Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
1.9. Kde Dumka spí
Minule bylo:
31.8. Je to kočka, neni to kočka?
Kočka Dumka 1998
Archiv kočičí rubriky

Kde Dumka spí

Dumka v pelíšku, kde vydržela jen jednu noc (17 kB)

Jak už jsem psal, většinu času Dumka proválí a prospí...

Dost často jí to závidím, taky bych chtěl spát déle, než se mi to daří, i když těch jejích 16 hodin by i na mne bylo asi moc. To bych se přespal. Ale ona to zvládá s naprostou bravurou a pohodou.
Když jsme ji přivezli k nám domů, vypadalo to, že si zdřímne na chodbě. Nakonec ale zvědavost zvítězila a Dumka se vydala prozkoumávat nový domov.
Protože jsme věděli, že koťata jsou spáči, udělali jsem s Beruškou (moje žena) pro Dumku pelíšek na "hlavních bodech" našeho bytu - hlavně v kuchyni a ložnici (v kuchyni je studené lino a v ložnici, ...teď už ani nevím proč). V pelíšku v kuchyni spala Dumka svoji první noc - skládal se mimo jiné ze svetru, ve kterém se zahřívala cestou do nového domova. Druhou noc už spala v ložnici u dveří na podobném pelíšku jako má (měla) v kuchyni.
No a od třetího dne se nám plete v posteli... Pravda, teď už dost vyrostla, ale stejně je dost malá a já se bojím, abychom ji nezalehli. To bych pak neměl o kom psát :-(. Dumka se válí v ložnici (12 kB)
Nevím, čím to je, ale má ložnici ze všech pokojů nejradši. Možná je to způsobeno tím, že po většinu dne jsou dveře do ložnice zavřené a ona tam nemůže. Nevynechá jednu příležitost, aby tam vklouzla a schovávala se za záclony (to, že se je snaží přeprat, je před našimi rodiči, kteří nám je dali, veřejným tajemstvím).
Takže teď držíte basu s náma :-).