Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
25.9. Kocour obranář (Anna)
Minule bylo:
24.9. Zuzanka a Felix (Vladimír Smejkal)
Kočka Dumka 1998
Archiv kočičí rubriky

Kocour obranář

Máme tři roky starého kocoura Cézara. Své jméno dostal proto, že jako kotě svým vzhledem a pohyby nápadně připomínal stejnojmenné kotě z počítačové hry pro ZX Spectrum. I když je doma ke svým páníčkům velmi milý a přítulný, venku je ostražitý a dovede si tvrdě hájit své teritorium. Samozřejmě se to neobejde bez kousanců a šrámů, takže zpočátku jsme byli častými zákazníky u veterinářů. Nyní jsme se již ledačemu přiučili, a osvojili si správné hmaty při ošetření, takže včasné vyčistění rány se obejde bez komplikací. Dumka leze na stůl za baštou... (11 kB)

Letošní léto jsme trávili stejně jako v loni na šumavské chalupě. Kocourek velmi brzy poznal, že zde již někdy byl, brzy objevil všechny volné přístupy do chalupy, všechna teplá místa a zákoutí pro odpočinek, ovšem musel se vypořádat se všemi vetřelci v jeho staronovém teritoriu a těch není na venkově nikdy málo. Prvý týden byl plný bojů z nichž si odnesl nejeden šrám a dvě kousnutí na předních tlapkách, nicméně nechal se ošetřit a tvářil se výtězně a spokojeně.
Na chalupě má naprostou svobodu, protože do domu má volný přístup větracími okénky. A protože se osvědčil i jako výborný lovec myší, nebojíme se mu nechat pootevřeno i do obytné části v přízemí chalupy. Tak se může volně vydávat i v noci na své výpravy . Jednou se přidal ke mně, když jsem šla spát do pokoje v patře, uvelebil se v křesle a já jsem neměla to srdce ho vyhnat. Nechala jsem tedy pootevřené dveře a spokojeně jsme usnuli. Bylo to v době, kdy i na Šumavě panovala tropická vedra, takže bylo otevřené i okno. V půl čtvrté v noci mne náhle probudil strašný řev, pokojem se mihl stín k oknu a, když jsem se vzpamatovala a vstala viděla jsem jen stín Cézara, který v měsíční noci mizel za něčím v sousední zahradě. Potom teprve jsem si uvědomila strašný zápach, který se šířil celým pokojem. Rozsvítila jsem a snadno jsem odhalila příčinu. Cezar si totiž, ještě před tím než vyskočil z okna, stačil označkovat své teritorium a pokropil moji deku, parapet okna a kus koberce. Ze spánku nebylo již nic. Nastoupil úklid. Naštěstí povlak vše zadržel, takže na likvidaci stačila jen voda, prací prášek a sluníčko, kterého letos naštěstí bylo dost. Od sousedů jsem se druhý den dozvěděla, že v okolí jsou kuny , které se značně přemnožily. Cézar zopakoval obranu svého obydlí ještě několikrát naštěstí však bez tak citelných následků.
Anna

PS: Na obrázku je zase Dumka - fotka od paní Anny nedošla :-(((. F. .