Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
24.9. Zuzanka a Felix (Vladimír Smejkal)
Minule bylo:
23.9. Spáč
Kočka Dumka 1998
Archiv kočičí rubriky

Zuzanka a Felix

Zatímco Dumka se věnuje hardware, moje kočička Zuzanka se rovnou orientovala na oblast nepochybně perspektivnější: jako systémová specialistka koriguje některé mé, podle jejího názoru chybné operace stisknutím kláves. Zejména se specializuje na klávesy ESC, CTRL a SHIFT. (Asi to bude tím, že lehává po levé straně mé klávesnice, odkud kočičím ostrým zrakem bedlivě sleduje, co to právě mastím na obrazovce.) Nevadí mi to, protože „hardwarové" Zuzančino období se vyznačovalo překusováním kabelů (2x tiskárna, 1x klávesnice, 1x napáječ k mobilu). Pouze občas mě vyděsí, když v roli bezpečnostní manažerky začne zpod klávesnice vyšťourávat myš, která tam nepochybně číhá, aby ohryzala můj pevný disk. (Přitom skutečná počítačová myš, ležící vedle, ji nechává zcela chladnou, protože nepiští ani před Zuzankou neutíká.

Oproti tomu kocour Felix – viz obrázek (všimněte si prosím krabičky od sirek pro porovnání velikosti - pozn.red.) – se k počítači tváří stejně přezíravě, jako ke všemu, co se nedá ulovit, zakousnout, zbaštit. V lepším případě přejde před mým maličkým 17" monitorem tak, že jej zcela zastíní, v horším případě se uloží na klávesnici a ta po chvíli vydávání skřeků zmlkne – a často s ní celý počítač.
Vladimír Smejkal
Desetikilový podvyživený kocour Felix s krabičkou od sirek (15 kB)