Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
27.8. První den v novém domově
Minule bylo:
26.8. Cesta do nového domova II - redukce modrých očí
Kočka Dumka 1998
Archiv kočičí rubriky

První den v novém domově

Protože měla Dumka slušné vychování, stačilo jí ukázat, kam že má jít na záchod a teď už to vypadá, že to bude v pohodě... No jen abych to nezakřikl. Je to dost důležitá věc, obstarat kočce WC v bytě. Pro kočky a kocoury, kteří žijí v rodinném domku, či chodí se chodí sami ven venčit to není problém - zvíře si dojde ven, když potřebuje, ale pro nás, když jí nechceme pouštět ven z bezpečnostních důvodů (a ostatně by to bylo dost složité). Když udělá kočka někde loužičku, čichem pozná kde ji zanechala, ať to vyčistíme sebedokonalejc, a pak si myslí, že tam může chodit dělat potřebu pořád... Je těžké jí to odnaučit. Dumka okusuje mobila (9 kB)
Dumka se celý večer procházela po bytě a vouskama ohmatala a nosem očuchala téměř každý centimetr.

Večer pak zalehla celkem způsobně na pelíšek, který jí připravila Beruška (moje žena) v kuchyni. Skládal se z polštáře a tepláků, aby ležela v měkkém a mohla se taky do něčeho zchumlat. Trochu jsme měli strach, aby brzo ráno nebouřila a taky jsme se obávali, aby nezačala ráno hledat kočku... Byl to holt den plný obav a očekávání. Dumka okusuje mobila (7 kB)
Ráno vstala velice způsobně, až když slyšela, že také hlomozíme. Vykonala potřebu do bedýnky (jako již večer) a začala pokračovat ve večer započatém prozkoumávání bytu. Na mém improvizovaném odkládacím stolku jí upoutal můj otevřený mobil a začala ho ochutnávat..., a to i přes to, že jsem se s ní ráno rozdělil o svůj bílý domácí jogurt !!! Jak je vidět na obou obrázcích, dost jí telefon chutnal... Trochu jsem se o osud mobilu obával, ale díky tomu, že má snad ještě zuby v růstu zůstal téměř nepoškozen a vypadá to že i funkční. Dumka spící pod stolem (10 kB)
Snažili jsme upoutat její pozornost různými šňůrkami a provázky, ale kromě kuličky, se kterou si hrála už předešlý večer (18 kB) jí už nic tak neupoutalo, jako můj mobil.
Ještě před polednem byla velice znavena průzkumem, takže si našla místo pod stolem, kde většinu dne pracuji, zatočila se do klubíčka a dala si davcet... Tiše jsem jín záviděl.
Z prvních dojmů se mi zdá, že je to velice společenské kotě. Doufám jen, že jí to vydží i do dospělosti...