Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
23.9. Spáč
Minule bylo:
22.9. Černej kocour Bertík (Kaacza)
Kočka Dumka 1998
Archiv kočičí rubriky

Spáč

Dumka spí u mne na klíně (7 kB) To co umí každý živočich většinou od nejranějšího mládí je spánek. Ostatně, jak pozoruji u sebe a hlavně u Berušky (moje žena), je to oblíbená činnost i nás dvou...

Dumka si pro spaní vybírá nejrůznější prostory a pozice (jak je ostatně vidět z přiložených fotografií). Přes noc většinou spí na naší manželské posteli - mezi mnou a Beruškou. I když musím přiznat, že když se probudím, nacházím ji na své části postele... Bude to asi způsobeno tím, že se Beruška v noci vrtí - jak jsem ostatně nejednou poznal i já, kdy prostoru na spaní bylo poskrovnu, ale to je jiná kapitola :-).
V noci Dumka usíná u nohou nebo někde ve výšce našeho pasu. Jak se blíží ráno, přesunuje se asi výš (v noci ji nepozoruji - raději spím), protože ráno, když se probouzím, spí mi většinou vedle hlavy. No zatím se na poslel - letiště vejdem, ale až z ní bude velká kočka, trochu se bojím, že budeme muset koupit větší postel, abych se vůbec vyspal - Beruška je v pohodě, ta si své místo ke spánku "vymlátí", ale co já... Dumka spí na klíně Berušce (7 kB)
Ráno Dumka nespí, alébrž si hraje. Teda až dostane napapat. To je takový ranní rituál, který jednou popíšu - to až si vzpomenu a vezmu si s sebou na spaní foťák.
Když ji hraní omrzí, lehne si mně na klín a chrápe - pokud zrovna pracuji na počítači, nebo si lehne kamkoli v bytě. Preferuje místnost, kde je někdo z lidí (tedy já nebo Beruška), a to i přestože se v místnosti mluví či je puštěný nějaký "hlomozící" přijímač či vysílač.
Kolem poledního si jde pro baštu - ať již zbylou od snídaně nebo připravenou k obědu a potom si jde zase schrupnout či obrací náš byt vzhůru nohama...
K večeru je pak notně unavená, takže nám v rozličných polohách usíná v klíně, kam se občas sama ukládá. Jak už jsem psal, je moc milé mít kotě na nohou - není moc těžké a velmi příjemně hřeje.
Ke spánku si kromě nás vybírá různá místa - ať již zastrčená (za pohovkou, pod křeslem na polštáři), nebo odevšad přístupná (na lavici, na křesle), nebo spí jen tak na koberci.
Vlastně si teď uvědomuju, že si většinou vybírá místa, kde je odspoda teplo - ať již koberec či židli, nebo i náš klín...
Je to prostě šikovné kotě. Dumka spí na Beruščině klíně - na zádech (17 kB)