v pohodě pozorovala z okénka auta okolí a byla vůbec na to, že poprvé jela autem, moc klidná... Koukala se na svět (9 kB) svýma zelenýma vočima. Dumka v mém ručníku a svetru (9 kB)
Jak vidíte na obrázku, na základě těchto fotografií a pokusů jsem přišel na jednu zajímavou fotografickou zvláštnost - že u koček (nebo alespoň koťat) se nemusí dělat RedEyesReduction - redukce červených očí -, ale kupodivu spíše BlueEyesReduction - redukce modrých očí. Na BlueEyesReduction fungují samozřejmě stejné prostředky jako na RedEyesReduction. Je to dost zvláštní zkušenost, která asi vyplývá z vlastností a hlavně rozdílné barvy sítnice u koček (koťat) a u lidí. Dumka na zadním sedadle (11 kB)
Když jsme Dumku vynesli z auta a položili na chodbu našeho bytu, byla z těch všech změn trochu dezorientována. Ani se jí z vyhřátého pelíšku nechtělo a vypadalo to tak, že bude první noc spát na chodbě, v mém svetru.

Až za čtvrt hodiny vylezla z pelíšku a všechno opatrně pročichávala a prohmatávala vousky u tlamičky. Chvíli jí trvalo, než provedla důkladnou prověrku nového prostředí, ale pak si k naší velké radosti začala s námi hrát - no spíš si hrála s kuličkou (18 kB) ze staniolu, kterou jsme narychlo vyrobili.